מסכמים שבוע | 8.1.2021

תושבים יקרים,

אמש בחצות נכנס לתקפו סגר ארצי שלישי, מהודק, שמטרתו לבלום את הזינוק בתחלואה ברחבי הארץ, וגם את העלייה בתחלואה אצלנו במושבה. הסגר מגיע בסיומו של שבוע מורכב מאוד במערכת החינוך שלנו, בו היו סגורים שני גנים מתוך חמישה, עשרות ילדים נמצאו בבידוד, צוותי החינוך היו חסרים בכוח אדם עקב הידבקות או הימצאות בבידוד, ועל אף הכול – מערכת החינוך שלנו תפקדה השבוע, מרבית הילדים הגיעו לגן או לכיתה. זה לא מובן מאליו. ישנן רשויות שבחרו לסגור את מערכת החינוך. אנחנו בחרנו להשאירה פתוחה, ויחד עם מנהלת בית הספר ויקי מודלינגר וצוותי ההוראה, לתת מענה לילדים שיכולים להגיע ללמידה פיזית בכיתות ומענה לילדים השוהים בתים, באמצעות למידה מרחוק.    

מה פתוח מה סגור בשבוע הבא

מערכות החינוך במושבה – גיל רך ובית הספר היסודי – סגורות.

מסגרות החינוך המיוחד ממשיכות לפעול. מסגרות לנוער: מעגל בנים, מעגל בנות, איתור, מניעת התנהגות סיכונית, מרכז למידה – יפעלו במתווה הסגר, תחת הנחיות קורונה. תכנית פעילות שבועית תפורסם בתחילת השבוע.

חינוך חברתי: המדריכים בקשר עם הילדים, ופעילות מקוונת.

תכנית שבועית תפורסם בתחילת השבוע.

מסגרות לעובדים חיוניים במערכת הבריאות – באחריות הארגון בו עובדים.

מסגרות לצוותי חינוך מיוחד  – יפעלו, טרם נשלחו הנחיות לגבי מתווה ומי מפעיל.

שירותים חברתיים: תמשך פעילות התוכניות, השירותים ופעילות המחלקה. מוזמנים לפנות בכל שאלה או תחושת מצוקה. לא להסס.

שירותים מוניציפאליים: יינתנו באופן מלא, בדגש על פיקוח ואכיפת שמירה על הנחיות קורונה והסגר. השבוע יצאו למבצע של תיקוני בורות ואספלט בכבישים ודרכים ברחבי המושבה.  

מערך קשר יזום: יפעל בדגש על שיחות טלפון אל אוכלוסיית ותיקים, חולים ומבודדים, ואוכלוסיות בסיכון.

מוקד המועצה 106 פועל 24/7.

מחלקת הנדסה: יפעל שירות טלפוני ומקוון.

כספים וגביה: שירות טלפוני ומקוון.

ספריה: סגורה.

רישוי עסקים: יינתן שירות טלפוני או מקוון. לנוחותכם בקישור הבא, רשימת עסקים וסטטוס פתוחים/סגורים בסגר: סטטוס עסקים קורונה – Google Sheets

מרכז צעירים: מפיגים את הבדידות

ביום ראשון יצאה לאוויר התוכנית המקוונת "בידודים", אשר נועדה להפגת הבדידות, העלאת המורל וחיזוק קשרי הקהילה בשיתוף עם המרכז הקהילתי ובעזרת מתנדבים מהקהילה. היו לנו סדנאות יצירה של עלמא שדה ומיכל שרון רבינוביץ, שיעור קונטקט קידס של רוני מרסלנד מנהלת המרכז אומניות הבמה.

ביום חמישי סיימנו עם בינגו קהילתי מקוון נושא פרסים, בהשתתפות עשרות תושבים. תודה לענבר כהן על ההנחיה, ולענבר גלבוע על כל העזרה בקידום האירוע. מי זכה? את זה אפשר לגלות בעמוד הפייסבוק של מרכז הצעירים.

ולסיום הפרק של מרכז צעירים, במסגרת ההשתתפות שלנו בתוכנית "עיתונות לשם שינוי" של התנועה לעיתונות ציבורית, התקבלו לתוכנית ארבעה צעירים מראש פינה: עומרי בן נעים, ליהי רונזטל, אופיר בוכריס והגר יעקובי. בהצלחה לכולם.

המשטרה חוקרת ונדליזם בשחב"ק

בלילה שבין שבת לראשון נצפו במצלמות האבטחה של מגרש השחב"ק מספר אזרחים פוגעים בגדר המקיפה את המגרש, ושוברים את דלת ארון החשמל בו. למחרת הגשנו תלונה במשטרה.

אישור תושב במייל:

מעתה אפשר לקבל מהמועצה מסמך "אישור תושב" במייל, ולא נדרשים להגיע למועצה ולהדפיס את המסמך. לקבלת אישור תושב שלחו לנו מייל

 וציינו את שם המבקש, מספר תעודת זהות וסלולרי.

כמה מילים על הבידוד: הבידוד לא כיף. ההיפך מכיף. אבל הוא כלי יעיל לקטיעת שרשרת הדבקה ולבירור מקרי הידבקות. אני מבקש מכל מי שהתבקש להיכנס לבידוד להתייחס לכך במלוא הרצינות, לא לצאת מהבית אלא לבדיקת קורונה, ולא להסתובב ברחוב. הבידוד הוא כלי לשמירת הקהילה שלנו, בתוכה גם קשישים ותושבים עם "מחלות רקע" עבורם הידבקות בקורונה היא סכנת חיים. ההנחיות לבידוד בקישור: הנחיות לנמצאים בבידוד

חיסונים:

השבוע קיימנו מבצע של מתן חיסונים לעובדי מחלקות להם יותר ממשקי מגע עם תושבים – החינוך, הרווחה והמוניציפאלי. החיסונים מקדמים אותנו כחברה עוד שלב לקראת סיום התקופה הזו.  

מתחמי הבידוק לקורונה

למי שצריך להיבדק – אלא מתחמי הבידוק לימים הקרובים פורטל חירום לאומי | בדיקות קורונה – כל מה שחשוב לדעת (oref.org.il)

הקרנת בכורה!

ביום שלישי הקרוב בשעה 18:00 נקרין את הפרק הראשון בסדרה הראש-פינאית "תבלין של אהבה". 

יוזמיה, רעיה רבאור ויוסי לוי, יצרו חמישה פרקים כשבכל פרק משפחה מקומית מציגה מתכון ומאכל מיוחד המלווה את המשפחה מדורי דורות, מתובל ברגשות וזיכרונות הצפים ועולים במהלך הכנתו והגשתו. הצילום והעריכה איכותיים והסיפורים על אנשים ובישולים, על מנות השומרות על הטעם, הריח והאהבה לאורך הדורות עוברים נהדר. משתתפים חנה שופן, קוקה אברמסקו, יעל דקל, יהודהל'ה לוי ותהילה ומוטי גסטפרוינד. ההקרנה תהיה בעמוד הפייסבוק "מועצה מקומית ראש פינה", ונשלח לכם גם לטלפון הנייד את הקישור לסרטון הראשון, כדי שכולם יוכלו לצפות בזמן אמת.   

אני רוצה לאחל לכל אחד ואחת סגר קל ככל שניתן, ולמדינה שלנו סגר מועיל. אני מזמין אתכם להיעזר בממלאי התפקידים במועצה בכל שאלה או צורך. אנחנו כאן בשבילכם. נעדכן במהלך בימים הבאים.

שבת שלום.

מוטי חטיאל ראש המועצה  

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות