עדכון תושבים 6.8.2021

תושבים יקרים שלום רב,

בימים האחרונים אנו עדים לאירועי ביטחון בגבול הצפון. אני בקשר רצוף עם גורמי הביטחון באזור שלנו, ונעדכן אתכם על כל שינוי בהנחיות. כרגע אין כל שינוי – אנחנו בשגרה מלאה. כולי תקווה שכך גם יימשך.

הקורונה חזרה לתפוס את המקום המרכזי בסדר היום הלאומי, ובמידה רבה, גם את סדר היום האישי, כשמספרי המאומתים, החולים קשה והמבודדים מטפסים מעלה. זה מתרחש כשאנו בעיצומו של החופש הגדול, כשהמונים נופשים בכל מקום ואתר. המציאות הזו מביאה עימה דילמות גדולות על פתיחת השנת הלימודים וחגי תשרי, ועומק ההגבלות הנדרש. אציין שנכון להיום ישנם בראש פינה 7 חולים ו-30 מבודדים- בריאות מהירה לכולם!

איך אפשר לעזור במאמץ לבלום את עליית התחלואה? לשמור על ההנחיות. ברמה האישית והמשפחתית. להקפיד על מסכה במרחב סגור ובמקום ציבורי, הימנעות מהתקהלות, שמירת מרחק, ובכול חשש של הידבקות – לא להתלבט, ללכת להיבדק, להפחית סיכוי להמשך הדבקה. זו העזרה הבסיסית שלנו למאמץ הלאומי לבלום את התפשטות הנגיף.

אלה ההנחיות שייכנסו לתוקף ביום ראשון הקרוב:

 

מה היה לנו השבוע?

 

מנהלת החינוך חוזרת לפעילות

נמשכת היערכות מערכת החינוך במושבה לשנת הלימודים תשפ"ב וכחלק מההיערכות לפתיחת שנת הלימודים מתוכננת לחזור לפעילות סדירה גם מנהלת החינוך במושבה. שירה טל קוגן מנהלת מחלקת החינוך מזמינה תושבים להצטרף למנהלת בתפקיד נציגי ציבור, ולתרום מניסיונם וידיעתם. המעוניינים מוזמנים לשלוח לה בקשה לכתובת hinuch@rosh-pinna.muni.il ולהציע מועמדות. מטרת המנהלת היא גיבוש מדיניות מתווה לעיצוב מערכת החינוך הפורמאלית והבלתי פורמאלית וקידומה.

תפקידי המנהלת הם ליזום, לקדם, ולייעץ לראש הרשות בתחומי חינוך. חברות במנהלת נציגות של מליאת המועצה, נציגי ציבור, בעלי תפקידים במחלקת החינוך, ובעלי תפקידים במוסדות החינוך במושבה.

 

פיתוח הגינון בשכונת האורנים

החלה העבודה על הכנת ערוגות הגינון בשכונת האורנים, הובאה אדמה גננית מתאימה וסידור צנרת השקיה, היעד הוא השלמת ההכנות לנטיעת עשרות עצי נוי לאורך ערוגות הרחובות עוד לפני ראש השנה, שבה גם תחל שנת שמיטה ולהספיק לשתול ולהתחדש.

 

 

נפתחה ההרשמה לבית הספר החדש למחול בראש פינה

המרכז הקהילתי יתחדש באוקטובר בבית הספר למחול – 'עלמא'. היום, שישי נפתחה ההרשמה למסלולי לימוד לסגנונות ריקוד ורסיטלים מגוונים, במסגרת של חוגים לילדים מגיל גן ועד י'ב. חגית ממן מנהלת המרכז הקהילתי, מסבירה כי 'עלמא' נוצרה מתוך הכמיהה העמוקה ליצור מסגרת שהיא בית, המהווה מעטפת בריאה ונכונה ללמידה, צמיחה ומפגש מכבד ומעמיק עם הגוף. חשוב לנו לתת מקום ומרחב בטוח לכל ילד, ילדה, נער ונערה.
צוות ההוראה מורכב ממורות איכותיות ורגישות אשר מגיעות עם ניסיון מקצועי עשיר, אהבה גדולה לתחום ועם תשוקה וסקרנות ליצור מסגרת לימודים חדשה ללימודי מחול ותנועה, עם יחס אישי לכל ילד וילדה. היכנסו לאתר בית הספר שם תוכלו למצוא את כל הפרטים (וגם להירשם) 

אני מאחל לצוות בית הספר למחול הצלחה גדולה בפרויקט הנהדר שעתיד להקנות לילדים גם לימוד מקצועי מהטובים ביותר וגם להקנות ערכים חשובים וסביבה תומכת המאפשרת לכל אחד לבטא את כישרונו ואהבתו. 

במסגרת פעילויות הקיץ השבוע במרכז הקהילתי התקיים מופע קרקס ואפקטים של אש מלהיבים

 

מאיטליה באהבה

ופסטיבל ג'נוע לאומנויות הבמה אירח בגן הברון מופע מחול של רקדנים וכוריאוגרפיים מחו"ל, ולשמחתי בא לצפות קהל רב שנהנה ממחול איכותי עדכני. ביום ראשון הקרוב, רגע לפני שהם חוזרים לאיטליה הם יקיימו סדנה באוויר הפתוח, בין השעות 18:00-20:30 במרכז הקהילתי. הסדנה בתשלום.

 

ביום חמישי התקיים מופע סיום חוג קפוארה, הוקרן סרט לילדים בבריכה ומסיבות סיום בכיתות פעוטון פשוש. לסיום, זוהי התכנייה של פסטיבל מחול עכשווי ג'נוע שנולד מתוך געגוע עמוק לתנועה, מופע ומפגש של מחול וקהל. מוזמנים לדפדף ולרשום לכם תאריכים 

 

סדנה לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי

אתמול התקיימה במרכז הצעירים סדנה לחיילים משוחררים, בני ובנות המושבה, בשיתוף עם תמר אליוביץ, עו"ס צעירים ומרחב תעסוקה. הסדנה הציעה  כלים ואינפורמציה בנושאים כמו – כיצד למשוך ולהשתמש בכספי הפיקדון, מלגות והטבות נוספות למשוחררים. את ההרצאה העביר יניב אלון רכז חיילים משוחררים במרכז הצעירים קריית שמונה. 

לאחר מכן דיבר אליה צוקר מחברת תורן, אשר הסבירה על מושגי היסוד בעולם הכלכלי שאחרי השחרור- תלוש שכר, ביטוח לאומי, התנהלות מול בנקים וחשיבות החיסכון בגיל צעיר, ובהמשך מידע על הדרכים להגשמת יעדים ומטרת אחרי השירות. חשוב לנו להודות לנעמי פינק, מנכ"לית קרן גרוס, על הסיוע בקיום הסדנא, ובסדנאות הנוספות שנקיים בנושאים הללו, ותודה לאיתי בדש על העזרה. 

אחרי הסדנה אירחנו את הראפר המקפיץ סולג'יי.

 

לאור הצלחת היריד הראשון – מרכז הצעירים יחד עם  המרכז הקהילתי ובשיתוף עמותת השחזור לראש פינה מזמינים אתכם ביום חמישי 12.8.2021 ליריד נוסף ברחוב העליון של אתר השחזור. היריד הראשון בשבוע שעבר היה מוצלח מאוד והשתתפו בו רבים. גם הפעם מתוכננות הופעות רחוב, הצגת ילדים מדליקה, דוכנים מקומיים, אוכל והרבה מוזיקה.  

רוצים להקים דוכן ביריד? הירשמו בקישור המצורף ונחזור אליכם 

 

סינמטק

מאירועי השבוע הבא בסינמטק-: הקרנת בכורה לסרט הטבע החדש של משה אלפרט "כנרת-ים של חיים" סרט לכל לכל המשפחה. והקרנה של הסרט הנפלא והמדובר , זוכה דוקאביב השנה: "לילות קיץ" . בנוסף להקרנות הסרטים יתקיים מפגש עם הבמאי . וגם הגיע "סאבלט", סרטו החדש של איתן פוקס.

המשיכו לעקוב אחר התכניה של הסינמטק לשבוע הקרוב, מצורפת כאן ובדף הפייסבוק שלנו.

*רכישת כרטיסים דרך אתר הסינמטק. הרכישה דרך הקופה לאזרחים ותיקים בלבד*

*

עד כאן הפעם. שימרו על עצמכם. בריאות איתנה ושבת שלום לכולם.

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות