תושבים יקרים,
 
הערב נחגוג את חג הסוכות. הימים הם ימי ראשית הסתיו, חגי תשרי הנהדרים, אבל בחוץ ובכל מקום מורגש המשבר העולמי מנגיף הקורונה. כולנו מרגישים את זה על מצב הרוח, בתחושות של חשש וחרדה לבריאותנו ובריאות יקירינו, רואים את הפגיעה הכלכלית ברבים מאתנו ואת סגירת העסקים. השינוי באורח החיים נכפה על כולנו. אנחנו מחויבים לשמור על ההנחיות, לעטות מסכה ולשמור מרחק. זה בנפשנו.
כל השפעות המשבר באות לידי ביטוי נרחב בפניות רבות יותר למח' הרווחה ולמח' נוספות במועצה. אל תהססו לפנות אלינו בכל מצוקה, ואנחנו ניתן מענה ככל הניתן, ונחפש כל אפיק עזרה. זו מציאות שלא הכרנו בעבר ואנחנו עוברים אותה ביחד על שנחזור לשגרה המיוחלת.
השבוע תגברנו את *מוקד המועצה* 106 מכל טלפון נייד
ו- 04-6808680
לפניות של תושבים, וצוות הכולל עובדות מועצה, מתנדבים ובנות שרות לאומי פועל במרץ להפעיל מערך קשר יזום ואוזן קשבת בשיחות אל תושבים, בדגש על קבוצות הסיכון, לבירור צרכים ומתן מענים. מחלקת הרווחה מטפלת בכל השוטף ובפניות רבות חדשות, הנובעות מהסגר ומצבי הדחק שהציף משבר הקורונה. מערך המתנדבים שלנו פועל לביצוע שורת משימות עבור תושבים ותיקים. וגם:
*מחלקת החינוך* מלווה את מערכת החינוך, בה למעט החינוך המיוחד יתר המערכת נמצאת בחופשה כפויה. האתגר של צוותי הגננות, הסייעות והמורות הוא לשמור על קשר עם הילדים והוריהם, ולייצר כמה שאפשר שגרת למידה ופעילות, גם מרחוק, עם סרטונים, שירים וסיפורים המותאמים לכל גן, ושיחות וידאו אישיות עם הילדים. יחידת הנוער עומדת בקשר רציף עם בני ובנות הנוער, המדריכים חזרו לעשות ביקורי בית ולפגוש את הנוער בלילות במקומות בהם הם מסתובבים. סניף בני עקיבא נמצא בקשר שוטף עם כל החניכים והחניכות.
טרם היציאה לסגר, היו תלמידים שנחשפו לחולי קורונה ונאלצו להכנס לבידוד. היו גם תלמידים אשר התבררו כי הם עצמם חיוביים לנגיף. בכל מקרה אשר הובא לידיעת מחלקת החינוך הקפדנו ליצור קשר עם המשפחות ולעזור ככל הניתן.
*מחלקת הנדסה* מפקחת על התקדמות עבודות הפיתוח בשכונת האורנים ותכנון השכונה הצפונית. בד בבד, עבודות הפיתוח בכיכר דוד שו"ב צפויות להתחיל אחרי חול המועד סוכות.
*ביטחון*: במסגרת בדיקת ציודי החירום של המועצה ביצענו השבוע תרגול של פריסת מספר חפ"קי חירום לבדיקת תקינותם ליום פקודה.
*מרכז הצעירים* מסייע בהפעלת מערך המתנדבים, מקיים שורת קורסים בנושאי תעסוקה מקוונים, מקיים את תחרות "שיר מקומי" (מוזמנים ליהנות מהשירים בדף הפייסבוק של המרכז), ועוד שורה של פעילויות לצעירים בגופם ובנפשם.
*המרכז הקהילתי* יוצק תוכן קהילתי גם בימי הסגר, קורסים וחוגים מקוונים, והשבוע: אתם מוזמנים לתחרות הסוכה המקושטת במושבה. כל ההנחיות באתר המרכז.
שמרו על ההנחיות. זה נורא חשוב וזו הדרך של כל אחת ואחד לעזור לצמצם הידבקות. הערב חג, בחוץ כבר מרגישים סתיו, בעיקר בבוקר ובערב. יש לנו אתגר – למנוע מהקורונה לפגוע לנו באווירת החג.
ביחד ננצח. שבת שלום וחג שמח לכולנו.
מוטי חטיאל, ראש המועצה
 

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות