עדכון תושבים 2.7.2021

עם סיום שנת הלימודים ויציאת כל התלמידים לחופש הגדול, אני מאחל  לכם ילדים יקרים חופש נעים, ולא פחות חשוב – בטוח. אני מבקש להודות מעומק הלב לעובדות צוותי החינוך בגנים ובבית הספר, על שנה של עבודה מסורה ואהבה גדולה ודאגה לילדים, והכול תוך התמודדות אמיצה עם מציאות יוצאת דופן של שנת הקורונה.

אני מקווה שהתפרצות התחלואה תדעך בזכות צעדים נכונים הננקטים לבלימתה ברמה הלאומית והאישית של כל אחת ואחד מאיתנו, בכדי שלא נצטרך לחזור למציאות של הנחיות מחמירות, בידוד, סגר ומושגים נוספים שנחמד יותר היה להשאיר מאחורינו.

ממשיכים במאמץ להסדרת הכניסה לראש פינה

הסדרת דרכי הכניסה לראש פינה וצמצום עומסי התנועה בצומת הכניסה ובדרך הגליל הוא נושא מרכזי בסדרי העדיפויות שלי. אם זה היה תלוי רק בנו, זה היה נפתר כבר שלשום. אבל הפתרון מצריך טיפול ואישורים של גורמים נוספים וכאן זה מתעכב. אנו פועלים בנושא הזה מול משרד התחבורה ומנכ"ל חברת נתיבי ישראל ואנשי התכנון של נת"י, למצוא פתרון תחבורתי לעומסי התנועה בכניסה למושבה כפי שעדכנתי אותכם לפני מספר חודשים אנו מקדמים כניסה נוספת מצומת כפר הנשיא למתחם המסחרי, חברת נתיבי ישראל מטפלים בנושא ברצינות רבה  ולפני כשבועיים קיימנו פגישה נוספת בה הוצגו מספר חלופות עקרוניות להסדרת הכניסה נוספת מצומת כפר הנשיא. במקביל נבחנת שוב כניסה נוספת למושבה מכיוון דרום. אנחנו עובדים על פתרון לטווח הזמן הקצר, ובמקביל חלופה נוספת שתתן פתרון לטווח ארוך. אני מבטיח לעדכן אתכם בכל התפתחות.

בשעה טובה: תחילת עבודה על כביש להרחבה ג' (דרך היקב)

לאחר שנים רבות של ציפייה, אני יכול לבשר שהוצא צו התחלת עבודה לכביש הכניסה להרחבה ג' יבוצעו מדרכות, גינון ותאורה העבודות ייחלו בחודש הקרוב.

מה (עוד) היה לנו השבוע?

עדכוני מחלקת החינוך: השבוע יצאו מסיימי כיתות ז׳-יא׳ לשייט קייקים בכפר בלום. הם לא יצאו לבדם, אלא עם בני גילם מחצור ומצפת, כשאחת המטרות של הפעילות המשותפת הייתה היכרות בין בני הנוער. אחרי שייט מהנה במים הצוננים, אכלו ארוחת ערב חגיגית משותפת ומושקעת. חשוב לי לציין את הסיוע להפקת הטיול של סוכנות פאלם ביץ׳ צח"ר, המסייעת לפעילויות חינוכיות של בני נוער מקהילות יהודיות בישראל ובעולם, ובתוכן רשויות האזור שלנו.

עבודה בקיץ: נסגרה ההרשמה שפתחנו לעבודה בקיץ בפעילויות החינוך של המועצה. בני הנוער שפנו והתקבלו ישתלבו במגוון משרות, ביניהן עבודה בקייטנת וילקומיץ, בספרייה, במרכז הצעירים ועוד. עדכון נוסף מהנוער: יואל, אשר ניהל את יחידת הנוער בחצי השנה האחרונה כמחליף של שיר שיצאה לחופשת לידה, מסיים את תפקידו ושיר בן טל חוזרת. אנחנו מודים ליואל על התקופה שהיה אתנו, ומברכים את שיר בברכת ברוכה השבה. מספר הטלפון של שיר הוא 052-3862202

מה נשמע באשכול הגנים? בגנים חגגו את סיום שנת הלימודים עם ההורים, אחרי ששנה וחצי (!) ההורים לא חגגו ביחד עם הילדים. הגננות והסייעות הכינו מסיבות מושקעות וחגיגיות, והילדים הנרגשים רקדו ושרו להנאת כולם. הרצף החינוכי יישמר ברובו במהלך רוב החופש כיוון שהקייטנות מתחילות, ורוב הצוות הקבוע של הגן ממשיך לעבוד.

מי ומה בקייטנות: אם כבר נגענו בקייטנות, חשוב לי לציין את מספר המשתתפים. בפעילות גני הילדים של החופש הגדול ייקחו חלק 104 ילדים. בפעילות בית הספר של החופש הגדול ייקחו חלק 154 ילדים. הפעילות הענפה והאווירה העוטפת הם לא דבר מובן מאליו. תודה לכל צוותי החינוך שלנו, לסייעות, הגננות, המורות והמורים, היועצות ולכל מי שנרתם בבית החינוך וילקומיץ, באשכול הגנים, בבית הנוער והצהרון, ולצוות מחלקת החינוך שעוטף, מגבה ומחזק.

ממשיכים לנגן

אמש התקיים מופע סיום השנה של ביג בנד קלוראש-פינה בניצוחו של רן לוי, באולם התרבות שלנו. למרות השנה הקשה והמכשולים לכל אורכה הנגנים הגיעו לקו הסיום ועשו זאת בגדול. יש לנו שותפות טובה עם מועצה אזורית הגליל העליון ומרכז קלור למוסיקה ומחול שכולם מרווחים ונהנים ממנה, גם בית המוסיקה שלנו, שחווה עדנה עם פעילות ענפה חמישה ימים בשבוע.   

אחזקה: שיפוץ ספסלים ברחבי המושבה

בצד עבודה שוטפת של ניקיון ואחזקה שוטפת יצאו עובדי האחזקה שלנו למבצע שיפוץ ספסלי ישיבה ציבוריים ברחבי ראש פינה. השבוע זכו לטיפול ספסלים בשכונה הדרומית. בשבועות הקרובים הם יגיעו לטפל בכלל הספסלים במושבה.

ויהי אור: השבוע ביצענו התקנת עמודי תאורה סולארית ברחובות דרך היער והדרך התורכית. עד היום היו על הדרך מקטעים ללא תאורה בלילה ולכן הנחיתי להציב עמודי תאורה סולארית שיאירו את הדרך לנוסעים ולצועדים.  

שירותים חברתיים: עו"ס תושבים ותיקים חדשה

השבוע החלה עבודתה עו"ס איילת שגיא נאמן במקום עו"ס עטרה בירנבוים, ותפקידה הוא מענה פרטני לוותיקים. אני מאחל לה הצלחה בתפקיד. הטלפון של איילת …….

מדור הוותיקים: פורסמה תכנית הקיץ.

במודעות המצורפות בהמשך הדיווח מפורטת פעילות הקיץ במסגרת מדור הוותיקים, ובנוסף סדנאות וקורס של עניין ועשרה. חשבתי לעצמי, עם כל כך הרבה תכנים והצעות לפעילות, מתי יישאר להם זמן לפגוש משפחה ונכדים? אבל נרגעתי, אלה "צרות" טובות. אני גאה ושמח על כך שאנחנו כמועצה יכולים לאפשר כזו מניפה של פעילות לוותיקים שלנו.  

   

מרכז צעירים: טיפים ליזמים, עצות להורים, במה לכישרונות

ערב של שיתופי פעולה התרחש שלשום, בארגון מרכז הצעירים ובהשתתפות ארגון "בשביל המשפחה". נדונו סוגיות הדרכה הורית ותובנות על הורות בשנת הקורונה, ו…טיפים ליציאה ממנה.

זה בא: שיר מקומי 2

סוף סוף זה קרה. לאחר שנה של עבודה מאומצת התקיים במרכז הצעירים ערב הקרנת 13 קליפים של תושבי ראש פינה, בפרויקט הייחודי של מרכז הצעירים, בהובלה של אור סער, הכולל ליווי עיבוד הפקת אלבום וקליפ ברמה מקצועית לתושבי המושבה. כל ההפקה וכל היוצרים – תושבי ראש פינה.  היה ערב מקסים ומרגש מאוד, והוא רק הפרומו, כי ביום רביעי ה 14.7.2021 הציבור מוזמן לערב ההשקה הכולל הופעות חיות של משתתפי הפרויקט בגן הברון בראש פינה. 

שלישי עסקי: טיפים ליזמים ובעלי עסקים

בשיתוף פעולה עם מעוף המסייעת לעסקים קטנים ובינוניים, נחזור ב-14.7 בבוקר למפגש נוסף של יעוץ ושיתוף טיפים ליזמים ובעלי עסקים תושבי ראש פינה. שקד גולדמן מנהל מעוף יגיע למרכז הצעירים לפגישות אישיות אתכם, וכמו כן נביא לכם תכנים רלוונטיים אשר יוכלו לקדם את העסק שלכם. כל מי שטרם מילא את הבקשה למענק המגיע לעסקים מהמדינה – מוזמן לבדוק בקישור.

אירועי השבוע הבא במרכז צעירים:

ביום שלישי נקיים את הערב המסורתי למסיימי י"ב, שהוא פרי שיתוף פעולה של יחידת הנוער ומרכז צעירים. לאירוע בבריכת השחיה מוזמנים ההורים והמסיימים, ובתוכנית: חלוקת מתנות, ברכות, התרגשויות, ומסיבת אפטר פרטי בבריכה.

למחרת, יום רביעי, במרכז הצעירים (17:00) מפגש נוסף של זמן איכות הורים וילדים. בתוכנית: סדנה מוזיקלית, פינת יצירה, כיבוד, משחקי לוח והרבה אווירה. ביום חמישי 8.7.2021 מרכז הצעירים יחד עם המרכז הקהילתי מזמינים אתכם להופעה מפתיעה במיוחד של להקת sarava, טריו של מוזיקה ברזילאית איכותית ושורשית.  20:30 פתיחת השערים | 21:00 תחילת ההופעה. על הלהקה – במודעה:

כמדי שבוע, אני מציע למי שמחפש עבודה להיכנס (לקישור) בו מתפרסמות משרות עדכניות

לסיום הפרק הזה, מרכז הצעירים מחפש רכז/ת מעורבות חברתית. כל הפרטים במודעה:

קורות חיים יש לשלוח במייל ל noas@rosh-pinna.muni.il

מה עוד יהיה לנו הקיץ בראש פינה?

המרכז הקהילתי ומרכז הצעירים בראש פינה הציגו השבוע את תוכנית פעילות הקיץ, והיא עמוסה ומגוונת. לי אין ספק שיהיה לנו קיץ מלא פעילות בראש פינה. הושקעה בהכנת התוכנית הרבה חשיבה תשומת לב לכל קבוצות הגיל והעניין בשביל שכול אחד ואחת יוכל למצוא עניין. כל הפרטים במודעה. נשמח להשתתפות של כמה שיותר תושבים.    

 

עוד תרבות

במוצאי שבת (21:00) הקרנה בסינמטק של הזוכה הגדול של האוסקר 2021 – הסרט הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר, והבמאית הטובה ביותר: ארץ נוודים. לרכישת כרטיסים.
(רכישה דרך הקופות במקום מיועדת לאזרחים ותיקים בלבד)

לסיום, תערוכת ציורים חדשה בגלריה באתר השחזור. הציירים – ממקומות שונים ברחבי הארץ, באים לחוג ציור בראש פינה, ומוציאים מעצמם יצירה מקסימה.    

עד כאן הפעם. תושב שמעוניין להעלות נושא או הצעה מוזמן לפנות לפגישה איתי, בתאום מראש עם אור  בטלפון 04-6808602

שימרו על הבריאות, תהנו מהקיץ. שבת שלום.

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות