עדכון תושבים 30.7.2021

תושבים יקרים שלום רב,

 

תמיכה במאבק החקלאים

אתמול השתתפתי יחד עם מספר חקלאים מהמושבה, במאבק החקלאים כנגד הרפורמה המוצעת בחוק ההסדרים. ראיתי והרגשתי את הכאב של חקלאי הגליל והגולן על דרכה של הממשלה בניהול וטיפול ביוקר המחייה.

החקלאים מתוסכלים מהמצב הקיים, מיוקר המחייה ומפערי המחירים. התסכול העיקרי של החקלאים הוא מחוסר ההשפעה שלהם על מחירי הסחורה החקלאית לצרכן, מכך שקביעת המחיר לצרכן נעשה על ידי רשתות השיווק, לרוב הסיטונאיות, הקמעונאיות והיבואנים. לדוגמה: חקלאי בישראל מקבל 3 ₪ לק"ג על תפוח, ובכל הרשתות תפוחים לא נמכרים בפחות מ- 10 ₪ לק"ג. קשה למצוא ברשתות תפוח פינק ליידי ישראלי. אפשר למצוא תפוח מיובא במחיר של 25 ₪ לק"ג.

חקלאות ישראלית היא מקור גאווה. העולם כולו לומד מאיתנו שיטות גידול, טיפול בקרקע ועוד ויש לתת לחקלאים ולתוצרת המקומית מקום של כבוד.

כולי תקווה שיתקיים שיח אמיתי בין הממשלה לחקלאים, שיימצא פתרון לפערי המחיר שפוגעים בחקלאים ובתוצרת הישראלית הנפלאה שלנו.

 

קורונה: ממשיכה לפגוע בשגרת החיים במושבה

נתוני התחלואה היום הם 4 חולים מאומתים וכ-100 תושבים בבידוד, רובם ילדי גנים וקייטנה. חשוב שנזכור, המאבק הוא על החיים והבריאות, ועל השגרה שכולנו רוצים. יש לכול אחד מאתנו את היכולת לסייע ולשמור על כל אלו, בשמירה על הנחיות עטיית המסיכה בחללים סגורים, שמירת מרחק, מניעת התקהלות והקפדה להיבדק עם כל חשש שעולה על חשיפה לחולה מאומת. כולנו נדרשים להירתם במאמץ למניעת התפשטות הקורונה.

 

השבוע שהיה בראש פינה

יום- יום חג במרכז הקהילתי: השבוע נפתחה קייטנת ספורט ואתגרים למסיימי כיתות ד'-ו'. השבוע היה יום סרט, פעילות חפש את המטמון, עבודה בגינה הקהילתית, החלקה על קרח, באולינג באולינג ונסיעה להי-ג'אמפ, פעילות במגרש השחבק ובבריכה, התנסות ביצירת  מוסיקה בלופר ועוד, וזה רק השבוע הראשון…

  

עוד השבוע, התקיים כנס מתנדבי ראש פינה בסימן "חבר מביא חבר". הוצגו  מסגרות ההתנדבות המגוונות במושבה ותוכנית של"מ (שירות למען המבוגר) והרצאה של "איציק הליצן" הרפואי, שהוא עצמו מתנדב כבר מעל 25 שנה בבית חולים ילדים שניידר.

ראש פינה שאוהבת ריקוד ותנועה נהנתה השבוע מפעילות "נושמים מחול 2" התקיימה ברחבת המרכז הקהילתי- מופע סיום בנות ההיפ הופ, אקרובטיקה, מופע מחול והתיאטרון הקהילתי שהעלה מופע רחוב נהדר, והשלימו את האווירה הנעימה מוסיקה ודוכן אוכל.

 

היריד הראש פינאי חזר

אתמול באתר השחזור המשכנו את תוכנית הקיץ של מרכז צעירים והמרכז הקהילתי ביריד הקיץ הראשון. מרומם נפש היה לראות את הרחוב העליון מתעורר לחיים. בשטח נפרשו דוכני יד שנייה ויצירה של תושבים, הופעות רחוב, מחול ודוכני אוכל.  "צריך לעשות את זה כל שבוע" אמרה אחת התושבות. הרעיון מאחורי הירידים הוא להצליח, בלא משאבים גדולים להקים מקום מפגש של יצירה ותרבות המשלבת תוצרת מקומית ומקדמת את העסקים, התיירות והתרבות לתושבים ולארוחים מהאזור ובכלל. היריד הבא ב-12.8 .  

 

היום, יום שישי, בשעה 16:30, על דשא המרכז הקהילתי נקבל את  השבת יחד בשירה, ניגון וסיפור . הרב גבריאל בן שימול יספר לנו על פרשת השבוע וכמובן נדליק נרות שבת יחד. לילדים מחכה הפתעה!

 

מה עושים באזרחות?

כנס החיילים המשוחררים: אנחנו מחכים לכל החיילים הנמצאים מפז"ם של חצי שנה לפני השחרור ועד שנה וחצי אחרי השחרור, ומזמינים אתכם להגיע לקבל כלים והרצאות מעשיות לקראת ועל האזרחות. בסוף הכנס היה מופע  של הראפר, סול ג'י.

אם עוד לא נרשמתם לכנס, לחצו כאן

 

 קייטנה לילדי א'-ג'

הגן ובית הספר של החופש הגדול סיימו שלושה שבועות של פעילות מוצלחת שנמשכה שלושה שבועות. ומשבוע הבא תחל  "קייטנת ההמשך" למסיימי כיתות א', ב' ו-ג'. לילדים מחכה קייטנה מיוחדת עם מגוון רחב של פעילויות ערכיות וחווייתיות. הקייטנה תימשך  עד ה- 12.8, לשמחתם של הילדים.   

 

 מדור ותיקים

מדור הוותיקים פועל במרץ גם בשיא הקיץ וממשיך את מגוון הפעילויות המרעננות שיימשכו גם בחודש אוגוסט, ביניהן:  התעמלות בבריכה פעמיים בשבוע, סדנאות – טבע, מתנות התבונה, העצמה, פינג פונג מוסיקה, ואומנות. מנהלת מדור הוותיקים- טובה כהן, מציינת כי הפעילות מתקיימת תוך הקפדה על הנחיות הקורונה ושמירת בריאות המשתתפים. טובה מוסיפה כי בימים אלה נסגרת תוכנית שנת הפעילות הבאה, שתהא עשירה ומעניינת. יש למה לצפות. בתמונות הוותיקים בטיול ובבריכה.

 

ה"אכסניא" מזמינה

ביום חמישי 5.8 תפתח תערוכת אמנות רב-תחומית "דואט גלילי", מיצירתן של שרית רובין  וג'ולי זמירי. שרית ילידת המרכז, עברה עם משפחתה אלינו לראש פינה ב- 1978. היא למדה אומנות בבית החאן קריית שמונה ובמכללת תל חי, והציגה תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד. היצירות של שרית נוגעות ברבדים רבים מהעבר מהנוף הגללי, בו דומיננטיים הקו, הצבע, הכתם והאור.

ג'ולי זמירי, ילידת הגליל, פסלת וציירת, מתגוררת בראש פנה, בוגרת תואר שני, לימדה דורות של ילדים אומנות בבית הספר וילקומיץ. בתערוכה זו ג'ולי בנתה מייצבים מחומרים מהטבע ומחלקים שהיא יוצרת בעצמה בחומר חרסיתי, עיסת נייר ובד. האובייקטים אוצרים בתוכן ספור שקשור לילדותה המוקדמת ומתחברים לתפיסתה את החיים בנקודת הזמן הזאת. אתם מוזמנים לתערוכה. הפרטים במודעה:

 

עדכון על סקר הנכסים

בעוד שבועיים 13.8.21 יחל ביצוע "סקר נכסים". הסקר הוא חובה המוטלת על הרשות המקומית לקיים אחת לחמש שנים, ליצירת שוויון בין התושבים בתשלום המיסים, וגביית ארנונה על בסיס שיטת מדידה אחידה ומדויקת. עד כה תואמו עם החברה המבצעת יותר ממאה מדידות בבתי-אב. ניתן לתאם יום ושעת מדידה בדרכים הבאות:

 בטלפון:077-481-4404 בין השעות 08:00-17:00,

בדוא"ל: arnona@inter-town.com

בלחיצה כאן

חשוב להדגיש כי אין חובה להכניס את המודדים לתוך שטח הבית אלה רק במידה והדבר יכול לסייע לתושב בדיוק המדידה.

**

גן הברון אירח במסגרת תוכנית הקיץ של מרכז הצעירים והמרכז הקהילתי 100 צופים בקבלת שבת מוסיקלית בה ניגנו ושרו אתנו ליאת סבא ואנסמבל גליל.

 

לסיום,

היוזמה של נטע

אני רוצה לשתף אתכם ביוזמה חשובה ומקסימה של הנערה נטע זיסקינד, שביקשה להיפגש איתי. בפגישתנו העלתה בפניי את רצונה לשנות את המצב שבו מטיילים ונופשים רבים מגיעים לנחל ראש פינה, האהוב עליה מאוד, ומשאירים אחריהם אשפה זרוקה ושאריות מזון בכל מקום, מלכלכים ופוגעים גם בחיות הבר המסתובבות בשמורה. נטע משתתפת בתכנית קו הזינוק, לפיתוח מנהיגות לצעירים פורצי דרך, התוכנית מעניקה כלים לפיתוח יוזמה ואקטיביזם לשינוי מציאות. בנוסף היא גם חברה בקבוצה של "שומרי הנחל" המנקה מדי יום את הנחל. כמובן שנרתמתי, ובשמחה, ליוזמה שלה להעלאת המודעות של המטיילים לשמירת הניקיון וקידמנו ביחד את הרעיון שלה להצבת שילוט הסברה למטיילים, והצבת מתקן ובו שקיות לאיסוף אשפה עבור המטיילים. השבוע הצבנו את שלט ההסברה בכניסה לנחל, ובקרוב נציב את מתקן השקיות. שמחתי להצטרף ליוזמה של נטע ולעזור לה לקדם את  היוזמה החשובה של  שמירת ניקיון הנחל ושמירה על חיות הבר.

הפגישה עם נטע, נערה יוזמת ואקטיבית לשינוי המציאות בנושא שבוער בה ריגשה אותי. אני גאה ושמח שיש לנו נוער איכותי, חושב וחולם.

עם הסיפור האופטימי הזה בחרתי לסיים הפעם. שימרו על הבריאות.

שבת שלום.    

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות