עדכון תושבים | 9.4.2021

תושבים יקרים שלום רב,

שבוע ימים בלבד מפרידים בין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה ויום העצמאות של מדינתנו. שלושה מועדים עם משמעות עצומה, ומעבר קשה מעצבות וזיכרון אל שמחה ועליצות, כמו החברה הישראלית הצעירה, שעל אף היותה למודת מלחמות וצער, היא גם חברה עצמאית, חופשית ושמחה.

לזכור – ודבר לא לשכוח:

את ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה ציינו בטקס מרגש שנערך על רחבת המרכז הקהילתי, בנוכחות קהל תושבים. כזכור בשנה שעברה בוטלו טקסי יום הזיכרון עקב הקורונה. הירידה הנמשכת בתחלואה אפשרה את שינוי ההנחיות וקיומם של טקסים ברחבי הארץ.

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל (ג') ייערך בקיר הזיכרון לנופלים, ברחבת המרכז הקהילתי. הזמנה תפורסם בתחילת השבוע.

יום העצמאות תשפ"א: הנחיות משרד הבריאות עדיין לא מאשרות לחגוג את יום העצמאות חגיגה קהילתית במרחב הציבורי גם אם תחת הגבלות. המשמעות היא שגם השנה נחגוג את יום העצמאות במתכונת מצומצמת, משפחתית, ולא כפי שהיינו רגילים כל השנים. אני מזמין אתכם בערב העצמאות (ד') בשעה 20:05 לצפות בשידור שנקיים בעמוד הפייסבוק ובו תהיה הפתעה מתוצרת מקומית. על מופע זיקוקים לא נוותר ונאיר את השמיים בזיקוקי דינור בשעה 20:30.   

 

המחלקה המוניציפאלית

ממשיכה עבודה שוטפת של ניקיון ופינוי פסולת, תיקונים ואחזקה שוטפת. מחלקת הרווחה נותנת שירות שוטף למשפחות ויחידים הנמנים עם לקוחותיה. השבוע נאלצו העובדות הסוציאליות לבצע מספר התערבויות וטיפול בקונפליקטים משפחתיים אליהם נדרשו, ומתן מענה לצרכים שנתגלעו.

 

בתחילת השבוע נקבצו ובאו מאות תושבים לחגיגת המימונה הקהילתית שלנו, שהתקיימה ברחבת המתנ"ס שלנו. היה שמח, מזג אויר מצוין, שתייה וכיבוד כיד המלך, ותחושת שמחה מכך שאפשר לחזור ולחגוג ביחד אחרי שנה ארוכה של הנחיות שלא אפשרו את זה.

 

מרכז צעירים: נשים לפוליטיקה, ומתחדשים

ביום שני התקיים אירוע מיוחד במינו: מרכז הצעירים יחד עם "פוליטיקאיות צעירות" ערכו ערב TED של נשים משפיעות בגליל. 6 נשים שעושות שינוי כל אחת בתחומה, שתפו את קהל השומעות והשומעים בעשייתם. האירוע נועד גם לעודד נשים צעירות להירשם לתוכנית. לאירוע הגיעו כ 50 אנשים מראש פינה והסביבה והיה ממש מעורר השראה. לכל המעוניינים, ניתן לצפות בהרצאות בפייסבוק של מרכז הצעירים. תודה למיכל ממן על שידור ההרצאות, ליפתח וולף על הסיוע. 

 

מפשילה שרוולים: ענבר גלבוע הצטרפה לצוות מרכז הצעירים. ענבר נכנסה לתפקיד של רכזת מעורבות חברתית במרכז הצעירים, בזמן חופשת הלידה של שירה קסלר. כבר עם כניסתה לתפקיד ענבר מקדמת במרץ פרויקטים בתחום. מאחלים לה הרבה הצלחה!

 

פינת הפרגון: הלל גנץ, מתנדבת ללא הפסקה

רק בת 15 עם פעילות התנדבות ונתינה יוצאי דופן. זהו סיפורה: "היי אני הלל גנץ, יש לי עוד שבעה אחים והורים מדהימים. גדלתי ברמת גן, וכשהייתי בכיתה ב' עברנו לגור בראש פינה.

חניכה ומדריכה בתנועת נוער: כשנה אחרי שעברנו לכאן הוקם פה סניף בני עקיבא. זהו הסניף בו גדלתי והייתי שותפה ופעילה בכל הנעשה. במהלך השנים, גדלתי והעצמתי בפן החברתי וגם בבניית האישיות שלי. תמיד רציתי להיות מדריכה, להשפיע ולתת בחזרה את כל מה שאני קיבלתי כל השנים. כשעליתי לכיתה י' קיבלתי להדריך את כיתות ח' ו-ט' ביחד עם עוד חברה. עוזרת לחולים: במקביל, לפני כשנתיים התחלתי להתנדב בעמותה בשם "אור מיכאל" שתפקידה לשמח חולים בבתי חולים ברחבי הארץ. בתור התחלה הלכתי באופן חד פעמי עם חברות שלי, ואחרי ההתנדבות הראשונה התמלאתי בכל כך הרבה שמחה ואנרגיה, שפשוט הצטרפתי לעמותה באופן קבוע.

מתנדבת לעזור לחקלאים: מידי פעם כשיש לי זמן פנוי אני אוהבת ללכת להתנדב בחקלאות ולעזור לחקלאים שמיישבים את הארץ שלנו. יש משפט שאומר ש"המתנה הכי גדולה שאדם יכול לקבל היא לתת", ואני באמת מרגישה שלתרום לחברה, יותר משאנחנו עושים טוב לאחרים, אנחנו עושים טוב לעצמנו.

אני לא אשקר, לפעמים קשה להתמיד בעשייה, אבל התחושה הטובה שממלאת אותי אחרי כל התנדבות, פעילות או סתם עזרה לחניכה שצריכה אותי, באמת שווה כל מאמץ. חשוב לי שבני גילי שיכולים ורוצים לצאת ולהתנדב יעשו את זה. יש אין ספור אפשרויות ודרכים להתנדב, וכול אחד יכול למצוא את המקום שמתאים לו."

 

לפני סיום,

סימן נוסף לחזרה לשגרה – אני מחדש את מפגשי "דלת פתוחה" עם תושבים, אצלי במשרד. מי שמעוניין.ת להיפגש איתי ולהעלות בקשה או פנייה בנושא כלשהו – מוזמן.ת בשמחה לפנות ולתאם עם הלשכה שלי בטלפון 6808602.  

עד כאן הפעם. אני מאחל לכולם סוף שבוע נעים ושבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות