עדכון תושבים 21.5.2021

אמש נכנסה לתוקפה הפסקת האש בדרום, בתום 11 ימי לחימה, שהחלו אחרי עימותים בירושלים ובמהלכם גם התרחשו מהומות חסרות תקדים בעוצמתן בין ערבים ליהודים ב"ערים המעורבות" ובכבישים. אני מקווה שהפסקת האש תישמר, שהישגי צה"ל במבצע ירתיעו את חמאס וישיבו את השקט לזמן רב, ושנדע לשקם את היחסים והאמון בין בני כל הדתות והזרמים בתוך ישראל, שהם עוגן מרכזי בעוצמה שלנו כמדינה.

 

ערוכים לכל תרחיש

במקביל ללחימה בדרום, וככל הנראה כפועל יוצא ממנה, אירעו מספר תקריות ירי בחזית הצפונית, שהעלו אצלנו את מפלס הכוננות הצבאית והאזרחית. המועצה שלנו מבצעת צעדי מוכנות והיערכות לאורך השנה, וביתר שאת בימים של מתיחות ביטחונית. בתחילת השבוע אירחתי לפגישת עבודה את מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף אל"מ גיא ברגר, ואתמול (יום חמישי) נפגשנו במועצה עם סא״ל (מיל') שמעון פרץ, מפקד נפת חירם בפיקוד העורף וקצינים נוספים מהנפה, אשר מסרו לנו עדכון על היערכות ופעילות הצבא לאור הירי מהצד הלבנוני. הצגתי להם שורת צעדי מוכנות שעשינו, ביניהם ניקוי ותחזוקת המקלטים לקליטת תושבים בעת הצורך, סיור בבית הספר ובגנים לבדיקת המוכנות, ניקיון המקלטים, טיפול ביציאות החירום מהם וסידור מקור מים. כמו כן, בוצעה בדיקה של ציודי חירום אישיים של ממלאי תפקידים, תקינות גרור המים ועגלת כיבוי האש, בהם נעשה שימוש ברחבי המושבה, אם נדרש לכך.

חשוב לי לציין כי אין בשלב זה שום הנחיה חדשה, ואנחנו בשגרה מלאה. צעדי המוכנות לשעת חירום נעשים כדי להיות ערוכים לכל תרחיש, להגיב היטב ויעיל בכדי לספק לתושבי המושבה מענה יעיל, מיטבי.

 

"מצילת חיים":אפליקציה חדשה לפיקוד העורף

אני מזמין אתכם להוריד לטלפון הנייד את האפליקציה החדשה של פיקוד העורף  המאפשרת קבלת התרעות והנחיות מצילות חיים בעת איום ישירות לטלפונים שלכם. היישומון מספק  התרעה על ירי רקטות וטילים, רעידת אדמה, צונאמי, אירוע חומרים מסוכנים ואירועי חירום נוספים, שעלולים לפקוד אותנו בהפתעה וללא היערכות מראש. מספק לכם הנחיות עדכניות מצילות חיים, התרעה לפי מיקומכם,  התרעה גם בשטח פתוח, קבלת התרעות ומידע על אירועים במקומות החשובים לכם כמו בתי הספר, מקום העבודה ומקומות נוספים אחרים.  הנחיות לאופן ניהול שגרת החיים בחירום,  עדכונים וקשר בעברית, אנגלית, ערבית ורוסית. כדי לקבל את המידע האמין ביותר בזמן המהיר ביותר – ורק את מה שחשוב באמת – בזמן אמת.

ומכאן, ליתר פעילויות המועצה בשבוע החולף.   

 

עדכון הנחות ארנונה לאזרחים וותיקים

שמחים לבשר כי השינוי בהטבת הרשות בארנונה לאזרחים ותיקים, עליה הודענו לפני מספר ימים- תבוטל. הנחת הרשות בארנונה לתושבים וותיקים בגובה 25% תישאר כפי שהייתה בשנים קודמות. לצד זה, עומדת הזכות לכל אזרח וותיק להגיש בקשה להנחה בארנונה עד 30% באם קיימת עמידה בקריטריונים שהוגדרו עי משרד הפנים.

המחלקה לשירותים חברתיים ומדור ותיקים בתוכה יסייעו לוותיקים מקרוב בהבנת הזכאות ובמילוי טפסים נחוצים להגשת הבקשה. 

קצת רקע: ההחלטה שהתקבלה לפני מספר ימים על ידי ועדת ההנחות, לפיה שונו הקריטריונים לקבלת הנחות בארנונה, היתה חלק משורה של צעדים בהם נקטנו לאור המצוקה התקציבית בה נמצאת המועצה עקב אירועי השנה האחרונה. לאור פעילות שעשינו לשינוי היקף הכנסות הארנונה מאחד הגופים במושבה, התבשרנו כי התקבלה החלטה השבוע שמשמעותה שיפור הכנסות המועצה. ההכנסה הנוספת שהתקבלה מאפשרת לנו לוותר על שינוי מתווה ההנחות, ולהשאיר אותן כפי שהיו בשנים האחרונות.

לנוחותך: טופס הגשת בקשה מצורף ואנו עומדים לרשותכם לסיוע בהגשת הבקשה.

טלפון מחלקת גביה 04-6808603

מייל מחלקת גביה gviya@rosh-pinna.muni.il

המועצה שלנו פועלת ללא הפסקה בהתמודדות עם הקיצוץ המשמעותי של תקציבי המדינה, לממש את מטרת העל – להעניק לכל אחת ואחד מכם את מיטב השירותים.

נמשיך לעמוד איתן ולמצוא את הדרכים לשפר את המאזן התקציבי במועצה ולהיות כאן עבורכם.

 

מחלקת הרווחה

צוות המחלקה ממשיך במתן מענה למשפחות, בודדים, צעירים וותיקים. תכנית נתיבים להורות אותה הרחבנו השנה מאפשרת קבלת טיפולים רגשיים לילדים ובני נוער, טיפול משפחתי והדרכות הוריות, כמו גם מערכת תמיכה בכל היבטי החיים המשפחתיים.

לפרטים ניתן לפנות לקרן חן, רכזת התכנית בטלפון 04-6808611

בנוסף, אנו מעדכנים כי החל תהליך להקמת צוותי חוסן שכונתיים (צח"ש), בהובלת עו"ס הקהילה שלנו ורכזת המתנדבים,   בשכונות שהוגדרו בראש פינה.

 

מחלקת החינוך

נכנסו לשגרת לימודים מבורכת. השבוע למדו רק יומיים בבית הספר היסודי ובגנים. ילדי גן ניצנים הוזמנו והשתתפו בתפילה משותפת למען החיילים ומדינת ישראל שהתקיימה במסגרת גני החמ"ד בארץ.

 

המחלקה המוניציפאלית

בשגרת ניקיונות ואחזקה, תיקוני שבר, ומענים פרטניים של פניות תושבים.  

 

הוותיקים בשגרת פעילויות – רובן ללא עלות למשתתפים

טובה כהן רכזת מדור הוותיקים במחלקת הרווחה מציינת כי אחרי שנה ארוכה של קורונה וחזרה הדרגתית לפעילות, פעילות המדור נכנסת לשגרת עם פעילויות שרובן ללא עלות. במקביל למפגשי הפעילות בבית היקב, היא מתאמת ועורכת ביקורים בבתי ותיקים, בהם היא מבקשת ממארחיה להעלות צרכים שונים, ולציין בפניה מהן הפעילויות המשותפות המועדפות עליהם בכדי לשים עליהן דגש. 

להלן פעילות הוותיקים לחודש מאי, מוזמנים לשתף, להצטרף ולהשתתף בפעילויות השונות וכן לקחת חלק במיפוי הצרכים שאנו מבצעים על מנת שנוכל לדייק את המענים ותכנית הפעילות לכם, וותיקי המושבה.

לטיול יצאנו: והפעם, טיול ותיקים נוסע מזרחה. לאן? לגן לאומי בבית אלפא ועמק חרוד. מתי? 1.6. ההרשמה אצל רותי שביט, אברי רז או גילה רוטנברג, וכל הפרטים במודעה.

 

מרכז הצעירים

על המקרר החברתי שלנו כבר שמעתם? מרכז הצעירים מקדם בימים אלה מספר יוזמות של מעורבות חברתית, ביניהן "המקרר חברתי", הניצב כבר עתה בבית היקב. המקרר, מקרר אמיתי לגמרי, פתוח ונגיש לציבור במהלך כל השבוע והשנה, וכל אחד יכול, (מה יכול – מוזמן!) להביא ולקחת ממנו מוצרים, לפי מידת הצורך כמובן, בצורה חופשית. שותפים ליוזמה נועם צימרמן העו"סית הקהילתית במחלקה לשירותים חברתיים, וקבוצה מקסימה של 10 תושבים פעילים שדואגים לטפח את המקרר במוצרים. אתם מוזמנים לבוא ולראות, להביא ולקחת, להיות חלק ממיזם חברתי ב-100%. אפשר לעקוב מדי יום גם דרך דף הפייסבוק המקרר הקהילתי שלי בראש פינה

קידום עסקים: ביום שני הקרוב מתחיל "שבוע מאי ביזנס". הסיפתח יהיה ב 8:00 בבוקר במרכז צעירים, בהרצאה מרתקת של צחי רבאל, שייתן טיפים כיצד לנצל את משבר הקורונה לפריצה של העסק קדימה. ההרצאה מתאימה לכל בעלי העסקים. 

במודעה: הזמנה למפגש הראשון, ולשניים נוספים בשבוע "מאי ביזנס". 

יש עסק, יש משרות: במסגרת מלגת הסטודנט של "כוח משימה לאומי", הסטודנט אביאל כהן מקדם הכנה ועדכון טופס אלקטרוני עם המשרות המעודכנות ביותר באזור שלנו. אנחנו מזמינים תושבים צעירים להיכנס לטופס המצורף ולהציץ: לחצו על הקישור רשימת המשרות המעודכנת.

אירוח משפחות מהדרום: מרכז הצעירים והמחלקה לשירותים חברתיים לקחו חלק בשבוע שעבר בשורת "שידוכים" מוצלחים, בין משפחות מערי ויישובי הדרום לבין משפחות מהמושבה שהתנדבו לארח מפונים להפגה. צוות עובדות המרכז הקהילתי יצא לשמח משפחות מהדרום שהתארחו במלון לאונרדו בטבריה "עם ספרים, משחקים ומלא חיוכים", והיום (שישי) אחרי הצהריים תתקיים הפקה משותפת עם המרכז הקהילתי של קבלת שבת מיוחדת לתושבי ראש פינה עם מי שנשאר מהדרומיים, שרובם כבר חזרו הביתה.  

 

החודש בסינמטק

פסטיבל סרטים צרפתיים עד יום חמישי הבא. אתם מוזמנים לבחור לכם בילוי משובח מהרשימה:

 

לסיום, פינת הפרגון למתנדב/ת:

אני: כפיר כהן, בת 18

איך אני תורמת: לאחרונה, לאור התקופה התחלתי לעזור לוותיקים. אני עוזרת להם עם תכנת הzoom במחשב או בטלפון, כדי שיוכלו לתקשר עם משפחה וחברים. לפעמים אני חושבת שהעזרה עם המחשב ו zoom  היא נורא טכנית ויבשה, אבל אני מבינה כמה דבר פשוט כזה יכול לסייע לייצר תקשורת עם אחרים.

כולם מרוויחים: אני נהנית מעצם הקשר שנוצר דרך הביקורים האלו, והפידבקים שאני מקבלת מהאנשים שאני מבקרת עושים לי טוב על הלב. יש משהו בפער הגילאים שהוא מיוחד, שני הצדדים מרוויחים. אני מרגישה שאני מקבלת פרופורציה אחרת לחיים שלי כשאני מדברת עם אדם מבוגר בהרבה. משפט שמוביל אותי ונותן לי השראה: ״היה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם״ חשוב לי להפוך את מה שאני מאמינה בו למעשים, מחשבות ואידאלים לא מספיקים. אז אני מפנה זמן לדברים שחשובים לי וכשאני הופכת את הערכים שלי למעשים אני מרגישה תחושת סיפוק.

המסר שלי: תמיד אפשר להסתכל על הסביבה ולראות מי צריך משהו. תמיד יש איפה ואיך לתת לאחר.

אני ממש בתחילת דרכי, ומגלה את כמה עושה לי טוב להתנדב ולתת לאחרים. ועדיין, יש לי עוד מלא ללמוד ולעשות בהמשך דרכי."

 

ועם המסר החשוב הזה בחרתי לסיים את הדיווח לשבוע זה.

אני מאחל לכולנו סוף שבוע שקט ובטוח.

שבת שלום.
שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות