מסמכמים שבוע | 30.4.2021

משתתפים בצער המשפחות באסון הר מרון ומאחלים החלמה מהירה לפצועים.

**

פועלים לפתרון בעיית התחבורה בכניסה לראש פינה

אחד האתגרים שלקחתי על עצמי הוא מתן מענה לעומסי התנועה בכניסה למושבה ובכבישיה, בפגישה עם ניסים פרץ, מנכ"ל נתיבי ישראל החברה הממשלתית לתשתיות ותחבורה, העליתי בפניו את בעיית עומסי התנועה בראש פינה שמדוברת שנים רבות אך ללא מענה. אני שמח לספר כי בהמשך לפגישה ולהנחיית שרת התחבורה מירי רגב, נבחנת החלטה להרחיב את התכנון של שיפור צומת כפר הנשיא, כך שיכלול זרוע נוספת לכיוון ראש פינה, כך שהעומס בכניסה וביציאה מראש פינה יתחלק בין שני צמתים, במקום אחד בימים אלה, והבאים מכיוון צפון ומדרום כבר לא יצטרכו להגיע למתחם העסקים דרך כיכר ליזה, הכניסה למתחם העסקים תתאפשר דרך צומת כפר הנשיא. בפגישה השתתפו גם נציגי מתחמי העסקים, סיור במקום של הצוות המקצועי של נתיבי ישראל יתקיים כבר בשבוע הבא. אמשיך לעדכן אתכם.  

ל"ג בעומר במושבה

תושבים רבים השתתפו אמש באירועי ל"ג בעומר בראש פינה. בשבוע שקדם למועד החגיגות הכשרנו שטח בשלושה מוקדים במושבה, בהם ביצענו סיור מקדים לאיתור מפגעים עם כיבוי אש .

 המדורות התקיימו בשטח פתוח מול בניין המועצה, בגן המשחקים בשכונת האורנים, וליד מגרשי הפטאנק. בגינה הקהילתית התקיים טקס ל"ג בעומר אלטרנטיבי, ידידותי לסביבה, שלא כלל הדלקת מדורה. תנאי מזג האוויר הקיצי בשילוב אש המדורות, והחשש מהתכנסויות, יצרו מתח במהלך השבוע. אני שמח שההתכנסויות עברו בשלום, ללא אירועים מיוחדים.    

 

הבריכה הציבורית תיפתח בערב חג שבועות
אנחנו משלימים את הכנת הבריכה הציבורית שלנו לכבודכם, שתיפתח ביום ראשון, ערב חג שבועות, ה' סיון 16.5.2021 .

 

החינוך לאקולוגיה מתחיל מגיל צעיר

בכיתות בית הספר וילקומיץ ציינו את שבוע האקלים והגנת הסביבה. בכיתות הגבוהות הילדים שרו שיר שבועי ברוח שבוע האקלים בעברית ובאנגלית. במבואת מדעים – אמנות הוקדש לוח להצגת התוצרים המדהימים שהכינו הילדים עם המורות בכיתות השונות.

 

מחלקת הרווחה מסייעת

העובדות הסוציאליות שלנו עסקו השבוע בליווי תעסוקתי לתושבים צעירים, באמצעות שיתוף פעולה עם מרכז צעירים ומתן סדנאות העשרה. במקביל, אנו נותנים ליווי ותמיכה לוותיקים בודדים, ומושיטים סיוע חומרי לוותיקים במסגרת תכנית מגן זהב, בו מתקיים שיתוף פעולה בין משרד הרווחה והקרן לידידות.

 

מדור הוותיקים החזיר את החבר'ה 'לימים ההם' על ל"ג בעומר שכלל קומזיץ' וצ'יזבטים, יין, בירות ותפוחי אדמה על גחלים, חופש ונוסטלגיה, סיפורים של יקירי המושבה אהרון בלום, יהודה לוי, מוריס, רות מייסטר ואחרים. היה תענוג, העידו המשתתפים.

מרכז הצעירים מתייעץ אתכם

במסגרת דיוק המענים והפעילות של מרכז הצעירים לחצי השנה הקרובה, העבירו אנשי מרכז הצעירים סקר (נושא פרסים!) שיעזור להם לדייק ולהתאים את הפעילויות לרצון צעירי המושבה.
 זה הקישור לסקר עבור מי שטרם השיב

 עשרות צעירים כבר ההשיבו על הסקר. במהלך השבוע הקרוב ניצור קשר עם מי שטרם ענה על מנת לקבל תמונת מצב מקיפה של מצב הצעירים בראש פינה. בהמשך לסקר,מזמין מרכז הצעירים את צעירי המושבה במוצאי השבת הבאה 8.5 ל"ערב צעירים", עם כיבוד ושתיה, ושיחה בה נשמח לשמוע מה הצעירים רוצים שיקרה במושבה בכלל ובמרכז הצעירים בפרט. הפרטים במודעה:   

לאחר ההצלחה של הקורס הקודם, הפקנו קורס צילום מתקדמים עם הצלם הנפלא דרור ארצי.

מוזמנים. לפרטים והרשמה התקשרו לשירה בטלפון: 054-6780110

תכנית חדשה במרכז צעירים – מאי ביזנס!

מ-10 במאי, בשיתוף פעולה עם מעוף – לקידום עסקים ויזמים בישראל: בימי שני בבוקר, מוזמנים בעלי עסקים לקפה מאפה והרצאה איכותית שתקדם את העסק שלכם. בנוסף, שקד גולדמן, מנהל מעוף של ראש פינה והאזור, יהיה עבורכם ביום זה במרכז הצעירים, על מנת לכוון, לייעץ ולהנגיש את הטבות וכלי מעוף השונים העומדים לרשותכם. (בקרוב הפרסום עם כל הפרטים).

בשבוע הבא "שבוע הורים"!

כל יום – הרצאה או פעילות מעניינת. תראו בכרזה איזה שפע של נושאים מעניינים. בדף הפייסבוק של המועצה או מרכז הצעירים הפרטים בהרחבה.

מוזמנים לרכוש כרטיס

פעילות נוספת שיזם מרכז הצעירים היא קיום תחרות (נושאת פרסים) של תמונות מתקופת הסגר (כבר כמעט שכחנו את המונח הזה…). אז הנה הפרטים בכרזה המצורפת. אתם מוזמנים להשתתף:

דיווח שלם בלי התייחסות למגפת הקורונה ?

הנה עדכון חשוב: מיום שני, 3.5.2021, חלה חובת בידוד גם על מחוסנים ומחלימים שמגיעים לישראל מאחת מהמדינות הבאות: אוקראינה, אתיופיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו, מקסיקו ותורכיה. יש לשהות בבידוד למשך 14 ימים. ניתן לקצר את משך הבידוד ל-10 ימים בקבלת תוצאה שלילית בשתי בדיקות קורונה – הבדיקה הראשונה תתבצע עם הכניסה לישראל והבדיקה השנייה ביום ה-9 לבידוד. הנחיה זו אינה חלה על מי ששהה עד 12 שעות אך ורק בשטח שדה תעופה של אותה מדינה.

לכל ההנחיות למגיעים לישראל

עד כאן הפעם. אני מאחל לכולם בריאות טובה ושבת שלום.

שלכם,
מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות