מסכמים שבוע: עדכון תושבים 7.5.2021

תושבים יקרים שלום רב,

האסון במירון ותוצאותיו המחרידות טלטלו את כולנו במהלך השבוע. מעבר לזעזוע ולתחושת הכעס על איך דבר כזה קורה, אני רואה באסון שאירע על ההר לקח רלוונטי לכל אחד מאתנו. אחרי האסון במירון, שיש הסבורים כי זה נס שלא התרחש עוד קודם לכן – הכול יכול לקרות, כל תרחיש דמיוני או טראגי – אפשרי שיתרחש. ולכן צריך להשקיע עוד במוכנות.

עם ההבנה הזו תרגלנו השבוע תרחישי רעידת אדמה חזקה בראש פינה. השתתפו אתנו  קציני פיקוד העורף, משטרת ישראל, כיבוי והצלה, מד"א, משרד החינוך וממלאי תפקידים בחירום במטה המועצה. תמיד תרגלנו ברצינות, כי אירוע חירום תמיד בא בהפתעה, אולם אחרי אסון דברים נעשים מוחשיים וחדים יותר. התיאום וחשיבותו מובנים, כול אחד רוצה להבין את תפקידו בכח, שילוב הידיים בין הגורמים נעשה מתוך הבנה שהמענה הראשוני בשעת חירום צריך להיות יעיל ונכון.  

ומכאן, לנושאים נוספים בהם עסקנו השבוע:

הידברות – אחרי עצירת ההליכים נגד ראש פינה

במסגרת המשך המאבק בראש פינה של ראש מועצת חצור, הוא שיגר השבוע הודעה לתקשורת ולרשויות השכנות, בה הזמין ראשי רשויות באזור להיפגש ולדון ביחד בחלוקת השטח והכנסות מחודשת. "ראש פינה תמיד פתוחה וקשובה לשכנותיה" השבתי, והוספתי כי "העובדות מדברות בעד עצמן עם שיתופי הפעולה, השטחים והכספים הרבים שחצור קיבלה מאיתנו לאורך השנים. אולם הניסיון "לקרוא" לראשי הרשויות להדברות, אחרי ששמעון סוויסה עצמו מיהר לפנות למשרד הפנים לנגוס בשטחי ראש פינה, ואחרי שחמק מהסכמים קודמים בין הרשויות – הוא מהלך ציני, שאינו מתאים ליחסי שכנים, וחבל שהוא עסוק בספינים תקשורתיים במקום בתקשורת בין- אישית".

אני רואה בשכנות עם תושבי חצור ושאר הישובים ערך עליון בבניית קהילת ארץ הגליל. תמיד נשמח לשיתופי פעולה ושיח. אך אלה אפשריים מבחינתנו אחרי עצירת ההליכים בוועדות משרד הפנים כנגד ראש פינה וזכויות תושביה לשירותים בסיסיים.

אוסיף כי ראש פינה מכירה את הניסיונות האלה לאורך השנים וגם הפעם, אנחנו נהיה מוכנים לעמוד איתן מול כל איום לפגוש במושבה ובשירותי התושבים.

נמשיך לעדכן.

מרחיקים סכנת אש מהבתים

במסגרת פעולות המוכנות לחירום ולסכנות שריפה, המחלקה המוניציפאלית ביצעה השבוע חישוף עשבייה ויצירת "קווי אש" בשכונה הרחבה ב', במטרה להקטין סכנה של התפשטות אש מהחורש לעבר בתי תושבים הסמוכים. יצירת "קווי אש" תיעשה גם ביתר המקומות המועדים, בהם בתים נמצאים בקרבה יחסית לחורש.  

עבודה נוספת של המחלקה המוניציפאלית הייתה ריסוק ערמת הגזם הגדולה שנערמה על רחבת בסיס הבינוי לשעבר. את הגזם מוציאים תושבים מחצרות בתים והוא נאסף על ידנו ברחובות המושבה ובמקומות ייעודיים, ואחת לחודשיים אנחנו מרסקים את הגזם. למי שמעוניין, אפשר לבוא ולקחת גזם אחרי ריסוקו.    

המרכז הקהילתי: חזרו לשגרת חוגים והפקת אירועים במועדים

המרכז קהילתי חזר לפעילות מלאה בחוגי הספורט ואמנויות הבמה. בצד כל אלה מפיקים במרכז בחגים ומועדים. ביום שני הקרוב (10.5) יום ירושלים תיערך חגיגה גדולה שתתחיל (17:00) ברחבת המרכז הקהילתי עם פינות יצירה, מוסיקה, מתנפחים אוכל ועוד, ובשעה 17:45 באולם התרבות – הרצאה מרתקת על קרבות ירושלים בתש"ח בהנחיית פנחס אפיק, בליווי  מצגת, מפות ותמונות. בסוף האירוע (19:00) הרקדה קהילתית בהנחיית חיים מילשטיין!

הזמנה לחגיגת שבועות ראש פינה

אתם בטח כבר סקרנים, האם תהיה חגיגת שבועות בראש פינה? ברור שתהיה! ממש כמו פעם, עם זר פרחים על הראש ולבוש לבן. הרבה זמן שבמרכז הקהילתי משוועים לחזור לעשות חגים שמחים ויצירתיים לקהילה, כמו פעם, והנה זה קורה: ביום חמישי, ב׳ בסיון 13.5.21 במגרש הכדורגל (למטה). 17:00 – התכנסות במגרש הכדורגל, הפנינג והפעלה לילדים 17:15 – תהלוכת טרקטורים 17:30 – טקס שבועות קהילתי 18:00 – מוזיקה, אוכל והמשך פעילות!

אטרקציה נוספות השנה היא תחרות עוגות גבינה ומאפים, נושאת פרסים שווים. זאת אומרת שיהיה גם טעים וגם נעים, באחריות. להרשמה לתחרות האפייה ולהתנדבות  

*מחפשים מתנדבים ליצירת התפאורה / להקמה / לפירוק ובכלל. מי שמוכן – נאמץ בחום אל הלב!  

אף פעם לא מאוחר להתחיל…

לסיום הפרק הזה, הזמנה לכל מי שאוהב לתיאטרון, ולמי שאוהב תיאטרון ותנועה אבל התבייש עד עכשיו – זו הקבוצה בשבילכם. נפתחה קבוצת אנסמבל תיאטרון, קבוצה יוצרת ומופיעה, שווה לנסות. מפגש היכרות ביום ראשון 23/5 בשעה 19:15 ההגעה מותנית בהרשמה בקישור

המפגש ללא תשלום🦋

 
חינוך: שבחים למנהלת וילקומיץ'

הגנים ובית הספר בשגרה מלאה ומבורכת. השבוע ביקר מפקח המחוז בבית הספר וילקומיץ', לבחינה והערכה של המנהלת ויקי מודלינגר. הביקור הוכתר בהצלחה, כך התבשרנו, ובמהלכו ויקי קיבלה מחמאות רבות על העמדת בית הספר והתנהלותו בשוטף ובשנת הקורונה. כל הכבוד ויקי!  

 
דואגים לכל הילדים

רציתי לספר לכם על פעילות נוספת של מנהלת מחלקת החינוך שירה טל קוגן וקב"סית המועצה -תמי שורץ, המבקרות בימי ראשון בחודש האחרון בבתי הספר הממלכתי דתי, וממלכתי חרדי בצפת, בהם לומדים גם כ- 80 תלמידים ותלמידות מראש פינה. הביקורים שם נעשים במסגרת החשיבות שנותנת מחלקת החינוך שלנו לבקר, ולראות שהילדים כולם מסתדרים ומקבלים מענה לצריכהם, ולפתח מערכת תקשורת נעימה עם מנהלי בתי הספר בצפת. ואכן בביקורים עד כה מצאנו אנשי חינוך מלאי אור ורצון לעשייה חינוכית מיטיבה ומקצועית.

ברוך הבא דוקטור

המרפאה שלנו בכיוון הנכון: אפה סניף קופת חולים כללית ראש פינה מתחדש ברופא משפחה חדש – ד"ר איימן סרור, רופא משפחה ותיק ומומחה סכרת, נשוי ואב לשלושה. שימש כרופא משפחה במשך שנים במרפאה אזורית עמק הירדן. הוא מגיע עם רצון גדול לתת שירות רפואה אישי ומקצועי לכלל התושבים. שוחחנו ואיחלתי לאיימן הצלחה בעבודה החדשה. איימן דיבר על החשיבות לקביעת תורים מראש, בכדי להוריד עומס על המזכירה ובכלל שמטופלים לא ימתינו זמן רב במרפאה, כיוון שמי שמגיע בלי תור צפוי להמתין וחבל. הוא מצפה לכבוד הדדי ולסובלנות מצד המטופלים, וציין כי בשבועות הראשונים הפגישות עם מטופלים ייקחו קצת יותר זמן על מנת להכיר טוב יותר. זה טבעי וחשוב.

 

מרכז הצעירים: השתתפות ערה ב רחבה במפגשי "שבוע הורים"

תחת הכותרת "שבוע הורים" השתתפו תושבים רבים במפגשים והרצאות מעניינות ומעשירות ידע ששמו את ההורים במרכז, ביניהן פרופסור מולי להד בנושא פיתוח חוסן בקרב הילדים שלנו, ד"ר מיכל קדרון על משחק ככלי הורי במפגש משמעותי עם ילדים, הדס שרייבר על הפרעות אכילה: איך מזהים סימנים ולמי פונים, סדנת תקשורת מקרבת עם ז'קלינה הושעיה, פעילות הורים וילדים בגינה הקהילתית, ואמש שי ומיכל אביבי על זוגיות ואתגרי שמירתה.

משתתפים במופע "זוגיות באושר ועושר"

במרכז הצעירים מתכוונים להמשיך בקו של העשרה ועניין, לאתר דרכים ומקומות בהם יוכלו לחזק את הקשר הורים ילדים, להעניק כלים להתמודדות עם סוגיות שונות ומגוונות ולאפשר לכם ההורים גם זמן הנאה ואוורור בזוגיות.

מוקד עניין מרכזי: הגינה הקהילתית

גם יפה שם, גם פעילות מעניינת ומגוונת, גם מתקבלים באווירה ובסבר פנים יפות, לא פלא שהגינה הקהילתית שלנו היא מוקד פעילות ועניין מרכזי לכל הגילים. השבוע למשל התקיימה שם פעילות הורים-ילדים ב"שבוע הורים במושבה", ותלמידי כיתה ד' למדו שם אנגלית, אצל יגאל כמובן.

ותיקים חסרי מנוח

מי שיגיע לבית היקב ביום שלישי יראה שהמקום כמרקחה: זה מתחיל עם סדנת פינג פונג, ונמשך בסדנה לחיזוק השרירים עם אריין, עינכם הרואות בתמונה. (זה לא רק נראה, זה באמת כיף. אפשר עדיין להצטרף, ללא עלות).

זו תמונה מהטיול הכייפי של מדור וותיקים לבאר שבע. אין מילים, רגל על רגל זה לחלשים…

לסיום, זו ההזמנה למסיבת חג השבועות, עם ארוחה מפנקת וקונצרט בוקר. יום רביעי הקרוב, בחצר בית היקב. הוותיקים הולכים לעשות חג שמח.

מה חדש בסינמטק?

השבוע, ברביעי, חמישי ומוצא"ש – בסינמטק ראש פינה שלוש הקרנות טרום בכורה חוזרות. ברביעי הוקרן "געגועים מתוקים" הבריטי. בחמישי הוקרן "גיבור חייה" הצרפתי. במוצ"ש 21:00  "עוד סיבוב", בימוי: תומאס וינטרברג, שחקנים: מאדס מיקלסן, תומס בו לארסן, שפה: דנית, תרגום לעברית. זוכה האוסקר בפרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר. סיפור על ארבעה חברים טובים, מורים בתיכון, המגיעים לגיל 40 ומבינים שהחיים שלהם תקועים. המשפחה, הקריירה, הכל טובע בשגרה מעייפת. אחד מהחברים מציע, בעקבות מחקר של מדען נורווגי, ניסוי: להעלות את רמת האלכוהול בדם כדי לשפר את איכות החיים. בהתחלה זה עובד נהדר, הכל מתמלא בשמחה אחרי שנים של שיממון. סטירה חברתית מרתקת המשלבת דרמה אישית מבית היוצר של הבמאי הדני המחונן תומאס ויטנברג (הניצוד" "החגיגה").

כרטיסים לרכישה באתר הסינמטק 

 
פינת הפרגון: עמנואל בן כבר, בן 19

זהו סיפורו של עמנואל, צעיר אכפתי שמתנדב עם ילדים בוילקומיץ': עמנואל נולד בראש פינה, ובגיל 6 נסע עם הוריו ואחותו להודו, שם התחנך בחינוך ביתי יחד עם אחותו. הוא בא מבית מאוד פתוח ומאפשר, ותמיד יכול לדבר עם הוריו באופן גלוי. בגיל 14 חזרה המשפחה לראש פינה, והילדים החלו ללכת לבית הספר. הוא מתאר מפגש לא פשוט עם המערכת, עם מורים וילדים שלא הכיר.

בגיל 18 הוא החליט לא להתגייס, אלא להתנדב לשירות לאומי, לתרום את חלקו בבית ספר יסודי ואת יכולותיו הטובות בקשר טוב לילדים. לדבריו הוא אוהב להיות דמות של אח גדול עבור הילדים, להעניק להם אהבה, השראה ולתת להם את האפשרות להסתכל על דברים בצורה שונה. הוא אוהב לעשות עם ילדים משחקי דמיון. בעולם הפנטזיה יש פסק זמן ממה שמתרחש .סביב, וזוהי דרך טובה להוריד קצת מהלחץ שהילדים נמצאים בו בסביבת בית הספר. עמנואל רואה בעצם הנוכחות שלו בעבודה מסר חינוכי, משפיע ותומך. הילדים בבית הספר אומרים לו "עמנואל אתה מוזר", והוא עונה להם "כן. מאה אחוז" כי הרי זה כל היופי שכל אחד הוא ייחודי ומוזר. אין קו אחיד על פיו צריך לחיות או לחנך. הוא היה רוצה שכל אחד יראה כמה מוזר או מיוחד הוא ויגיש בנוח עם זה.

החלק שעמנואל הכי אוהב בעבודה עם הילדים זה לצחוק עם הילדים, לדבר על נושאים שמעניינים אותם וללמד אתם משחקים חדשים.

עד כאן קציר העומר שלנו השבוע. אני מאחל לכולם בריאות טובה, הקפידו על מסכה וריחוק חברתי במקומות סגורים.

שבת שלום

מוטי חטיאל, ראש המועצה  

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות