עדכון תושבים 11.6.2021

המתנדבים בעם

ביום שני יצאו 40 תושבים המתנדבים לאורך השנה למען הזולת ליום טיול באזור חוף הכרמל, הוקרה מטעם המועצה על התנדבותם. פרופ' בנימין גדרון הגדיר התנדבות "עבודה שאדם עושה, מבלי לקבל שכר, במסגרת ארגונית או אחרת, ושעוזרת לאנשים שאינם בני משפחה או חברים". כאלה הם המתנדבים בראש פינה, עם המחויבות והמסירות לאין-קץ, שנה אחרי שנה, עם לב ונשמה עצומים העושים עבודתם בצנעה ובחום.

העשייה ההתנדבותית במושבה זוכה לליווי מקצועי ותקציב ממשרד הרווחה תחת המחלקה לשירותים חברתיים והמשרד לשוויון חברתי, תחת מרכז הצעירים, במסגרת התוכנית למעורבות חברתית.

בברכה ממני ומרחל דאודי מנהלת השירותים החברתיים, ציינו את העשייה רבת השנים, ללא תמורה, עם דאגה ואכפתיות לתושבים הזקוקים לעזרה, אוזן קשבת לוותיקים, לבודדים ולמוגבלים, הזקוקים למילה חמה, להתייחסות או לתשומת לב. הקשר, הדאגה והאכפתיות שלכם מחזקים ונותנים כוח. כמו כן הודנו לחגית בן דב שמובילה את תחום ההתנדבות, ומתנדבת בעצמה, יוזמת ומוציאה לפועל החלטות של צוות מוביל, בו חברים יובל שרון, שרה אטמור ורותי מייסטר. לכולכם – תודה רבה ויישר כוח גדול ! 

 

תודה ענקית לאישה עם לב ענק

אחרי 32 שנות עבודה במועצה שרונה גנון יצאה לגמלאות. זכיתי לעבוד איתה תקופה של כ 18 שנים בתפקידים שונים כחבר מועצה, מזכיר המועצה וכראש מועצה. למדתי להכיר אשה מיוחדת במינה, עובדת מסורה, אכפתית ורגישה, המוכנה לסייע ולתרום מזמנה בכל עת ובכל דבר למען ציבור התושבים.

שרונה תחסר לצוות המועצה, ולי ברמה האישית. אני מאחל לך שרונה  הצלחה בהמשך הדרך, ובטוח שתהני מכל רגע, ותשקיעי בעשייה גם למען הציבור וגם בבני משפחתך. תודה רבה בהערכה רבה, מכולנו.

 

וליתר הפעילויות שלנו בשבוע החולף.

 

חינוך: מריחים את סוף השנה ותחילת הקיטנה

מדי שנה בחודש יוני מערכת החינוך כמרקחה. סיכומי שנה, הכנות למסיבת סיום, היערכות לפרידה מהגננות והמורים, טיולים, והתרגשויות. בד בבד עם אלה, עושים הכנות לחופש הגדול, להפעלת תכנית משרד החינוך הנקראית "בית הספר והגנים של החופש הגדול" לכיתות א-ו, בתאריכים 1-21.7, בביה"ס וילקומיץ, ובחמשת גני הילדים. כפי שדיווחנו בשבוע שעבר, המועצה מרחיבה את שעות הפעילות החינוכית לילדים, והיא תמשך בימי "בית הספר של החופש הגדול" עד השעה 16:00, עבור תלמידים המשתתפים בפעילות הבוקר.  

קייטנת המשך: חידוש נוסף הקיץ הזה היא קייטנת-המשך עבור ילדי כיתות א-ג, שתתחיל יום אחרי סיום "בית הספר של החופש הגדול" ותימשך עד ה- 12.8, עם פעילות יומית מ – 8:00 עד 16:00.   

 

מי לא מכיר את מסלול נינג'ה וילקומיץ'? 

אולי כהכנה לקייטנה ואולי זה היה מקרי, ילדי כיתות ד-ו התנסו השבוע במסלול אתגרי – נינג'ה וילקומיץ' ממש כמו המתמודדים בתוכנית הטלוויזיה. המתמודדים שעברו את המסלול בזמן הכי מהיר עלו לשלב הבא בתחרות. בשלב השני כבר צפו כל תלמידי ביה"ס במתמודדים שהעפילו לגמר. ויקי מודלינגר מנהלת בית הספר סיפרה כי התחרות הייתה חווייתית ומהנה וברוח ספורטיבית לכל אורכה.

בימים חמישי ושישי במסגרת סל תרבות נהנו תלמידי ביה"ס מפעילות עם האוצרת של מוזיאון ישראל אפרת קליפשטיין באמנות פלסטית. הילדים הכירו אמנית ואמנות מזווית אחרת.

 

מסע ישראלי מהבימה לבית היקב 

בית היקב היה מלא השבוע עד אפס מקום! התושבים הותיקים שלנו נהנו בהופעה "זוג במבצע" של צמד שחקני "הבימה" אמירה פולן ודרור עפרון.

אלה הצחיקו את הקהל "עד דמעות", עם מערכונים, שירים, קורונה וטילים. רגע של צחוק נוכח המציאות הישראלית המיוחדת במינה.   

 

לנוח? שכחו מזה. אוטוטו יוצאים הוותיקים לטיול הבא. כל הפרטים במודעה: 

 

וודסטוק בראש פינה

גן סגור? ממש לא, להיפך. גן הברון המה השבוע מאות תושבים במפגש הראשון מבין שלושה שמפיק המרכז הקהילתי – "נפגשים בגנים". עם סדנת קרקס ובועות סבון באויר, ילדים, הורים וסבים, זו הייתה חגיגה ססגונית רב-דורית של שמחה אמיתית.    

ומה מחכה בשני המפגשים הבאים? ביום שני הקרוב 14.6 ב- 18:00 נפגשים בגן יעקב. יהיו שם גם בובות קרקס גדולות, די ג'יי ופיקניק למשפחות.

בסוף החודש 27.6 (16:30) המפגש השלישי, במגרש המשחקים ליד השיכונים, עם מתקן מתנפח ופעילויות יצירה.

 

מקדמים את הספורט בראש פינה

כחלק מתפיסתי לקדם את ראש פינה להיות מוקד מרכזי לתרבות וספורט בגליל, קידמנו השבוע מהלכים בכיוון בשני ענפי ספורט מרכזיים ומבוקשים. בתחילת השבוע אירחתי במשרדי את בכירי איגוד הטניס – אבי פרץ יו"ר האיגוד, סיגל חדד המנכ"לית ועמוס מנסדורף גדול טניסאי ישראל, ומאתנו היו גם חגית ממן מנהלת המרכז הקהילתי, תמיר לגטיוי רכז הספורט במרכז ורן כהן מאמן הטניס. בפגישה הצגנו את הרצון והצעדים שלנו לקידום והעצמת הטניס במושבה. הצגתי להם את המשימות העומדות לפנינו ובחנו דרכים שבהם יכול האיגוד לסייע לנו. בכוונתי לעשות קירוי למגרשי הטניס על מנת שאפשר יהיה להתאמן ולשחק בהם גם בימי החורף. אחרי הפגישה המשיכה המשלחת למפגש עם הטניסאים הצעירים שלנו, הנרגשים להתאמן וללמוד מבכיר שחקני ישראל, ששיתף אותם בחוויותיו מהתחרויות בארץ ובעולם, ושיתף טיפים מקצועיים שסייעו לו להמריא לצמרת הטניס העולמית.

 

נא להכיר: מועדון כדורגל מכבי חיפה – ראש פינה!

פגישה חשובה נוספת השבוע במסגרת פעולותיי לקידום הספורט בראש פינה הייתה עם מנהל מחלקת הנוער של מועדון מכבי חיפה בכדורגל איציק עובדיה. מכבי חיפה היא מועדון פער ותיק, שקבוצתו הבוגרת לקחה את אליפות ליגת העל השנה. החיבור עם מחלקת הנוער נוצר לפני מספר שבועות באמצעות אילן וולסטר, ומאז נרקם שיתוף פעולה שעתיד להבשיל בתוך זמן קצר יחסית למימוש ההחלטה המשותפת – הקמת בית ספר לכדורגל בראש פינה, שייקרא מכבי חיפה – ראש פינה.

יזמה זו מקודמת במטרה לתת מענה לילדי ראש פינה והרשויות השכנות. במפגש השתתפו חברי המועצה גדי בן שימול ואריה אייל, שניהם חובבי כדורגל שנים רבות, שתחום הספורט והכדורגל בפרט קרוב ויקר לליבם, מנהלת המרכז הקהילתי חגית ממן, ומנהל הספורט במועצת מבואות החרמון.

בפגישה דנו ביחד בצעדים שעלינו לנקוט עד פתיחת בית הספר לכדורגל כבר בחודש ספטמבר הקרוב. מנהל מחלקת הנוער בקבוצה מהכרמל ציין את התרשמותו מהנכונות והפוטנציאל הקיים בראש פינה ובאזור, וסוכמו צעדים להתקדם לקראת הגשמת המשימה של פתיחת בית הספר לכדורגל, בתחילת שנת הלימודים הבאה.

 

מרכז הצעירים ממריא

אחרי תקופה ארוכה בה אסור היה עקב הגבלות הקורונה להתכנס ביחד, חוזרים המפגשים בגדול. אחרי שיפוץ וסידור מרכז הצעירים (במתחם אתר השחזור) סומן חלק ממבנה המרכז לשמש כחלל עבודה משותף, עבור כל צעיר או צעירה המעוניינים לשנות אווירה מדי פעם, ולבוא לעשות את עבודתם אצלנו, ועל הדרך ליהנות ממרחב עבודה וחברה נעימה. מתי אפשר? בימים א, ב, ד ו-ה, בין 8.30 ועד 15:30.
מובטח לכם קפה איכותי, אינטרנט מהיר, חברה ואווירה מיוחדת. והנה תמונה להמחשה, טובה מאלף מילים.

 

מקדמים (גם) חדר מוזיקה!

במסגרת פרויקט מעורבות חברתית, מקדם מרכז הצעירים הסדרת ושיפוץ חלל במבנה שמתחת לסינמטק לקיום חזרות, לנגינת הרכבים מוזיקליים, לסדנאות אומן לצעירים ונוער. במושבה יש הרבה אומנים ויוצרים וצורך במקום מרכזי, זו הסיבה שהמועצה נרתמה לקדם הקמת חדר מוזיקה מסודר לנגנים בכל הגילים, לחזרות והופעות ואכסניה לכל חובבי הג'אנר. בתמונה: החלל שעשוי להיות המקום 'החם' ביותר במושבה בתוך מספר שבועות . 

 

מאי ביזנס

השבוע ביקר אותנו רועי כהן, מנהל מת"י צפון להרצאה בפני יזמים צעירים ומנהלי עסקים על היבטים וטיפים שחשוב שכל אחד מהם יכיר. ההרצאה הייתה במסגרת העזרה שלנו להצלחתם של עסקים מקומיים.  

מה מתכננים במרכז הצעירים לשבוע הבא? הופעה של הביטקאברס, ביום חמישי הקרוב 17.6 משעה 20:00. יהיה כיבוד, בירה ומוזיקה מעולה משנות ה-60'-70'-80'!

התגעגעתם? השבוע מפגש שני של זמן איכות הורים – ילדים

הפעם הראשונה הייתה מוצלחת, והשאירה טעם של עוד. נישאים על גלי ההצלחה ההיא, יתקיים ביום רביעי (16.30 – 18.00) הקרוב מפגש שני בסדרת "זמן איכות הורים-ילדים", בהפקת מרכז הצעירים, על רחבת המרכז. רחלי ועומר ינעימו למשתתפים עם שירי ילדים של אריק איינשטיין, ו…פינת יצירה, שוק קח-תן של משחקי הלוח והרבה זמן של שקט, קפה וכמובן היחד האיכותי.

* למעוניינים להצטרף לקבוצת הוואטסאפ בה נמסרים עדכונים על משרות הצעות עבודה, לחצו >>

 

עד כאן הפעם. אתם מוזמנים לעקוב אחרינו באתר ובדף הפייסבוק, או להתקשר אל מוקד המועצה 106.

שבת שלום לכולם.

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות