עדכון תושבים | 16.7.2021

הקורונה לא עזבה. נכון שנהנינו מחודשיים של הסרת מסכות והסרת דאגות, אך בשבועיים האחרונים היא מפלסת את דרכה חזרה למרכז השיח הציבורי, מדי יום עולה מספר המאומתים ומספר הנדרשים לבידוד ולבידוק. המועצה מרחיבה את העיסוק בשמירה על בריאות הציבור – נחזור ונדווח בדף הפייסבוק של המועצה מידי יום את נתוני התחלואה במושבה (אתמול 4 חולים ו-34 מבודדים). מיניתי את ענת פרץ שרון (בתמונה) מנהלת רישוי עסקים לתפקיד ממונה הקורונה במועצה, והיא אמונה על הקשר הרציף עם משרד הבריאות, פיקוד העורף והמשטרה, על עדכון ההנחיות ופיקוח על שמירתן.  

הבריאות מעל הכול

השבוע התרחש אירוע חריג של אי עמידה בנהלי הבידוד במערכת החינוך של  מי שהיה מחויב לכך. ביצעתי תחקיר בנושא  וחידדנו את הנהלים. יש דברים שלא יהיו בהם פשרות. בריאות התושבים היא לפני הכול.   

יחד עם הפעולה שלנו בהנחיות ובאכיפה, המצב החדש של התגברות התחלואה מצריכים עזרה ושיתוף פעולה של הציבור בשמירת ההנחיות לעטית מסכה במקומות סגורים וציבוריים, חובת הכניסה לבידוד (למי שקיבל הודעה) וכמובן ללכת להיבדק.

האחריות האישית של כל אחד על קרוביו, שכניו ותושבים ממעגלים רחוקים יותר נמדדת ובאה לידי ביטוי בימים האלה. כמו גם החוסן שלנו כקהילה אכפתית. הימנעות ממסכה, בידוד או בידוק מסכנת אחרים, והיא גם עבירה על החוק (וכרוכה בקנס). לא להסס, להעיר ולהאיר למי שלא עוטה מסכה. ביחד נשמור על ראש פינה ירוקה.

עזרה לעסקים המאוימים  

שורת אירועי ירי ואיומים על בתי עסק באזור שלנו העלו מחדש לשיח הציבורי את המציאות המוכרת לנו כבר שנים, שההסבר הרווח לה הוא מאבקי שליטה בין עבריינים, בין היתר על גביית דמי חסות מבתי עסק. עמיתיי ראשי הרשויות ואני פנינו להיפגש עם השר לביטחון פנים עמר בר לב ושר המשפטים גדעון סער, ובכוונתנו לדרוש כמובן את מיגור התופעה, והחמרת האכיפה והצעדים המבצעיים והמודיעיניים כנגד העבריינים. אולם עד השגת היעד הזה עשוי לעבור זמן. בינתיים אני מתכוון להעלות בנוסף את הצורך הדחוף לתת מענה לעסקים, אשר חלקם נותרים חסרי הגנה מול חברות ביטוח שאינן מוכנות לבטח אותם, עקב הסיכון הגבוה להיפגע. נדרשים גם מיגור הפשיעה וגם שינוי חקיקה להבטחת ביטחון העסקים. אמשיך לעדכן בנושא.    

מחלקת האחזקה מבצעת

מחלקת האחזקה ביצעה השבוע סדרת פעולות שיפוץ והסדרה כמענה לפניות של תושבים, ביניהן: שיפוץ מגרשי הפטאנג, בהן נמשח  מצע חדש והוצב שלט לתוצאות.

ביצוע מסלול יבש להולכי-רגל מתחת לגשר רפקור: הסיבה למסלול הצידי היא כי תושבים רבים העוברים במקום במהלך צעידתם היומית התלוננו על רטיבות שנוצרת כתוצאה מזרימת מים. הפתרון שלנו היה לסלול בצד הגשר הגבהה שתמנע מהצועדים את ההליכה במים.

חידוש  האספלט ביציאה מגן יעקב לרחוב דוד שוב:

ביצוע דרך אספלט ליד בית הכנסת הספרדי ע"ש אלי כהן ז"ל.

במחלקה לשירותים חברתיים נמשך מתן מענה שוטף  למשפחות, לילדים,  לצעירים , בודדים וותיקים בתחומים השונים: בתחום הרגשי, התפקודי והתעסוקתי.

חינוך: נמשכת פעילות הקיץ של ילדי הגנים ובית הספר  

בית הספר וגני הילדים של החופש הגדול ממשיכים בפעילות עד ה 21/7. לאחר מכן ימשיך צהרון הגנים, ותיפתח "קייטנת המשך" לילדי א'-ג'. בית הנוער ממשיך בפעילות הקיץ הבנויה משגרת פעילות ואירועי שיא מיוחדים. (בתמונה פעילות קדרות לילדי גן ניצנים וגן שורשים)

 

מנהלת חדשה למוקד פניות הציבור

ליאת וגרהוף נכנסה לתפקיד מנהלת מוקד 106 לפניות הציבור / תושבי ראש פינה, ואחראית מוקד  המועצה בחירום. ליאת היא ילידת ותושבת המושבה, נשואה לאלדד איש משטרה ואמא לשלושה בנים: עתי בן 10, שליו בן 8 ולירוי בן 6. היא התחנכה בבית ספר וילקומיץ, סיימה תיכון בעיינות ירדן ושירתה כסייעת רופא שיניים בבסיס המר"ג. היא בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ומדעי החברה ותעודת הוראה. בעבר עבדה חמש שנים כסייעת בגני הילדים בראש פינה, ועבודתה האחרונה הייתה בישרוטל מצפה הימים, במחלקת ביקורת המלון, אחריה החליטה לעשות שינוי ולחזור לעבוד בראש פינה. ליאת מאוד שמחה להיכנס לתפקיד. היא מעוניינת להוביל ולמנף את מוקד פניות הציבור בשביל ולמען התושבים, במתן שירות, יחס אישי, ומענה מהיר ומיטבי לכל תושב ותושבת במושבה. בהצלחה לליאת!

 

הנדסה ותשתיות: עבודות שיפוץ והנגשה בבית היקב, ובבית הכנסת הוותיק

החלו עבודות שיפוץ בבית היקב, בו נעשית פעילות התושבים הוותיקים. העבודות מחוץ למבנה הן של הנגשה בחנייה, בכניסה, והוספת מאחזי יד למתקשים בהליכה. בתוך המבנה נעשית הנגשה של השירותים. כמו כן, נחתם חוזה לשיפוץ בית הכנסת העתיק של ראש פינה באתר השחזור.

"שיר מקומי 2 " ואהוב מאוד

ביום רביעי התקיים מופע ההשקה של הפרויקט הדגל של מרכז הצעירים – שיר מקומי 2. יותר מ-200 צופים התקצבו בגו הברון וחזו באירוע מיוחד מחבק ואומנותי, אשר סיכם שנה של עבודה על פרויקט ייחודי לראש פינה, בו כל המשתתפים – ההפקה וכל המופיעים – מקומיים, כמו שאנחנו אוהבים, מתוך קהילת ראש פינה. במופע שמענו 14 שירים מקוריים שכתבו המבצעים, שנתנו ביצועים מרגשים ומקצועיים. הביצועים עברו עיבוד מקצועי בידיים המקצועיות והאמונות של סער באולפן ההקלטות של עומר אבינתן. את הקליפ ובו כל הביצועים אפשר לראות בדף הפייסבוק של שיר מקומי –  Rosh Pina Sound(תודה לשמעון מהריק על צילום ועריכה). תודה רבה נוספת על השתתפותה של Gila Gurevich Yakovy מנהלת תחום תרבות ותיירות במשרד לפיתוח הגליל שהגיעה לאירוע. 

עוד באירוע היו דוכני שתייה ואוכל. היה מאוד מרגש ומעצים לראות ולשמוע את כמות הכישרון והיצירתיות ואת הפרגון החם לו זכו המבצעים מהקהל. חשוב לנו להודות מקרב לב לכל מי שעזר בהפקת האירוע: ליגאל שרגיל מנהל מרכז צעירים שעמד בראש הפרויקט, טל גליקסמן על עבודת החשמל, איתי בדש על התקלוט, תמיר פטיטו על ההגברה ולכל בני הנוער ולצוות המועצה וכמובן לכל התושבים המפרגנים. לצורך התוכנית גייסנו משאבים רבים ממשרד התרבות והספורט, המשרד לפיתוח הנגב והגליל והמשרד לשוויון חברתי. אנחנו מחויבים להמשיך לטפח את קהילת האומנים וליזום פרויקטים לקידום ההון האנושי בראש פינה.

ערוץ היוטיוב של שיר מקומי 

תמונות הממחישות את האווירה המחשמלת במופע  

מה עוד היה לנו השבוע בהפקת מרכז הצעירים והמרכז הקהילתי? "ערב סרט" בבריכה. כחלק מתוכנית הקיץ של המרכז הקהילתי ומרכז הצעירים בשיתוף הסינמטק, הקרנו את הסרט "הנה בא הגראמפ" בבריכת השחיה של ראש פינה עם פופקורן! תודה לסינמטק.

בשבוע הבא: ביום רביעי הקרוב מוזמנים הצעירים לסדנת מכירות לבעלי עסקים עם גיא אלעזרי, שילמד לבצע שיחת מכירה נכונה. מוזמנים להירשם בקישור. 

עוד ביום רביעי- טברנה יוונית: כחלק מתוכנית הקיץ בהפקת ההורים המתנדבים, מרכז הצעירים והמרכז הקהילתי – טברנה יוונית. ניפגש בשעה 21:00 במרכז הצעירים לחגוג, לשתות לאכול ופשוט לשמוח. מחכים לראותכם

חיילים משוחררים, הקשיבו!

מרכז הצעירים בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים מזמין אתעם לכנס החיילים המשוחררים שיתקיים ב 5.8.2021. הכנס מתאים לחיילים עד חצי שנה לפני השחרור וכשנה וחצי אחרי השחרור. 

השנה אתם הצעירים תוכלו להשפיע על ההופעה שתהיה כאן בקישור.

גם לסטודנטים יש לנו צ'ופר:

ההרשמה לקבלת מלגת המועצה תהיה פתוחה עד ה 31.7.2021 מהרו להירשם בקישור

התחדשנו: זימון תור למחלקה הגבייה דרך היישומון או האתר

המועצה יוצאת בפיילוט זימון תורים דיגיטלי, והמחלקה החלוצה היא מחלקת הגביה. מעתה, הגעה למחלקת הגביה מותנית בהזמנת תור מראש דרך האפליקציה לתושב – שירותים בקליק  ,או דרך אתר המועצה, במדור "שירות לתושב". חשוב לי לציין שכמובן אפשר להתקשר ולהזמין תור טלפונית 04-6808603/4

לנוחותכם, סרטוני הדרכה לזימון תור 
מהיישומון
מאתר המועצה 

 

לסיום, בספרייה אירחנו השבוע את גיל חובב, החביב מאוד. תושבים רבים הגיעו לצפות ולשיר (וללמוד!).

עד כאן הפעם. אני מאחל בריאות טובה לכולם. שבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות