עדכון תושבים 25.6.2021

תחלואת הקורונה הרימה ראש בימים האחרונים. הממשלה וממונה הקורונה כבר נדרשים לעניין וחלק מההגבלות חוזרות אל חיינו. למשל, על היוצאים ונכנסים לישראל, וחזרה לעטות מסכה במקומות סגורים. כולי תקווה כי בפעילות מהירה של הממשלה ושמירה על הנחיות משרד הבריאות, נחזור במהירה לשגרה מלאה.

 

מה היה לנו השבוע?    

ועדת מל״ח לשעת חרום

אתמול התכנסה ועדת מל"ח (משק לשעת חרום) של ראש פינה לישיבת עדכונים ושיתוף בשורת הפעילויות שעשינו במסגרת ההערכות לשעת חירום.

בישיבה ניתן דיווח על פעולות המתוכננות לחודשים הקרובים הכוללות הכשרת צוות סע"ר מקומי והשלמת הצטיידות  למחסן מל"ח (בתמונה), זה אשר בנייתו נשלמת בסמוך למבנה המועצה.

לוועדת מל"ח תפקידים חשובים בשיפור מוכנותה של הרשות המקומית לשעת חירום: קביעת קדימויות טיפול בעת אירוע, פרסום מידע לציבור, טיפול באוכלוסייה במצוקה ובתשתיות שניזוקו, עמידה בקשר שוטף עם גורמי הביטחון וההצלה בשעת חירום. בוועדה חברים בעלי התפקידים במועצה וכן תושבים המתנדבים בחירום.

 

קבלת פנים למפקד המחוז

השבוע אירחנו את המפקד החדש של מחוז צפון בפיקוד העורף אל"מ בצלאל שנייד, עימו הגיע גם סא"ל שמעון פרץ מפקד נפת חירם, בה ראש פינה נכללת. התקיים מפגש מועיל ונעים. הקשר שלנו עם מפקדי צה"ל בגזרה הוא מצוין, וזה חשוב לעבודה המשותפת בימי שגרה וביתר שאת במצבי חירום.

 

פותחים את הקיץ עם אביתר בנאי!

ביום שלישי הופיע הזמר והיוצר אביתר בנאי בגן הברון.
 רבים הגיעו לצפות במופע. מופע זה היה הראשון בסדרת אירועי תרבות מתוכננים נוספים, ולווה בהתרגשות רבה לאחר שנת קורונה. אנו תקווה שההתפרצות במספר מוקדים בארץ לא תקטע את השגרה הברוכה לה חיכינו כל כך.   

 

שלישי עסקי:

ביום שלישי התקיימה במרכז הקהילתי סדנה מרתקת של גיא אלעזרי בנושא מכירות. לאחר התגובות הטובות מהמשתתפים החליטו יוזמי הסדנה במרכז הצעירים לקיים שני מפגשים נוספים אשר יהיו רלוונטיים למשתתפים שהיו וגם לנרשמים חדשים. הסדנה הייתה בשיתוף מרכז גשר לשיקום במסגרת תכנים וסדנאות לקידום העסקים. שני המפגשים הבאים בתאריכים 7.7.2021 וה 14.7.2021 בשעה 9:00 במרכז הקהילתי. 

 

הזמנה לזמן איכות

 

ביום רביעי הקרוב 30.6 נקיים מפגש ראשון של "הורים על הבר" עם ציפי להב. במפגש ציפי תתייחס לסוגיית ההורות בתקופת הקורונה, ולא פחות חשוב: היציאה ממנה. אנו ממליצים בחום להשתתף במפגש שיתקיים במרכז הצעירים. כל הפרטים במודעה:

 

הצעת משרות

לקבלת עדכונים על משרות 'חמות' למצטרפים לקבוצת הוואטסאפ

 

שירותים חברתיים: עו"ס ותיקים מתחלפת

בדיווח שמסרתי על מסע המתנדבים ליום טיול ובילוי בחוף הכרמל, בשוגג נפקד שמו של מייק שואו מרשימת חברי הצוות המוביל בתחום התנדבות. זו ההזדמנות לתקן ולהודות למייק על פועלו ומסירותו.  

השבוע נפרדו במחלקה לשירותים חברתיים מעטרה בירנבוים עובדת סוציאלית לענייני תושבים ותיקים, שהחליטה לסיים את עבודתה במחלקה בשל מעבר אזור מגורים. במפגש הפרידה ממנה הביעו חברותיה העובדות הסוציאליות את  הערכתן הגדולה לעבודתה המסורה של עטרה והדאגה לאוכלוסיית הוותיקים בראש פינה, ואיחלו לעטרה (עומדת בצד שמאל בתמונה) הצלחה בהמשך דרכה המקצועית. בימים הקרובים תקלט עו"ס ותיקים שתמלא את מקומה של עטרה.

 

מדור ותיקים

השבוע המחישו הוותיקים את האמירה הוותיקה על נפש בריאה (יצירה ואומנות בבית היקב) בגוף בריא (ויצאו לטיול למורדות החרמון)…

חכו לי ביולי: הוותיקים מוזמנים לסדרת הרצאות שתתחיל בחודש הבא, הסוקרת את תולדות המוסיקה הישראלית. השתתפות במפגשים הינה ללא עלות. כל הפרטים במודעה:

 

רואים אתכם: מראות חדשות בצמתים

השבוע התקינו עובדי האחזקה של המועצה מראות חדשות בצמתים. פעולה זו נעשתה על מנת לשפר את הנראות בצמתים ואת בטיחות הנוסעים בדרכים. המראות הותקנו בצומת רחוב השלום ודרך הרהט, ובצומת הרחובות עמיקם שמאי והשלום. סעו בזהירות.

 

למי שצריך להיבדק: שעות פעילות מתחמי הבידוק

העלייה בתחלואת הקורונה במספר מוקדים ברחבי הארץ מביאה עימה כאמור חזרה לעטיית מסכת פנים במקומות סגורים. גם מתחמי בידוק חוזרים לפעול, ביניהם זה שבצומת גולני. בימים ב'-ה' 28.6-1.7 בין השעות 12:00-20:00 יום ו', 2.7, בין השעות 9:00-17:00, יום שבת, 3.7, בין השעות 14:00-22:00 וביום א', 4.7, בין השעות 12:00-20:00. מי שצריך – בבקשה אל תהססו להיבדק. חייבים לעצור את ההתפרצות בתחילתה.

עד כאן הפעם.

שימרו על הבריאות. שבת שלום לכולם.

שלכם,
מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות