עדכון תושבים 4.6.2021

היה זה שבוע סוער מהבחינה הפוליטית הארצית, במהלכו בוטלו כל מגבלות הקורונה (למעט עטיית מסכה בחלל סגור),  יצחק הרצוג נבחר להיות הנשיא ה-11 של מדינת ישראל. שמחתי להכיר את הנשיא הנבחר בביקורו לפני מספר חודשים בראש פינה. עומדים בפני הנשיא אתגרים רבים לאיחוי הקרעים בחברה הישראלית. הצלחתו הינה משאלת הלב של כולנו.  

ומכאן, נחזור אל חלקת האלוהים הקטנה שלנו, בראש פינה, לדיווחים  מפעילות מחלקות המועצה, ושירותיהן לתושבים.  

ומכאן, נחזור אל חלקת האלוהים הקטנה שלנו, בראש פינה, לדיווחים  מפעילות מחלקות המועצה, ושירותיהן לתושבים.   

חינוך: תכנית קייטנות הקיץ

החופש הגדול כבר מעבר לפינה, ואני שמח לעדכן על קייטנות הקיץ בבית הספר וילקומיץ. במכתב להורים פירטנו כי קייטנה לכיתות א' – ו' תתקיים במסגרת "בית הספר של החופש הגדול" בתאריכים 1-21/7, בימים א' – ה' בין 08:00 – 13:00 בכיתות וחצר בית הספר.

לילדי א – ג תמשך הפעילות עד 16:00

בנוסף למסגרת הבוקר של "בית ספר של החופש הגדול" בין 1-21/7 הרחיבה המועצה השנה את שעות הפעילות החינוכית לילדים, וזו תמשך מדי יום בין השעות 13:00 – 16:00, עבור תלמידים הנוטלים חלק בפעילות הבוקר. את תכנית הפעילות ועלות ההשתתפות נפרסם בימים הקרובים. 

חידוש השנה: קייטנת המשך באוגוסט, לילדי א – ג

ילדי כיתות א – ג (והוריהם…) מרוויחים השנה. הקייטנה במסגרת בית הספר של החופש הגדול נמשכת כאמור עד 21.7, אולם הפעילות לא נפסקת, כיוון שהקיץ החלטנו לאפשר  לכל ילדי ראש פינה בכיתות א'-ג' קייטנת המשך, עד 12.8, עם פעילות יומית בין השעות 16:00-8:00. הפעילות הינה באחריות המועצה, ותרכז אותה רעות בן יוסף. קיום פעילות בחלק הארי של החופש הגדול (לטובת הילדים וההורים) היה יעד שהצבנו לעצמנו, ואני שמח שאנחנו עומדים בו.  

הזמנה למפגשי שאלות ותשובות על החופש הגדול

בכדי להבהיר פרטים ולענות על שאלותיכם אנחנו מזמינים אתכם ההורים למפגש שאלות ותשובות ב"זום".

הורי א'-ג' ביום חמישי 10/6 בשעה 20:30 כניסה בקישור

הורי ד'-ו' ביום ראשון 13/6 בשעה 20:30 כניסה בקישור 

מקימים צוות חירום שכונתי

המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף קב"ט המועצה וגורמי מקצוע נוספים עוסקת לאחרונה בבניית תכנית להקמת מערך צוות חירום שכונתי, שייכנס לפעולה ויהיה אמון על מתן מענים ברמה השכונתית להתרחשויות בשעת חירום. בהמשך נעדכן על התכנית ועל גיוס המתנדבים לצוותים.  

השבוע נערכה פגישה משותפת  של מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים רחל דאודי, עם מפקח המוגנות מטעם משרד הרווחה, וקב"ט המועצה דני טל, על בניית תכנית מוגנות לעובדי המחלקה לשירותים חברתיים. משרד הרווחה הקצה לכך תקציב שנתי, לטובת יישום תכנית הגנה מפני אלימות, בתוכה אמצעי הגנה ובטיחות. בנוסף, נמשכת הפעילות השגרתית של העובדות הסוציאליות במתן מענים למטופלי הרווחה, גמלאים, בודדים, משפחות במצבי קונפליקט, ועוד.

על ארטישוק הבר שמעתם כבר?

מדור ותיקים ארגן השבוע סיור בוואדי עם מיכל קרול, לקבוצת הגמלאים "מושבה ירוקה". הדרך זימנה מפגשים מלבבים עם ארטישוק בר, צלף קוצני, לחך העשיר בסגולות רפואיות,  קיפודן, ורבנה רפואית, עוזרר, סרפד ועוד.   

עוד במדור הוותיקים – מופע מיוחד במינו לתושבים הוותיקים. הפרטים במודעה:  

כבוד לתושבים ותושבות שהגיעו לגבורות

אתמול חגגנו באירוע קהילתי את "חג הגבורות" לתושבים ותושבות שהגיעו השנה לגיל 80. לאירוע המרגש בבית היקב הגיעו חתני השמחה עם בני משפחה וחברים. סביב שולחנות חגיגיים הרמנו כוסית "לחיים", האזנו לצלילי התזמורת ברקע, לברכות ולקורות חיי הגיבורים בסגנון "חיים שכאלה". האווירה הייתה חמה ועוטפת, כיאה וכראוי לנבחרת המעולה שהגיעה לגבורות.

ברכתי את החוגגים כי ייזכו לעוד שנים רבות של שמחה, בריאות טובה והנאה מהמשפחה והחיים בכלל.

המועצה משקיעה מדי שנה משאבים רבים בבעלי תפקיד ותקציבים לפעילויות, למיצוי זכויות וקידום רווחת התושבים הוותיקים במושבה. 

הערכתי לצוות המקצועי  ולמתנדבים מקרב אוכלוסיית הוותיקים במושבה על עשייה משמעותית למען הוותיקים והקהילה בראש פינה. 

המרכז הקהילתי נושם מחול, תרבות ואמנות  

הורים וילדים, צעירים ומבוגרים, משפחות ויחידים הגיעו אל רחבת המתנ"ס לאירוע "נושמים מחול, תרבות ואמנות" ביום שלישי האחרון. השטח רחש  מופעי ריקוד כמו היפ הופ, תיאטרון מחול, מחול עכשווי וקונטקט, תערוכת צילום של בוגרי קורס צילום, מיצגי וידאו דאנס של תלמידי קורס דיגיטל דאנס, בובנאיות ובובותיהן הסתובבו בקהל, הרכב מוזיקלי, סדנת תיפוף ותנועה אפריקאית, דוכני אוכל ושתיה קרה. כמה סמלי שהכול קרה בערבו של היום ראשון אחרי סיום מגבלות הקורונה, וכך התאפשר לקיים הכול, ללא הגבלת משתתפים וקירבה בלב.

הפנינג טניס עם אלוף ישראל:

המרכז הקהילתי מזמין להפנינג טניס עם גדול טניסאי ישראל, עמוס מנסדרוף ביום ראשון הקרוב 6.6 מהשעה 17:00. עמוס יחבוט עם הילדים, יספר להם סיפורים מהקריירה וידבר איתם על טניס כספורט משנה חיים.

קורס שחייה בבריכה שלנו: הילד הגיע לגיל שאפשר להתחיל? זה הזמן להירשם לקורס שחייה, למתחילים ולמתקדמים. יזמתי את קיום קורס השחייה וקיומו בבריכה הציבורית שלנו, המהווה אכסניה לאימונים, וכך מתאפשר סבסודו לילדי ראש פינה על מנת שכמה שיותר מראש פינה יוכלו להשתתף וללמוד לשחות היטב, וכך מתאפשר לנו להציע לילדי ראש פינה השתתפות במחיר נמוך יותר. הקורס אורך 10 מפגשים, החל מלימוד יסודות השחיה דרך שיפור הסגנון והיכולות. ימי א׳ ו-ג׳ בשעות ,15:00 – 16:15, יום ו׳ בשעה 10:30-11:45. כל הפרטים במודעה:

לא לשכוח: ביום ראשון (הקרוב) 6.6 מפגש שני מבין שלושה של נפגשים בגנים, הפעם בגן הברון, בשעה 16:30 לסדנת קרקס ובועות סבון.  

מרכז הצעירים מחבר בין תעסוקה ועסקים

זה מאי ביזנס: בשבוע השני של אירועי מאי ביזנס בימי שני! התקיימה הרצאה מועילה ומדויקת (כך מעידים המשתתפים) של ניצן בלום, על חשיבות הנטוורקינג לעסק, וכיצד עושים זאת נכון. אחריה נפגש שקד גולדמן מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מעוף טבריה ועפולה לפגישות אישיות עם בעלי עסקים במושבה, על מנת לחשוף אותם לכלים שמציעה מעוף בהם הם יכולים להיעזר כדי לקדם את העסק, וכמרחב של מפגש, שיח עזרה הדדית וידע בין בעלי העסקים.

פורטל העסקים החדש של ראש פינה: יום שני הקרוב 7.6 בשעה 8:30 בבוקר ניפגש עם רועי כהן, אשר יתאר ויסביר על האתגרים והפתרונות שבהקמה של פורטל העסקים החדש של ראש פינה, אשר ייתן חשיפה לעסק שלכם. מי שעוד לא הצטרף לרשימת העסקים מוזמן לעשות זאת להכנס כאן.

סיום מחזור בתוכנית למנהיגות חברתית: ביום שני התקיים המפגש השישי המסכם והמרגש של תוכנית "פייס אקטיבי". הפועלת באמצעות מרכז הצעירים. תשעת הסטודנטים המשתתפים בתוכנית מקבלים מלגת פר"ח ומלגה מוגדלת ממפעל הפיס עבורה הם צריכים לתת 20 שעות התנדבות לקהילה. במפגשי התוכנית, אותה הנחה נחשון הורן, נחשפו הסטודנטים לתכנים ואנשים  בנושאים כגון: מנהיגות, דמוקרטיה, יצירת שינוי חברתי ובניית חזון אישי התנדבותי לחיים.

יגאל שרגיל מנהל מרכז הצעירים מציין שהסטודנטים סיימו את המפגש מרוצים, עם מוטיבציה להוביל תהליכים ופעולות למען הצעירים במושבה. תודה לסטודנטים המקסימים על ההשתתפות הפעילה, למפעל הפיס ועמותת השחזור.

תודה לכל המרצים שהשתתפו במפגשים ותרמו להעשרת החוויה והידע של הסטודנטים.

לוקחים זמן איכות: ביום רביעי התקיים מפגש ראשון של "זמן איכות" להורים וילדים במרכז הצעירים. מטרת המפגש היא להעניק להורים וילדים זמן של מנוחה יצירה ורוגע. אז מה היה לנו שם? הופעה עם שירי ילדים של רחלי ועקנין ועומר. רחלי היא סטודנטית, ומבצעת את ההופעות כחלק מהתנדבות בקהילה עליה ניתנת מלגה. בנוסף התקיים "שוק קח תן" של משחקי לוח וצעצועים, קפה וכיבוד ופינת יצירה מושקעת של טל.
אנו כבר מצפים למפגש הבא!

סדנת להכנת קוקטיילים לצעירים: יום רביעי האחרון היה עמוס פעילויות, כמו זו שנהגתה ובוצעה ביוזמת מרכז הצעירים ותמר אליוביץ עו"ס מרחב התעסוקה תושבים צעירים במחלקה לשירותים חברתיים, במרכזה סדנה להכנת קוקטיילים בהשתתפות… צעירים. היה כיף, מרגש ומגבש.  

משרות: צעירים מוזמנים להצטרף לקבוצת הוואטס אפ ולקבל את המשרות העדכניות בראש פינה ובאזור

המופע המדובר: אביתר בנאי בראש פינה

אביתר בנאי יופיע סולו בגן הברון, בתאריך 22.6. פתיחת שערים: 20:00, תחילת המופע: 21:00
מחיר כרטיס: 30 ₪ בלבד.

לרכישת כרטיסים

שימו לב❤️  עד התאריך 10.6.2021 תתאפשר רכישה רק למשתמשים הרשומים במערכת התשלומים של המועצה. במידה ואינכם  מזהים את האפשרות לרכוש כרטיס להופעה, עליכם להירשם לאתר התשלומים של המועצה. עם תום ההרשמה,  תופיע האפשרות לרכישת הכרטיס. 
לנוחיותכם, מצורף הסרטון כיצד להירשם לאתר המועצה 
לפרטים נוספים: 0523-855742 

חגיגת הספר העברי אצלנו בספריה

במסגרת אירועי חגיגות הספר העברי, בהובלת צוות הספריה הציבורית במושבה, אנו מזמינים אתכם למפגש מעניין עם אלון בן דוד.

אלון משמש כפרשן חדשות 13 לענייני צבא וביטחון.

ההרצאה תעסוק במבצע האחרון בעזה, איומי חיזבאללה ושיתוף בתובנות ואנקדוטות על מאחורי הקלעים של יחסי המדינאים עם הדרג הצבאי והתקשורת.

ו…שמרו את התאריך.

עד כאן השפע שלנו הפעם. שמרו על הבריאות. שתהיה שבת שלום לכולנו.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות