מסכמים שבוע: עדכון תושבים 23.4.2021

תושבים יקרים שלום רב,

כבר התרגלנו למסכה בכל מקום ובכל מצב כמעט, והנה הנחיות חדשות, וכבר אין חובה לעטות מסכת פנים במרחב הציבורי. בשורה נהדרת. גם במועצה אנחנו עושים צעדי חזרה לשגרה. השבוע חזרנו לקבל קהל בבניין המועצה, בהתאם למגבלות תו סגול, וזה אומר שצריך לתאם מראש עם ממלא התפקיד אותו מבקשים לפגוש, נרשמים בכניסה, מסתובבים עם מסיכה, שומרים על ריחוק מאדם נוסף, ובחדר נמצאים עד שני אנשים בנוסף לממלא התפקיד. אנחנו בדרך הנכונה, וחשוב לשמור על ההנחיות שעוזרות לכולנו לשמור על רמת תחלואה נמוכה, המאפשרת חיי שגרה.   

 

יהיה ל"ג בעומר?

נשאלתי בימים האחרונים האם ואיך נחגוג את ל"ג בעומר. אז בשונה מהשנה שעברה – ממדי התחלואה מאפשרים לנו לקיים אירועים מרכזיים בל"ג בעומר (בכפוף להגבלות). נכון לעכשיו, נציב שירותי הכבאות אינו מתיר הדלקת מדורות בל"ג בעומר, עקב תנאי מזג האוויר הצפוי ומחשש לדליקות. אנחנו ערוכים לכך שתשתנה ההחלטה, ונוכל לקיים מדורות עם התקהלות של עד 100 איש. בחרנו והכשרנו שטח מתאים (באמצעות מחלקת האחזקה) בשלושה מוקדים בהם נוכל להדליק מדורות. בד בבד נקיים אירוע ידידותי לסביבה, בגינה הקהילתית, שיהיה פתוח לכולם, ויושם בו דגש על הגנת הסביבה, כאלטרנטיבה למנהג הדלקת המדורות.

חינוך: סוף סוף שגרה מלאה

מערכת החינוך שלנו חזרה לשגרה מלאה, ולימים מלאים (כמעט).  גני הילדים ממשיכים במתכונת המלאה, ובקרוב יחלו מפגשים בין הגנים.

מילדי הגנים באהבה לחיילים

המסורת המרגשת של הכנת חבילות שי לחיילי צה"ל לחג העצמאות נמשכת, והשנה הכינו  ילדי הגנים שלנו חבילות שי לכבוד חיילי גדוד איילים בפיקוד צפון. הילדים הביאו מהבית דברים טובים לגן, הכינו ברכה אישית וציור, וחיכו בהתרגשות לנציגי הגדוד. כשאלה הגיעו, היה טקס קצר והילדים החמודים מסרו להם את חבילות השי, שהגיע באמצעותם "עד אחרון החיילים ביחידה", כפי שכתב סא"ל אהרון פרידמן מפקד גדוד איילים. היה מפגש מרגש מאוד לכולם. אני רוצה להודות ליונה עמר מנהל סניף "יחד למען החייל" שסייע להצלחת הפעילות.

מרכז הצעירים: איך הופכים חלום תעסוקתי למציאות?

שלשום (יום רביעי) התקיימה סדנת פיתוח קריירה לצעירי המושבה. את הסדנה העביר אמיל רוזנבלט, מנטור קריירה ומומחה בגיוס בכירים להייטק. במהלך ההרצאה שרטט אמיל מפת דרכים מהם הדרכים שעלינו לעבור על מנת להפוך חלום למציאות. מרכז הצעירים בעזרת עו"ס מרחב התעסוקה של המחלקה לשירותים חברתיים ממשיך ללוות את הצעירים בהגשמה העצמית. אחרי הסדנה הייתה הופעה של לימור בלס, משתתפת שעשתה רושם חזר על השופטים ב אקס פקטור. תודה רבה לבן ארצי את הרעיון והעזרה בקיום ההופעה, וליפתח וולף על הסיוע בהקמה וכמובן לענבר גלבוע רכזת המעורבות החברתית (אשר מחליפה של שירה קסלר במהלך חופשת הלידה) .

פר"חים למעורבים

ביום שני 19.4 התקיים המפגש השני של תוכנית המנהיגות לסטודנטים אשר מקבלים את מלגת פר"ח ומפעל הפיס באמצעות מרכז הצעירים. זו הפעם הראשונה שהתוכנית מתקיימת בראש פינה. מטרת התוכנית היא להעצים ולעורר מודעות חברתית ונתינה לקהילה דרך מפגשים עם דמויות מפתח בקהילה והדרכה. את התוכנית מרכז נחשון הורן מטעם המפעל הפיס.

מוכנים ל"שבוע הורים"?  

אנחנו מזמינים למגוון הרצאות, סדנאות ופעילויות למען המשפחה אשר ייערכו בשבוע הראשון של חודש מאי בארגון מרכז צעירים. אז מה מתוכנן?   הכל במודעה:

הרשמה לשלושה ההרצאות בזום 

הרשמה למפגש הפרונטלי עם ז'קלינההזמנת כרטיסים למופע של שי אביבי ומיכל ליבדינסקי (על זוגיות, 25 ש"ח לכרטיס כולל כוס יין) היכנסו לקישור ובחרו "שי אביבי – הופעה"

ולסיום, זו פינת הספרים (שמחלקת האחזקה החלה לשפץ) החדשה, שהיא מיזם חברתי חדש, המקודם על ידי קבוצת פעילים בסיוע מרכז הצעירים. מטרת הפרויקט כפולה – בית לספרים רבים שאנשים כבר אינם צריכים, ולאפשר לתושבים ליהנות מקריאת הספרים שאנשים מביאים. איפה מוצאים אותה? בתחנת האוטובוס הישנה, ממש מול מגרש הטניס.  אתם מוזמנים להגיע, לאמץ ספר אליכם, או להביא ספר משלכם כדי שאחרים ייהנו ממנו.

בספריה הציבורית מושיטים יד מזמינה

הספרייה הציבורית שלנו שואפת לתת מענה איכותי בתחומי התרבות, החברה והדעת, תוך הקפדה על הגינות, אמינות, יעילות ומקצועיות השירות. בשנים האחרונות מספר מנויי הספרייה עלה ובהתאם, פעילות הספרייה גדלה..

לצורך הבטחת ניהול תקין של הספרייה ואוסף הספרים על כל מנויי הספרייה יהיה להירשם מחדש לספרייה ולהפקיד פיקדון בעבור כל ספר אותו יבקשו לשאול. ההמחאה היא לפיקדון בלבד ולא ייעשה בה שימוש כל עוד המנוי לא יחרוג מהכללים הנהוגים בספרייה.

מתאריך 1/6/2021 כבר לא תתאפשר השאלת ספרים ללא הסדרת הפיקדון. זה קישור להכרת מדיניות הספרייה: 

בגינה קהילתית מצאו פתרון השבוע לשרב הכבד – חידשו את הזרימה בנחל הקטן שעובר בגינה.

מחלקת האחזקה עמלה השבוע על ניקיון ופינוי פסולת בשוטף, ועל הפיכת תחנת ההסעה לספריה, כולל החלפת הגגון, כמו גם על חידוש ספסל הישיבה ליד "מצפה נמרוד".

במרכז הקהילתי עבדו השבוע בעיקר בחוגים: אקרובטיקה אווירית, כדורסל בוגרים, כדורעף בוגרים, רוגבי, פילאטיס, חדר כושר, כדורגל וסדנת תזונה של לקט ישראל.

בשבוע הבא מתחיל חוג חדש להתעמלות בריאותית שיקומית בונה עצם, בימים א' ו-ד', בין 11:30 – 12:30 בסטודיו שבאולם הספורט. ביום שני (26.4 אחרי הצהריים 17:00) נקיים טורניר כדורגל לגילאי ט'-יב', ובהמשך השבוע סדנה נוספת של לקט ישראל, יום פתוח בחדר הכושר ב – 10 ₪ בלבד, ואימון כדורסל הורים וילדים לכיתות ד' עד ו'.

בתמונה הזו תלמידות בקורס צילום שיצאו לצלם ברחוב העליון של ראש פינה ופריחה בגולן.

יתר החוגים ייפתחו מחדש ב – 1.5

 

מדור ותיקים

מדור הוותיקים במועצה ממשיך בפעילות עניפה ומזמין אתכם להמשך הפעילויות, בימים הקרובים:

 

לסיום, אני חוזר ומזמין אתכם לדווח לנו על כל מפגע, וליצור קשר עם מוקד 106 של המועצה בכל שאלה או צורך שעולה.

עד כאן הפעם. שמרו על עצמכם.

שבת שלום.  

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות