עדכון תושבים 23.7.2021

נרתמים למניעת התפשטות הקורונה

אנו נדרשים להירתם ולמנוע את התפשטות הקורונה והעלייה בתחלואה שצברה תאוצה עם הגעת זן הדלתא. האתגר המרכזי  של הממשלה הוא מתן הנחיות מדויקות לבלימת עליית התחלואה  תוך שמירה על שיגרת חיים, קיום שמחות ומיצוי חופשת הקיץ. השבוע נכנסו לתוקף הנחיות "התו השמח", המתייחס להנחיות להתקהלות בחללים סגורים בתפוסה של מעל

 ל-100 אנשים. אמש הובא לאישור בקבינט הקורונה מתווה "התו הירוק", שיכנס לתוקפו מיום ה' 29.7.21 שמהווה אסטרטגית בלימת התחלואה ועצירת התפשטות הנגיף וכן מתווה לסוגיית הכניסה והיציאה מן הארץ. הפרטים בקישור ובמודעה המצורפת.

ביחד נמנע את התפשטות הקורונה.    

**

משרד הפנים מחייב את המועצה לבצע סקר נכסים

השבוע נשלח אליכם התושבים מכתב אודות ביצוע סקר נכסים שיתבצע בתחילת חודש אוגוסט. סקר נכסים הינה הנחיית חובה המוטלת על הרשות המקומית על ידי משרד הפנים לבצע אחת לחמש שנים וקבועה בחוק. עד כה נמדדו נכסים שאינם למגורים, כולל באזור התעשייה צח"ר ובשטחים החקלאים. נמנענו עד כה מחידוש הסקר בעיצומו של משבר הקורונה, על אף ההתראה ממשרד הפנים, מתוך הבנה של השפעות המשבר על הציבור, ומתוך הקפדה יתרה על הנחיות משרד הבריאות. וכעת אנו נדרשים לחדש את הסקר.

המטרות המרכזיות לביצוע סקר הנכסים:

  • עמידה בהנחיות החוק ומשרד הפנים.
  • מדידה והתאמה בין מספר וגודל הנכסים במציאות לבין רישומי המועצה (מחלקת הגביה).
  • שוויון והוגנות כלפי התושבים –  יצירת שוויון בין התושבים בדבר תשלומי הארנונה.

שיטת המדידה: שיטת המדידה של ההחברה המבצעת הינה תמורה לפי מטר מדוד, ולא לפי הגדלת השומה. החברה אינה מתוגמלת בגין תוספת שטחים שמדדה כבעבר.

הביצוע: שטח המושבה יחולק למספר אזורים. המודדים יתקדמו אזור אחרי אזור. המועצה תלווה את שלבי הביצוע במסירת מידע שוטף ועדכונים לתיבות הדואר והטלפון הנייד שלכם על מנת שתדעו כמה שיותר. נעדכן אתכם במספר ערוצים- אתר המועצה, ב-SMS ובדף הפייסבוק שלנו.

שיתוף הפעולה שלכם חשוב להצלחת הסקר, הנעשה כאמור על פי חוק.

חשוב לנו שהמדידה בנכס בו אתם מתגוררים תתבצע בזמן המתאים לכם. אתם מוזמנים לבחור את המועד הנוח לכם ולציין זאת בקישור המצורף. וביום הנבחר להימצא בבית.

בטלפון:077-481-4404  – בין השעות 08:00-17:00

בדוא"ל:  arnona@inter-town.com

בקליק על הלינק 

תודה רבה מראש על שיתוף הפעולה.

 

מה עוד היה לנו השבוע?

חינוך: הסתיים בהצלחה החלק הראשון של פעילויות הקיץ, שהחל עם גני ובית הספר של החופש הגדול. באווירה משוחררת שאפשרה מרחב, ומגוון תכני העשרה ולמידה ביניהם שבוע מים, שבוע מדע וחלל, שבוע צבעים, אפייה ויצירה, סדנת בוץ ותחושה, סדנת קדרות, מופע צלילי מוזיקה והכרת כלי נגינה, ימי מחנאות, בישולי שדה, טיול בוואדי, סדנת מאסטר שף לכל השכבות, ונגיעות של קרח במרכז קנדה. תודה רבה לכל הגננות, הסייעות והמורות על ההובלה – באהבה ובנתינה גדולה לילדים, ובהצלחה בקייטנת ההמשך לילדי א-ג ובצהרונים.

רשת צל להגנת הילדים המשחקים

גל החום של תחילת השבוע הביא עימו גם רשת הצללה, אשר תאפשר את פעילויות קייטנת ההמשך מחוץ לכיתות בית הספר  הרשת הבאה שתיפרש תהיה בכניסה לבית הספר.

חשוב לדעת: מכשירי החייאה (דפיברילטור) בראש פינה

בעקבות שאלות שנשאלנו השבוע, חשוב לי לעדכן כי המועצה רכשה לפני מספר שנים שלוש ערכות דפיברילטור (מכשיר החייאה), והן נמצאות בבית הספר, בבריכת השחייה ובבניין המועצה. שתי ערכות נוספות (מכספי תרומה) ניתנו לשני כונני איחוד הצלה, שגב לוי ותמר שלזינגר. השניים תמיד מגיעים ראשונים עם מכשיר ההחייאה לכל אירוע ברחבי המושבה.

חשוב לדעת עוד כי בכל חשש לאירוע לבבי יש להתקשר בדחיפות למד"א (101)  אשר מודיעים מיידית לכוננים בכל האזור.

במקביל לפעילות: הכנות לשנת הלימודים תשפ"ב

ההכנות לשנת הלימודים הבאה כבר בעיצומן ובמסגרת ההערכות לשנת הלימודים אנו נערכים גם מבחינת הצוות, דרושות לשנת הלימודים הקרובה סייעות וגננות צהרון לגן ממ"ד וגנים ממלכתיים. עבודת הסייעות בימים א' – ה' משעה 7:30 עד 16:00 וביום ו' משעה 7:30 – 12:30. עבודת גננות בצהרון בימים א'-ה' בין השעות 14:00-16:00. מתאים גם לסטודנטים/ות. קורות חיים יש לשלוח למייל bitondikla@gmail.com טלפון 050-7778112 / 052-680-1785

מדור אזרחים וותיקים  

מדור ותיקים ומועדון מופ"ת מזמין את ותיקי המושבה לחודש אוגוסט שמח ושופע במגוון פעילויות, הרצאות וסדנאות כל הפרטים במודעות:

למתעניינים במוסיקה ובתולדות ישראל, סדרת ההרצאות "שיעור מולדת" תהיה חגיגה של ממש:

מרכז צעירים

מלגות המועצה

ההרשמה למלגת המועצה בעיצומה. מהרו להירשם, עדיין אפשר להירשם לקבלתה. למילוי הפרטים יש להיכנס לקישור 

בכל שאלה ניתן לפנות ליגאל שרגיל – מנהל מרכז צעירים: 0523-855742

חלק מאתנו: מקרבים את קהילת הלהט"ב

השבוע אירח בית הנוער נציגים מארגון חושן . ארגון חושן עוסק בשיח והסברה על ועם קהילת הלהט"ב (הומואים, לסביות, טרנס וביסקסואלים).  בני הנוער קיימו שיחה פתוחה והיכרות בלתי אמצעית עם הקהילה הגאה, ומתוך אמונה כי קבלת השונה היא הדרך לשינוי חברתי. בקרוב מתוכנן מפגש אזורי שיזמנו, בשיתוף מועצות מהגליל העליון והגולן לתמיכה בקהילת הלהט"ב, שהיא חלק בלתי נפרד מהחברה.  כבוד האדם, שוויון זכויות וסובלנות הם ערכים הקרובים ללבנו, ואנו רואים חשיבות עליונה לצייד את הנוער בערכים אלו ומדגישים בפניהם שתמיד ובכל נושא תמצא הכתובת עימה אפשר להתייעץ ולשתף במצוקה, בכל שאלה או התלבטות.

המרכז הקהילתי

קייטנת הספורט לילדי כיתות ד עד ו בהשתתפות 95 ילדים (!) תפתח ביום ראשון 25.7.21, מחכים ומצפים לכל הילדים והילדות!

במרכז אומנויות הבמה חגיגת תרבות, תנועה ויצירה "נושמים מחול"

לרכישת כרטיסים לערב  'נשים יוצרות' 

מוזמנות להצטרף: נשים בראש!

פורום נשים מוציא לדרך פרויקט "נשים בראש" של המרכז הקהילתי. בתהליך  יגובש צביון הפורום לצד שלל חוויות של ערבי תוכן, קבלת כלים וליווי מקצועי וחברתי לקראת פעילות ויזמות חברתית בקבוצה ובקהילה, והכל בשמונה מפגשים. אתן מוזמנות להירשם בימים הקרובים בקישור

ערב יווני – במסגרת תכנית הקיץ של המרכז הקהילתי ומרכז הצעירים, קיימנו ביום רביעי ערב יווני. היה ערב של חגיגה שתייה ואוכל. כיף היה לראות את.תושבי ראש פינה שיודעים להינות . תודה רבה לאלדד וגרהוף על ההתנדבות בערב שניצח על כך האוכל. נמשיך לאירועים הבאים.

עוד על תכנית הקיץ שלנו, ביום ראשון התארחו בסינמטק כ 100 איש לצפות עם פופקורן בסרט קוסמים ליום אחד.. ממשיכים להינות בקיץ הזה

ליגת האלופות שלנו

כדורגל: נערי כיתה י' מראש פינה עלו לשלב הגמור של ליגת האלופות לשכונות בכדורגל!. כל הכבוד לאלופים שלנו ולתמיר לגטיבי שמוביל את הספורט בקהילה!

מאחל ליוצאים לחופשת הקיץ הנאה, לילדים ולנוער- צברו חוויות ורגעי שמחה לקראת השנה החדשה ושמרו על עצמכם.

עד כאן הפעם

שימרו על הבריאות ,שבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות