חג שמח | מסכמים שבוע 26.3.2021

תושבים יקרים שלום רב,

בתחילת הדיווח השבועי אני מברך אתכם ואת בני משפחותיכם בחג שמח ובריאות איתנה. מי ייתן ובחג יימשך התהליך המבורך של חזרה לשגרה, התחלואה תמשיך לרדת, ונחוש שזוהי 'יציאת מצרים' שלנו. המגיפה השפיעה על כל חלקי המשק. כבר יותר משנה שאנו מתמודדים עם המצב וההנחיות המיוחדות. ביחד נעבור את המשבר, ונחזיר את הכלכלה והחברה למסלול של צמיחה והתחדשות.

ירוקים!

התחלואה במושבה במגמת ירידה. לפי תכנית הרמזור הלאומית אנחנו "ירוקים". יש ארבעה חולים בלבד, ו-16 מבודדים. מחוסנים במנה הראשונה של החיסון 81% (1,918 תושבים), ובמנה השנייה – 76% (1,813 תושבים). זו בשורה טובה לפסח. שנמשיך כך.

 

חול המועד: המועצה מתגברת פינוי פסולת וניקיון

במהלך ימי החג וחול המועד צפויים לעבור בראש פינה אלפי נופשים ומטיילים. אנחנו נערכים מראש, ובין היתר תגברנו את מערך פינוי הפסולת במושבה לימי החג וחול המועד. מרבית עובדי הניקיון יעבדו בחול המועד בכדי לשמור על ניקיון המושבה.

פניות בימי החג: משרדי המועצה יהיו סגורים בחול המועד. פניות דחופות אפשר להתקשר למוקד המועצה 106. פניות מסיבות של מצוקה רגשית אפשר להתקשר לרחל דאודי מנהלת מחלקת הרווחה 54-22772810

 

רווחה וקהילה: חילקנו תווי קניה וסלי מזון לחג

בצד מענה שוטף לפניות של לקוחות המחלקה סביב משברים אישיים ומשפחתיים, מחלקת הרווחה התמקדה השבוע בחלוקת תווי קניה וסלי מזון לתושבים, בשביל שכולם יוכלו לחגוג את הפסח ולא יחסר לאף אחד. תווי הקניה וסלי המזון  נתרמו על ידי בעלי עסקים ותושבים מראש פינה, וחלוקה של מצה שמורה שתרמה המועצה הדתית.

 

חינוך: נערכו קייטנות פסח לילדי הגנים וכיתות א'-ג'

השבוע פעלה קייטנת פסח באשכול הגנים. הילדים בנו פירמידות מבוץ, הכינו יצירות וקיבלו את החג. לכיתות א-ג התקיימה קייטנת פסח, בה הילדים טיילו לוואדי נהנו מפעילות בגינה הקהילתית, צילמו קליפ, נגעו בחופש וחשו את אווירת החג. בית הנוער פעל השבוע וימשיך לפעול גם כל שבוע הבא.

מרכז הצעירים: פסיכומטרי מוזל והפנינג יצירה ואומנות בחג

מוזמנים להירשם לקורס פסיכומטרי מוזל רק ב 1700 ש"ח מחברת אקדמיה לעם, הקורס יחל ב 11.4 באתר השחזור.
להרשמה וקבלת פרטים
*ייפתח כפוף למספר הנרשמים.

הפנינג חול המועד: מרכז הצעירים מזמין אתכם ביום חמישי להפנינג וינטג', יצירה ואומנות באתר השחזור, שם אפשר להקים דוכן ולמכור פריטי וחפצי יד שנייה. הרשמה מוקדמת להקמת דוכן:

טופס הרשמה להקים דוכן יד שנייה / יצירה / אומנות לשוק אשר ייערך ביום חמישי 1.4.2021 חול המועד פסח באתר השחזור 

 

במרכז הקהילתי: חוגי הריקוד והספורט חזרו   

נמשכת החזרה לשגרה, והשבוע עשו שם פעילות עם תיאטרון הקוקיה, מפגש קורס צילום וסדנת כתיבה לבוגרים, סדנאות היפ הופ ומחול לילדים ונוער, בפעוטון – ניקו עם הילדים את הכיתה, חגגו ימי הולדת, למדו את סיפור ההגדה ועשו סדר עם כל סמלי החג. חלק מחוגי הספורט חזרו, ואחרים יחזרו  אחרי החג. כולם מוזמנים לחזור ולהשתתף.

 

נערכים לקיים את טקסי הזיכרון והעצמאות

המרכז הקהילתי נערך לקיים את טקסי יום זיכרון לשואה ולגבורה ולחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, כמו גם את הטקס ליום העצמאות. המצב וההנחיות מחייבים גם השנה לקיים את האירועים במתכונת מיוחדת, והם יצולמו מראש, עקב ההנחיות למיעוט משתתפים וריחוק חברתי. אנחנו נעדכן אתכם על שעות השידור של הטקסים.

עוד לפני כן, נחגוג את המימונה בחצר המרכז הקהילתי ביום ראשון. הפרטים כאן במודעה:   

 
הוותיקים מותחים גבולות ושרירים

התחילו את השבוע בהרמת כוסית לחג, ביום שני יצא מועדון מופת לטיול באגמון החולה.

ביום שלישי חוג התעמלות ותיקים.

   

…וברביעי, ארוחת בוקר מפנקת בבית היקב, לפני שיוצאים לחופשת הפסח.

לקראת סיום,

בחוץ כבר עונת האביב, האוויר מלא ריח נפלא של פריחת הדרים, ואנחנו לפני ימי החג. אני מאחל לכולנו הנאה מהיחד, מהמשפחה, מהטבע סביבנו. לא לשכוח את הנחיות משרד הבריאות, הן מאפשרות לנו את החזרה לשגרה.  

חג פסח שמח.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות