עדכון תושבים 18.6.2021

תושבים יקרים שלום רב,

שומרים על זכויות התושבים ונכסי המושבה

שמח לבשר כי הצלחנו בעבודה יסודית של צוותי המועצה, להעביר את תשלומי הארנונה של חברת מקורות עבור ״מגדל המים״, לראש פינה, כפי שפסק משרד הפנים בעניין, בבוררות שנעשתה באמצעות בית משפט עם חצור.

למרות הניסיונות של ראש מועצת חצור, שמעון סויסה, לפרסם מצגי שווא ועובדות לא מדויקות, אנו בחרנו לפעול בנחישות ועל פי דין, כדי לתקן את העיוות שנוצר לאורך שנים, לפיו דמי הארנונה שולמו למועצה מקומית חצור, בטעות.

את השטח של שכונת ״נוף המושבה״ של חצור, הנמצאת בסמוך למגדל המים המדובר, קיבלה חצור מראש פינה בשנת 1996, במסגרת רצון ונכונות לשיתוף פעולה אזורי עליו החליטה המועצה וכפי אני בוחר להמשיך ולעשות, גם כיום עם ישובים רבים באזור, מתוך ראייה של התפתחות אזורית התורמת לארץ הגליל כולו.

העובדה שראש פינה העבירה את השטח הגדול לבניית שכונת מגורים, אינו מקנה לחצור את הזכות ״לנגוס״ בכל חלקה שנראה להם לנכון.

כפי שפעלנו באופן  ענייני ומקצועי בנושא בריכות המים והצלחנו, כך אנו פועלים גם בהתייחסות לוועדת גבולות וועדת הכנסות, ללא התלהמות תקשורתית. הנתונים שבידנו נאספו בעבודה מקצועית והם יוצגו לגורמים ולוועדות הרלוונטיות שלא יוכלו להתעלם מנתוני האמת. אל תתרשמו ממצגי השווא.

בחרתי לא להרחיב בתקשורת בנושא, לא "מחוסר שקיפות" אלא מתוך היצמדות לקו הציבורי המקצועי שאנו מובילים במאבק הזה, והמשך פעולה שקטה שתשיג את המטרות. 

אני מזמין כל תושב ראש פינה לפגוש אותי ולקבל פרטים נוספים בנושא. 

נמשיך לעמוד איתן על זכויות ונכסי ראש פינה, מול אלה המנסים,  פעם אחר פעם להפר את האיזון של מושבה היסטורית, חקלאית ועצמאית, ולפגוע בתושבי ראש פינה.

בתמונה: צילום אויר של ראש פינה משנות ה-40. היסטורית, חקלאית, חלוצת ההתיישבות.

חינוך: ההכנות לפעילויות בחופש הגדול בעיצומן

ילדי הכיתות הצעירות בראש פינה ייהנו הקיץ מתכניות חינוכיות מגוונות ובמרבית ימי החופש. אני גאה על המערכת שלנו שהתארגנה לאפשר את העמידה ביעדים שהצבנו, זה טוב לילדים, טוב להוריה וטוב לרצף החינוכי.

לילדי כיתות ד'-ח' תתקיים קייטנת הספורט המסורתית במרכז הקהילתי. ילדי הגנים יהנו מתכנית "גני הילדים של החופש הגדול" בהתאם למתווה משרד החינוך עד 21.7 וב"בית הנוער" יתקיימו טיולים, ימי שיא, ערבי קונספט ובית נוער יהייה פתוח

לאורך כל החופש הגדול.

ההורים קיבלו בשבוע האחרון מידע על תכניות הקיץ ימי ושעות הפעילות. אני מזמין כל הורה שיש לו/ה שאלה לפנות  אל הצוותים החינוכיים או למחלקת החינוך. אנו מאמינים כי בנינו תכנית שמתאימה לכל הילדים, זאת במטרה לייצר עניין והשתתפות של כלל ילדי המושבה.

השבוע שעבר בוילקומיץ'

השבוע נהנו תלמידי בית הספר ממגוון פעילויות חווייתיות: בימים שני ושלישי התקיימו שיעורי חינוך גופני בבריכה עם המורה אבישג. ביום שלישי יצאה כיתה ד׳ לסיור נוסף במסגרת "שומרי הנחל" והפעם לנחל שניר. הסיור היה מעשיר, מהנה ומקסים. כתה ה׳ במסגרת תכנית מעברים יצאה למפגש נוסף עם ילדי הגנים ואירחה את הבוגרים העולים לכיתה א' בסיור דרך המשחק ״חפש את המטמון". ילדי הגנים העולים לכיתה א׳ ביקרו השבוע גם במרחב כיתה א׳, והכירו את טלי מחנכת הכיתה. במסגרת המפגש התקיים שיח בו העלו חששות ותהיות לגבי המעבר. ביום רביעי התקיים מפגש אמן מווקה פיפל לכל תלמידי ביה"ס. במפגש סיפר האמן על הדרך ליצירת קולות ואף הפעיל  את הילדים ויחדיו יצרו תזמורת נפלאה של קולות וצלילים. ביום חמישי חוו ילדי ביה"ס פעילות של ״ קוביות״ משחקי חשיבה גדולים. הילדים נהנו ושחקו במשחקי ילדות כמו פעם. כמו כן, התקיים מפגש של בוגרי אשכול הגנים בהובלת ילדי כיתה ה׳ למשחק חפש את המטמון ברחבי בית הספר. בתמונה דיויד מספר סיפור לילדי גן סביון שבאו לבקר בביה"ס

מה נשמע בפעוטון?

השבוע נפגשו – צוות הפעוטון, המדריכה הפדגוגית והורי הילדים לשיח משותף בנושא גמילה ומעברים של הילדים בגילאים השונים.

לאחר יותר משנה ללא מפגש עם ההורים, בשל הקורונה, נפגשנו פנים אל פנים.

המשתתפים מדווחים על מפגש מאוד מעניין ונעים.

עוד מהמרכז הקהילתי: ביום שני הגיעו יותר ממאה משתתפים

למפגש השני של ״פעילות בגנים״! הפעם, חגגו עם די׳גיי, ציורי פנים, קעקועים מנצנצים, מחצלות וכיף.

פיתוח: עדכון על עבודות תשתית במספר מוקדים במושבה

מחלקת הנדסה ותשתיות מבצעת: בבית ספר וילקומיץ מותקנת מעלית באגף המזרחי (אגף כיתות א', אזור המטבח של פולה ומבואת ה-ו'). המעלית תאפשר נגישות לחלק הארי של בית הספר.   

במבואה לאתר השחזור – שלב א – שלד מבנה המבואה/מוזיאון ופיר המעלית המנגיש את אתר השיחזור מהחלק התחתון של אזור הוואדי. הסתיים שלב השלד וחפירת פיר המעלית, שתעלה מבקרים לאתר השחזור.

בדרך בית היקב (כניסה להרחבה ג') – פורסם מכרז לביצוע עבודות הרחבת הדרך, על ידי סלילת נתיב נוסף שיהפוך את תוואי הדרך לרחב יותר, עם נתיב לכל כיוון, התקנת תאורה ומדרכה. אחרי הסדרת הדרך, הצעידה והנסיעה עליה תהיה בטוחה ונעימה יותר.   

שירותים חברתיים: סיכום שנת הכשרה מעשית לסטודנטים

מדי שנה המחלקה לשירותים חברתיים מסייעת בהכשרה מעשית של סטודנטים שנה ב' לעבודה סוציאלית במכללת תל חי.  השנה זכינו ללוות ולהכשיר ארבעה טודנטים/יות. הסטודנטים מלווים  כ- 20 לקוחות ביניהם ותיקים, משפחות ילדים ובני נוער, מסייעים להם להתמודד עם סוגיות שונות ומצוקות. הליווי של הסטודנטים מסייע בשיפור איכות חייהם של הפונים  ותרומתם חשובה ומשמעותית. הם מלווים בהדרכה  אינטנסיבית של עו"ס קרן חן ומדריכה חיצונית. ביחד עם רחל דאודי מנהלת המחלקה וצוותה הודינו לסטודנטים על ההשקעה, המענה המסור והסיוע שנתנו לתושבי ראש פינה, והענקנו להם ברכה אישית ושי. הם מאוד עזרו לנו בשנה החולפת, שהייתה רבת אתגרים עקב משבר הקורונה. 

מרכז צעירים מעדכן

נמכרו כל הכרטיסים להופעה של אביתר בנאי. נותר רק לחכות להגעתו של הזמר ביום שלישי הקרוב 22.6.2021 לגן הברון. מהשעה 17:00 יתבצעו חסימות צירים בדרך לאתר השחזור. הכניסה לאתר השחזור תתאפשר לדיירי הרחוב ואורחי הצימרים. הסעות ייצאו מחניון הברוש שמתחת להרחבה ב' לכיוון גן הברון. ולתושבי המושבה תתאפשר חניה בחניון ואדי ראש פינה. 

זמן (איכות!) הורים וילדים

שלשום קיימנו מפגש שני בסדרה של זמן איכות הורים וילדים, והפעם עם שירי אריק איינשטיין בביצוע הצמד רחלי ועומר. ילדים שיחקו במשחקי לוח, יצרו בפינת היצירה ואפילו התחילו לעשות תחרות כישרונות צעירים על הבמה. בעוד שבועיים המפגש הבא.  תודה לאיתי בדש, לרחלי ועומר, לחנה חממי על הארגון, וכמובן לכל התושבים שהגיעו.

אתמול אירחו במרכז הצעירים את להקת ביט קאברס הוותיקה, למופע נהדר מלא אנרגיה ונוסטלגיה. תודה רבה לקשת הר נוי ואביאל מושל על העזרה בהפקה. 

שלישי עסקי: ביום שלישי הקרוב 22.6.2021 יוצא מרכז הצעירים לשיתוף פעולה עם עמותת גשר לשיקום, לקיום סדנת מכירות, עם גיא אלעזרי לו ניסיון רב במכירות והנחייה של מנהלי מכירות. הוא ישתף מניסיונו ויעניק טיפים להצלחה.

בעלי עסקים מוזמנים להגיע למפגש שיתקיים במרכז הקהילתי בשעה 8:30. בבוקר. 

כנס מסיימי י"ב: מרכז הצעירים בשיתוף יחידת הנוער יקיים את הטקס המסורתי למסיימי י"ב,  בבריכת השחיה הציבורית. נשמח מאוד להגעתם של מסיימי י"ב והוריהם. אחרי הטקס נמשיך ל"אפטר-פארטי" בבריכה. כל הפרטים במודעה: 

שיר מקומי – ההופעה!
חיכינו המון זמן והנה זה קורה. אחרי יותר משנה של עבודה, יצירה וציפייה.

ביום חמישי ה 1.7.2021 נשיק את האלבום של שיר מקומי 2 בהופעה מרגשת של האומנים והצגת הקליפים. רשמו ביומנים. נעדכן בכל הפרטים בימים הקרובים. 

כוחה של קהילה: מקרר הפלא בכניסה לבית היקב

שואלים אותנו לאחרונה מה פשר המקרר הגדול הניצב מחוץ לבית היקב. התשובה קצת מפתיעה, ומאוד חיננית. זהו "מקרר קהילתי", הוא מתוחזק ומתמלא תדיר במוצרי מזון, ותמיד תמיד פתוח, כך שתמיד אפשר לקחת ממנו מוצרים או להביא ולמלא אותו במוצרים.  

עו"ס קהילתית נעם צימרמן, מהמחלקה לשירותים חברתיים, מרכזת את הפרויקט החשוב. הרעיון התחיל בשיחה של תושבי ראש פינה צליל ד' חיים ומעיין זמירי, שחיפשו רעיונות לעשייה חברתית ונדלקו על הרעיון של מקרר פתוח לטובת כל מי שצריך משהו. 'המקרר' הוא פלטפורמה פשוטה לתושבים שרוצים לתת ולקבל מזון ביתר קלות, במטרה לעודד ערבות הדדית ותמיכה בקהילה. כולם יכולים לתת וכולם יכולים לקחת. בנוסף, המיזם הנו מיזם אקולוגי המסייע במניעת בזבוז מזון.

המקרר הוקם ומתוחזק ע"י קבוצת מתנדבים מסורה בסיוע מרכז צעירים והמחלקה לשירותים חברתיים במועצה. מי שרוצה לקחת חלק ולהצטרף ליוזמה מוזמן לדבר עם מעיין זמירי יוזם 'המקרר' ותושב פעיל בקהילה בנייד 050-6514111

או עם נעם צימרמן, עו"ס קהילתית  0546243866

מדור ותיקים

ממשיכים להיפגש בבית היקב בשגרה ובסדנאות וחוגים. כך למשל לאור ההצלחה של הסדנא הראשונה של "מתנות התבונה" – כלים להתבוננות פנימית וזיהוי עצמי – מחזור שני יוצא לדרך. הפרטים במודעה:

איפה הטיול הבא של הוותיקים? מומלץ לשמור את התאריך:

עוד תרבות

סינמטק ראש פינה מזמין (19.6 שבת אחה"צ 17:00) לסיפור איטלקי. "תן לי ללכת" (איטליה, 2020) LASCIAMI ANDARE (You Came Back)

רכישת כרטיסים 

19.6 מוצ"ש | 19:00 סרטו הקלאסי של אטורה סקולה "אהבנו כל כך" (איטליה, 1974)    C'ERAVAMO TANTO AMATI (We All Loved Each Other So Much)

לרכישת כרטיסים

ולסיום,

הפרסום בשבוע שעבר על שיתוף הפעולה שלנו עם מועדון מכבי חיפה, להקמת בית ספר לכדורגל בראש פינה, הכה גלים והתעניינות. ההרשמות לקבוצות ייפתחו בעוד זמן מה ובינתיים נדווח כי החסות המקצועית תהיה של מועדון מכבי חיפה. השחקנים ילבשו את המדים הירוקים לבנים, המגרש ישולט בצבעי המועדון החיפאי, אשר קבוצתו הבוגרת זכתה לאחרונה באליפות המדינה, ושחקנים מצטיינים יוזמנו למבחנים בחיפה. נעדכן בקרוב על פתיחת ההרשמה.

עד כאן הפעם. אני מאחל לכולם בריאות טובה ושבת שלום.

מוטי חטיאל, ראש המועצה  

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות