מסמכמים שבוע בראש פינה | 1.1.2021

השבוע עמד בסימן בשורות על עלייה בממדי התחלואה במושבה, בתוכם שלושה עובדים במחלקת הכספים (שניים מהם אינם תושבים), סייעת בגן חב"ד (אינה תושבת), וילד ואם מגן סביון (תושבים) שאומתו כחולי קורונה. בנוסף נכנסו עוד כ-90 תושבים לבידוד, ועימם בני משפחה נוספים.  

בצד טיפול אינטנסיבי בבלימת שרשרת הדבקה – סגירת גנים, כניסה לבידוד ובידוק, נמשכה שגרת עבודה ומתן השירותים במחלקות הכספים והגבייה, המוניציפאלית, הרווחה, במוקד המועצה ובמסגרות החינוך, ללא קבלת קהל במשרדי המועצה.  

 

שגרת עבודה במחלקות לצד בלימת שרשרת הדבקה

במאמץ למנוע שרשרת הדבקה, החלטנו בשיתוף משרדי החינוך והבריאות על סגירת גנים חב"ד וסביון, ולבקש מצוות הגנים, הילדים והוריהם להיכנס לבידוד עד לקבלת תוצאות בדיקת קורונה. שלושת הגנים הנוספים באשכול – רקפת, ניצנים ונרקיס – המשיכו לפעול ויפעלו בשבוע הקרוב בין השעות 07:30 – 14:00, ללא צהרונים.

ומה המצב במסגרות הנוספות? בית הספר וילקומיץ המשיך בשגרה. החינוך החברתי פעל במתכונת צהרונים לילדי כיתות א' -ג' בלבד, התקיימה פעילות בבית הנוער, מדריכי הנוער קיימו קשר עם בני ובנות הנוער בזום או בטלפון.

שיתוף ציבור

את האירוע המשברי ניהלנו בשקיפות במטרה לספק לכם ולהורי הילדים מידע עדכני, להקטין חששות, ולאפשר לכל מי שאולי היה במגע עם הנדבקים לדעת ולפעול כנדרש. ביום רביעי קיימנו שיחת זום של שיתוף ומענה על שאלות בהשתתפות 45 הורים לילדים בגנים, אמש פגשנו משני צידי המסך את הורי בני ובנות הנוער, ובשבוע הבא ניפגש עם הורי בית הספר וילקומיץ. בשיחות אנחנו משתפים בתמונת מצב התחלואה, הצעדים שנקטנו, משתפים במצוקת הכוח אדם בגנים, ועונים על שאלות.

בהקשר של מצוקת הכוח אדם, לאשכול גנים ראש פינה מחפש  סייעות לעבודה בגני הילדים. דרישות התפקיד הן יכולת הכלה/חום אנושי, גישה חינוכית ורגישות, יכולת עבודה בצוות. קורות חיים יש לשלוח במייל למנהלת האשכול דיקלה ביטון 

תזכורת הנחיות למחויבים בבידוד

יש עשרות מחויבי בידוד בראש פינה, ואליהם מצטרפים בני משפחה כך שמספר המבודדים עד קבלת תוצאות בדיקה מגיע לכ -300 תושבים. הבידוד חשוב ומחייב. צריך לדעת – קטין המחויב בבידוד צריך לשהות בבידוד עם הורה. אם לא מבודדים ילד עם הורה, כל המשפחה למעשה צריכה להיות בבידוד.
ריכזנו עבורכם את המידע למחויבים בבידוד

למידע נוסף ניתן לפנות לקופ"ח או לקול הבריאות 5400*

לנוחותכם, בידוק קורונה בסוף השבוע ובתחילת השבוע הבא בפורטל חירום לאומי – על מה שחשוב לדעת

 

…והיה גם חינוך ממש השבוע.  

תלמידי כיתה ד' הפיקו סרטון המסכם פרויקט טכנולוגי במסגרת שיעורי מדעים עם המחנכת ראומה. המוטו שהוביל אותם היה אמירתו של אלברט איינשטיין "לעולם את תאבדו את הסקרנות". במהלך השנה הם למדו על המעגל החשמלי, אולם אנחנו כבר במאה ה-21 ופנינו לקידמה, לכן הם שילבו בלמידה פתרון בעיות בתהליך של חשיבה טכנולוגית. התלמידים עבדו בצוותים ולמדו מהי עבודה משותפת, הגדירו צורך, ניסחו בעיה טכנולוגית והעלו פתרונות. את הפתרונות יישמו בדגמים יצירתיים אותם הציגו בפני חברי הכיתה. תודה לאשר, בן השרות, על הסיוע בהכנת הסרט 🎬 

ושגרת עבודה במחלקות

בצד הטיפול האינטנסיבי במשבר הקורונה, נמשכה שגרת עבודה ומתן השירותים במחלקות הכספים והגבייה, המוניציפאלית (ניקיון, פינוי, אחזקה ופרויקט גיזום ענפים מסוכנים באתר השחזור), מחלקת הרווחה עם טיפול וליווי, מוקד המועצה עם מענה לפניות תושבים, ומסגרות החינוך (אלה שלא נסגרו).

וטיול ותיקים לירושלים

 

 

********

שמחים להיות כאן עבורכם גם בעתות משבר

בתחילת השבוע התבשרנו על איסוף נתוני משרד הפנים, על פיהם מוגדרת ראש פינה רשות יציבה ואיתנה, בזכות ציונים גבוהים שקיבלה המועצה המקומית על ניהול הרשות המקומית וטיפול בפניות תושבים, על שמירת החוסן הכלכלי ומסירת המידע לציבור. נעים היה לקבל את המשוב מהרשות הממשלתית האחראית על הרשויות המקומיות. אנחנו נמשיך להיות כאן בשבילכם ולמענכם, לפעול ולחזק את המושבה ותושביה גם בעתות משבר.

לקראת סיומו של שבוע לא פשוט, אני רוצה להודות למנהלות ועובדות מסגרות החינוך על השקעה ומסירות לאין-קץ בעבודה החינוכית, המאתגרת תמיד, אך בתקופת הקורונה עוד יותר.

ולסיום, בקשה אישית ממני – לכו להתחסן. נמשיך להקפיד על ההנחיות ונעשה הכל לבלום תחלואה. אולם חיסון של כמה שיותר אנשים היא הדרך המהירה והבטוחה לנצח את הקורונה.

רק בריאות. שבת שלום לכולם.

מוטי חטיאל

ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות