מסכמים שבוע | 19.3.2021

שלום רב תושבים יקרים, 

שבוע לפני הפסח, גם הנתונים וגם הדיבורים מלמדים על קיטון משמעותי בתחלואה ברחבי הארץ. זו בשורה נהדרת עם תחילתו של האביב, וכולי תקווה שהמגמה תימשך ונוכל לחגוג את הפסח כמיטב המסורת. עד החג וכמובן גם אחריו, נמשיך להקפיד על ההנחיות הבסיסיות לדיכוי הנגיף, ניבדק אם יש צורך, ונוודא שכמה שיותר אנשים מתחסנים.

בעקבות פתיחת המשק והמשך החזרה לשגרה, גיבשנו מסמך מדיניות להתנהלות העובדים על פי הנחיות הבריאות בשגרת הקורונה. הסעיפים במסמך נוגעים להתנהלות בבניין המועצה, ובמקומות אחרים בישוב כמו גנים, מחסן, ספרייה, גינה קהילתית, בית היקב, ארכיון ובית הספר, מתייחסים גם להקפדה אישית על הנחיות הבריאות, דרכי מתן שירות, הנחיות לעבודה משרדית וקבלת קהל, היגיינה, ומדיניות ביחס למקרים של עובד.ת שבחר.ה שלא להתחסן ועוד.      

אלה נתוני התחלואה במושבה:

 
ראש פינה לא תהיה הכפסומט האזורי

לפני שבועיים דיווחתי כאן על ההתארגנות שלנו להגן על ראש פינה מפני ניסיונות לנגוס בשטחים שלנו ולהביא לקיצוץ בתקציבי ראש פינה, בחסות ועדות משרד הפנים – גבולות וחלוקת הכנסות. הנושא נוגע לכול התושבים, ואני מעדכן על היערכות שלנו עם טובי אנשי המקצוע במטרה להגן על ראש פינה, ולהציג תמונת אמת של המציאות באזור.

ראש פינה לא תהיה הכספומט האזורי. לא ניתן למדינה, או לכל רשות אחרת למחוק את זהות המושבה בת 140 השנים, ולפגוע באופן ישיר בזכות התושבים למערך שירותים מוניציפאליים הולם, לו זכאי כל אזרח בישראל. אנחנו בעד צדק. באמת הגיע הזמן שהמדינה תחלק נכון את התקציבים שהיא מעבירה לרשויות. אם חצור רוצה לחלק את ההכנסות שהיא מקבלת מהמדינה יחד איתנו, נשמח להיות שותפים לצדק ולקבל תקציבים שראש פינה לא קיבלה מעולם, למשל שתושבי ראש פינה יקבלו הנחה במס הכנסה בשיעור של 12% במקום 7% בלבד כיום, שנקבל תקציבי פיתוח במיליוני ₪ כמו אחרים, תקציב ליום לימודים ארוך, סבסוד הסעות תלמידים ועוד. ההצלחה של ראש פינה היא מימוש של חזון, של ניהול אחראי, פיתוח  ועמידה על עקרונות.

לא המדינה ולא רשות שכנה יכולות לנגוס בשטחי ומשאבי ראש פינה, ולפגוע ביכולת לתת שירותים מוניציפאליים, שירותי רווחה, חינוך ותרבות המגיעים לתושבים כמו לכל אחד אחר בארץ. אמשיך לעדכן.

 

עדכון בנושא וואדי ראש פינה:
הובא לידיעתי כי ישנם גורמים אשר מייצרים דיבור על שינוי המציאות בוואדי וגרימת נזקים. אני מבהיר: אין כל תוכנית לעבודות בוואדי ראש פינה.
לפני כשנה הוצגה הדמיה שירדה מסדר היום. לא משום שמישהו התערב בנושא או עצר אותה, אלא מכיוון שזה לא התאים.

בעניין המבואה לואדי – כל התקדמות בנושא תתבצע בשיתוף הציבור, כפי שנעשה בעבר.

שרת התיירות תסייע לתיירות החקלאית במושבה

ביום רביעי אירחנו את שרת התיירות אורית פרקש הכהן שהחלה את הביקור במצפה נמרוד, ושמעה מחזי שגב את סיפור נפילת בנו נמרוד. בהמשך ניפגשה עם תיירנים במלון אדמונד. השרה שמעה את מצוקתם, והנחתה את צוות משרדה לתת מענה מיידי לנושאים פתוחים מול משרד התיירות. בנוסף, קיימנו עימה ישיבת עבודה בה העלינו בפניה מספר בקשות, ביניהן המשך שיתוף פעולה וקידום נושא התיירות החקלאית, וסיוע מול גורמי התכנון לאישור יקבים בשטחים חקלאים.

קק"ל ישקמו את גן הברון, ישקיעו באתר השחזור 

ביקור נוסף ביום רביעי היה של יו"ר קק"ל, אברהם דובדבני ומטה קק"ל. בפגישה העלינו מספר בקשות לעזרת הקרן, ובסיומה סוכם כי קק"ל יבצעו את שיקום גן הברון, הכולל תאורה, מדרכות, מזרקה, צמחייה ומעקות. כמו כן, קק"ל יקדמו את פיתוח היער הקהילתי, ויתמכו כלכלית בליווי פעילויות היער הקהילתי למשך שלוש שנים. עוד סוכם כי קק"ל יסייעו בסיום בניית המבואה לאתר השחזור.

(בתמונה: עם יו״ר קק״ל, דובדבני. נרתם למען ראש פינה)
יום הוקרה לעובדים הסוציאליים

השבוע ציינו ברחבי העולם את יום העובד.ת הסוציאלי.ת הבינלאומי, ואנחנו  ראינו בכך הזדמנות להביע את הוקרתנו לעובדות הסוציאליות שלנו במחלקה לשירותים חברתיים. בברכתי להן, ציינתי את השורה "אלה ידַי, זה העולם" מתוך שיר של מרגרט אטווד, בה בחרה העובדת הסוציאלית אורית קלופשטוק כמוטו לספרה "לא יכולתי לרשום את זה בתיק" בה היא מתארת ידיים כמייצגות מגע, לא בהכרח מגע פיזי, כמובן, אלא ידיים נוגעות כדימוי להשתתפות בעולם, ובכללם היבטיו הקשים והדחויים ביותר, אלו שרבים מאיתנו נמנעים אפילו מלהתבונן בהם.

אני חושב שקיים פער גדול בין חשיבותה של העבודה הסוציאלית לחוסנה של החברה ולשלומם של הפרטים הנעזרים ונתמכים על ידה, לבין מעמד אנשי המקצוע, העושים עבודתם בצנעה, במקצועיות ודיסקרטיות, ללא ההילה הנקשרת למקצועות טיפול אחרים. יום ההוקרה הוא הזדמנות להודות לעו"סיות על עבודה מקצועית ודיסקרטית, וטיפול מסור במגוון פניות וצרכים של תושבים בכל הגילים, והגשת סעד רגשי, ותשומת לב מיוחדת לתושבים מקבוצות אוכלוסייה בסיכון.  בקישור – נבחרת העו"סיות שלנו, והסבר על תפקידן 

נרשמתם כבר לקייטנת פסח? 

בימים א-ב-ד-ה תתקיים קייטנת פסח בגני הילדים 3 – 6 ובכיתות א-ב. לכיתות ג' תתקיים פעילות יומית. לאורך ארבעת הימים הללו יתקיימו פעילות העשרה, יצירה, יציאה לטבע ומפגשים חברתיים.
גם בבית הנוער נערכים לחופשת פסח משמחת עם פעילות, ארוחות וטיולים. בית הספר יוצא לחופשה עד ה- 5/4.  שתהיה לכולנו חופשה מהנה.

סיירת הסברה בראש ובכל פינה

היחידה לרישוי עסקים יצאה למבצע של חלוקת ערכות קורונה לעסקים במושבה, בהן מידע עדכני על מה מותר ומה עדיין אסור, כללים ושלטי אזהרה. ושלט כמה אנשים מותרים לשהות באותה עת. חילקו את הערכות מנהלת רישוי עסקים ענת שרון פרץ, ופקח הנחיות הקורונה נתן ממן. הם התחילו בעסקים בחאן, וימשיכו במהלך שבוע הבא בשופינה ובסנטר.

פעילות עניפה ובלתי פוסקת לוותיקים. ותנסו לעצור אותם…

הם התחילו את השבוע עם סדנא להדרכת כלים דיגיטליים, המשיכו בהתארגנות לקראת "יום המעשים הטובים", קישטו את חצר בית היקב ואחרי הצהריים אירחו את ההפנינג הרב-גילי לכבוד יום המעשים הטובים, הארצי.

(לומדים כלים דיגיטליים)

ביום ראשון יתכנסו בבית היקב בשעה 17:00 להרמת כוסית יין לכבוד החג, ולסיום –  הזמנה להצטרף מחדש לתזמורת מועדון הוותיקים המחדשת את פעילותה. כל הפרטים במודעה.

 

מרכז הצעירים: סדרת מעשים טובים, וסדנת נטיות תעסוקתיות

מרכז הצעירים שלנו בשיתוף עם תוכנית י.ת.ד הממשלתית משיקים את הסדנה הראשונה  לפיתוח קריירה לצעירים. השבוע הם קיימו מפגש עם 7 צעירים לסדנת "נטיות תעסוקתיות" אותה העבירה (בהתנדבות!) רחלי רוטנברג, יועצת לפיתוח קריירה. מטרת הסדנה היא להבין מהם המקצועות ותחום הלימודים המתאים לצעירים. מי שיירצה יוכל להמשיך עם ייעוץ פרטי להעמקת ודיוק תחום העיסוק המתרים. בקרוב הסדנה הבאה, נעדכן על המועד.

יום המעשים הטובים

צוין ביום שלישי, בשורה של מעשים טובים ויוזמות בקהילה, ביניהן "מקרר קהילתי" הנמצא ליד בית היקב, אשר סביבו מתגבשת קבוצה של כ- 20 פעילים. מטעם המועצה מסייעים לקבוצה מרכז הצעירים ונעם העו"ס הקהילתית מהמחלקה לשירותים חברתיים. תודה למעיין זמירי, יפתח וולף ובן ארמון ארצי על הנעת הקבוצה ועל הרוח הקהילתית. ותודה רבה לטל גליקסמן על עבודת החשמל. להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ מוזמנים להיכנס לקישור.
 עוד באותו היום, השקנו את פינת הספרים – מיזם חברתי שנועד לתת מקום לכל הספרים שאיננו צריכים ואנשים אחרים יכולים ליהנות מהם. הפרויקט קם ביוזמת תושבים שלוקחים חלק פעיל בתפעול המיזם. הפכנו את תחנת האוטובוס הישנה מול המגרשים לפינת ספרים אטרקטיבית. בקרוב ניפגש ונצבע את המקום ונשדרג. תודה רבה לנוהר שליט, נעמה קאופמן, אראלה ואיתן טייטלר ואורית גבאי על ההנעה. הפרויקט החל לקום בהובלתה של שירה קסלר רכזת המעורבות החברתית (הנמצאת בחופשת לידה) תודה שירה! להצטרפות לקבוצה מוזמנים להיכנס לקישור.

על בוטיק המשחקים כבר שמעתם?

ביוזמת ההורים המתנדבים במרכז הקהילתי, יוצא מיזם של בוטיק משחקים אשר יהיה פתוח פעם בשבוע. ניתן יהיה להגיע למרכז הקהילתי להשאיל משחקים וצעצועים או פשוט לשבת ולשחק. במהלך יום המעשים הטובים התושבים הביאו משחקים. כל הכבוד לענבר גלבוע על היוזמה. לפרטים נוספים אפשר ליצור קשר עם ענבר: 052-796-7358

עזרה בגינון גינות הוותיקים

כמו בכל פסח, גם השנה התקיים מיזם גינון גינות ותיקים בהובלתה של חגית בן דב. תודה לעדות, רכזת בני עקיבא ולחניכים המקסימים על העבודה ולמתנדבים מהקהילה. את סוף היום קינחנו במפגש מוזיקלי בחצר בית היקב עם מעגל מתופפים שהוביל מעיין זמירי, דוכני מזון של נוער ראש פינה בהובלה של יואל כרמלי מנהל יחידת הנוער עם כל צוות המדריכים. תודה ל"פותחים עתיד" אשר הכניסו ערך מוסף ליום המעשים הטובים והקימו עמדה "מילה טובה" לתושבים. וכמובן תודה ענקית לאור סער, יפתח וולף ולמשה המתופף. בסיום היום, לקראת השעה 18:00 עלתה לבמה אמי סלסה כשרונית. תודה לכל המתנדבים: אלדד וגרהוף בעמדת הקפה, ליאור לוי, ונועה ישורון. היה תענוג שאפשר לצאת החוצה לפגוש אנשים, במסגרת ההנחיות, וליהנות. תודה לכל צוות יום המעשים הטובים (טובה כהן מנהלת מדור ותיקים, יואל כרמלי, נועם, יגאל שרגיל וחגית בן דב).

הזמנה להשפיע

בואו להשפיע על סדר היום של הצעירים והקדישו 3 דקות למילוי הסקר! 

המרכז הקהילתי חזר לפעילות (כמעט) מלאה

השבוע שעבר במרכז הקהילתי נפתח בקורס צילום אינטימי ואיכותי בהנחיית יפתח חבלין, וביום לימודים של תיאטרון הקוקיה. נמשך עם חזרה של ההרכב המוזיקלי, שיעור של אק"ים בתנועה, חזרות של קבוצת מחול בוגרים לטקס יום הזיכרון, חזרות סביב פרויקט 'בית לאמני הגליל' ושיעור אק"ים בתנועה. ביום חמישי סדנת ניה לנשים והיפ הופ לילדים ונוער.

פעילות ספורטיבית וכיפית לילדי.ות כיתות ג-ו בחופשת הפסח: בימים 21-22.3, יום ראשון ושני, בשעות 8:30-13:00 ניפגש יחד באולם הספורט ונצא לפעילויות מהנות: ביום ראשון – פעילות OTD, טיול בוואדי ומשחקי כושר. ביום שני – משחקי כדור, טורנירים ופעילויות ספורט. עלות הפעילות: 100 ש״ח וההרשמה בקישור.
 אחריה יחזרו אליכם להסדרת התשלום.

ביום ראשון 21.3 מתחילה סדנת כתיבה מתבוננת, והפרטים במודעה:

לקראת הפסח, מיזם קהילתי של איסוף מזון לכבוד חג הפסח לכל מי שנזקק לו. מה מביאים? אוכל יבש, כשר לפסח. לאן מביאים? למרכז הקהילתי בראש פינה, בימים א-ה בשעות 09:00-15:30. כל הפרטים במודעה:

חוגי ספורט שחזרו להתקיים במרכז הקהילתי אקרובטיקה אווירית, טניס, כדורגל, כדורסל בוגרים, כדורעף בוגרים, פילאטיס, רוגבי וחדר כושר. למבוגרים חוג ברידג, שחמט, ולהקת הזמר.

 

באכסניא: תערוכת יצירות חיים אדלר ז"ל
  

האכסניא מציגה תערוכה חדשה, הפעם של האמן חיים אדלר ז"ל, תושב ראש פינה שהיה אמן מפורסם מאוד בזמנו, עם גלריה בצפת העתיקה, מומחה ליצירת ריקועי נחושת, שהוצגו בגלריות מסביב לעולם. עשרות שנים אחרי שהיצירות היו במחסן ביתי, הן יוצגו אצלנו בתערוכה, בגלריה האכסניא. הכול החל כאשר רעיה רב-אור פגשה את תהילה, בתו של חיים, במסגרת צילומי הסדרה "תבלין של אהבה", והיא סיפרה על ילדותה ויצירות האמנות של אביה, שאוכסנו במחסן הביתי. רעיה מצאה במחסן "אוצר של ממש" לדבריה. עשרות תמונות על הווי ומאפייני העיירה יהודית, פורטרטים ותמונות מחיי היום-יום,  מהעיירה סטאניסלבובה בגליציה פולין, ועד לסמטאותיה של צפת העתיקה, "בין הווי של גולה, להווה של גאולה" . את כל השפע הזה, תוכלו לראות בתערוכה שתפתח ב-01.04.21 

לקראת סיום, הסדרה הראש פינאית "תבלין של אהבה" תשודר בערוץ 98 בהוט וב- יס. בכרזה – מועד שידור הפרק הראשון.

ולסיום, ביום שלישי – הבחירות הכלליות לכנסת. ילדי כיתה ו' יציבו דוכן ברחבת המתנ"ס, בו יציעו עוגות שהכינו בעצמם. הכספים שירוויחו ממכירתן ישמשו אותם במסיבת הסיום שלהם בסוף שנת הלימודים. אתם מוזמנים להצביע וליהנות מקינוח טעים בסמוך.

עד כאן הפעם. אני מאחל לכולנו בריאות טובה ושבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות