עדכון תושבים | 9.7.2021

מסכמים שבוע ובמרכזו יותר מאומתים בקורונה ובתוכם ילדים שנדבקו, חזרתן של המסכות, וכל זאת במציאות של חופש גדול, מקומות הבילוי מלאים, ותחושת מיאוס מהקורונה הזו שחזרה לנו מהחלון. גם אצלנו בראש פינה התגלו השבוע חמישה מאומתים, בהם ילדים, מה שהכניס לבידוד עשרות תושבים נוספים שנדרשו לבדיקה ולבידוד עד קבלת תוצאה. במועצה העלינו את היקף העיסוק בנושא ומינינו את ענת שרון פרץ אחראית קורונה במועצה בנוסף על תפקידה ברישוי עסקים.

אני מקווה שהטיפול הלאומי והמקומי יביאו לשיטוח המגמה ונחזור לשגרה מלאה בקרוב. ובכל מקרה, אני וחבריי במועצה מאחלים לכל הילדים וההורים שנדרשו לבידוד שיעבור מהר ובטוב, ושנראה אתכם חזרה במהרה בקייטנה. יחד עם זאת, אנחנו מבקשים מכולם לשמור על הוראות הבידוד. אם ילד.ה לא מרגיש טוב, אנא המנעו מהגעה לפעילות בגן, בביה"ס או בבית הנוער.

מה היה לנו השבוע?

יותר ירוקה וקהילתית: ביום שלישי חתמנו אמנת שיתוף פעולה עם הקרן הקיימת לישראל, במסגרת פרויקט "יער קהילתי" של קק"ל, שמרכזו בראש פינה יהיה בשכונת האורנים, והוא יהווה מקום מפגש פיזי, תרבותי וחינוכי לתושבים – מגילאי הגן ועד לציבור המבוגר. הפרויקט מתקיים ברשויות נוספות ובהן ראש העין, מודיעין, יקנעם, טבריה, נשר ואחרות. בזמן הקרוב נקים צוותי היגוי ועבודה בשיתוף מלא עם הציבור על מנת לחזק את המענים לצרכי הקהילה. במעמד חתימת ההסכם היו איתי עמית הרפז חבר המועצה, ד"ר עמרי בונה מנהל מרחב צפון בקק"ל, אלי חפוטה מנהל אזור גליל עליון, עומר רצון יועץ קק"ל בנושא יערות קהילתיים, שמעונה סבג דרעי מנהלת מחלקת יער וקהילה.

סוגרים שנה עם מיטב הנוער שלנו

המסיבה המסורתית לכבוד מסיימי י"ב, עם קייטרינג איכותי, מוזיקה, דוכן שייקים, רחצה לילית בבריכה וחלוקת שי המועצה. אני מודה שהיה מרגש. סיום י"ב ויציאה לחיים הבוגרים היא ציון דרך שכל אחד זוכר. בברכתי למסיימים, אמרתי להם כי הם הוכיחו עד היום בהישגים הלימודיים, החברתיים, בתרומה לקהילה ובנועם ההליכות, כי הם המיטב. "יש בכם כוחות ויכולות גדולים. אני מאחל לכם שתאמינו בעצמכם ותממשו את היכולות והמאוויים שלכם, אם לא עכשיו, אז בהמשך הדרך. תעזו, תחלמו, תטילו ספק, תתקנו את הדרוש תיקון בכל מסגרת אליה תגיעו, בכל מקום – בצבא, בשנת השרות, בשרות הלאומי או באזרחות. "מקל השליחים" של הדורות מתחיל לעבור אליכם, ועימו הזדמנות ואחריות. ממש בקרוב יהיה לכם תפקיד חשוב ומרכזי בעתיד שלנו, של כולנו. זו אחריות, זו גם זכות גדולה. קחו אותה בשתי הידיים, וזכרו שיש לכם כאן בית חם שורשי ואוהב. אנחנו במועצה המקומית גאים בכם, אוהבים אתכם, ומבטיחים לשמור אתכם על קשר בשלבים הבאים, לעזור ולתמוך, לייעץ ולהתעניין. חשוב לנו להמשיך להיות כתובת עבור הצעירים, לחזק את הקשר עם הצעירים ואת הקשר בין הצעירים.  

חינוך

בבית הנוער תמשך פעילות הקיץ כל החופש. השבוע בילו בבריכה עם מדריכי הנוער וקיבלו את מדריכת הנוער החדשה – שיר בוקאי. ברוכה הבאה!

קייטנת ביה"ס א-ו של החופש הגדול נמשכת. תראו איזה שפע היה להם השבוע: למדו על מאובנים וסוגי אבנים בחקלאות, הכינו מוביילים, שעת סיפור ומשחקים בספרייה הקהילתית, פגשו בע"ח אצל מירה, הכינו ארוחות אצל מארק, משחקי חשיבה עם אהובית, סדנא לעיצוב תליונים, סדנת קדרות, מדורה, בישולים, סיפורים ויצירה בגינה הקהילתית, משחקי חברה וקופסא, דפי צביעה, חוטי רקמה, פלסטלינה, יצירות ואפילו למדו חשבון, שפה ואנגלית. בראשית השבוע גם ההתחילה קייטנת אשכול הגנים עם פעילות מגוונת שמובילות הגננות.  

המחלקה לשירותים חברתיים מרחיבה את שירותיה

לעבודה השוטפת של העובדות הסוציאליות שלנו בליווי משפחות ויחידים, נוספים בימי הקיץ הזה אפיקי מענים נוספים כמו עזרה למשפחות הפונות לשלב ילדים בתוכניות הקיץ ובתעסוקת הקיץ, תמיכה רגשית לילדים בעקבות מצבי פוסט קורונה, גיוס צעירים, הכנת כנס משתחררים בשיתוף פעולה עם מרכז צעירים, ליווי ותיווך צעירים ליעוץ תעסוקתי מקצועי, ושילוב של מתמודדים  בתוכניות סל שיקום.

עו"ס תושבים ותיקים חדשה איילת שגיא נאמן החלה היכרות עם חברי מועדון מופת. חשוב לדעת שהפגישות של תושבים ותיקים איתה נעשות אחרי תאום איתה, בימי רביעי בבית היקב.

 

מושבה בכל צבעי הקשת

תחום פעילות חדש וקהל יעד חדש של השירותים החברתיים הוא אוכלוסיית להט"ב מקומית. נועם צימרמן בתפקידה כעובדת סוציאלית קהילתית משתפת פעולה בנושא עם  מרכז הצעירים ותושבים בתכנית להעלאת מודעות לזכויות וצרכים ייחודים של קהילת הלהט"ב בכלל ובראש פינה בפרט. התכנית היא בשיתוף המשרד לשוויון חברתי. פרטים נוספים בנושא נמסור בקרוב.  

 
חדש על מדף הספריה

שימרו את התאריך: גיל חובב הידוע ומוכר לרבים מגיע למפגש בספרייה שלנו ביום שני הקרוב 12/7/21, בשעה 20:00 עם ערב "שירים שלא הבנתי", בהם הוא חוזר באומר, בצליל ובנוסטלגיה אל השירים שכולנו זמזמנו בילדותנו, ומגלה שלא הבנו כלום. ההרצאה מלווה בשירה בציבור (עם שקופיות וקלידן). נשמח לראותכם.ן.

**

במסגרת הקייטנה, ילדי שכבת ב׳ הגיעו לשעת סיפור ומשחק בספרייה. הספרייה שוקקת ומלאה בילדים, כמו בימים שלפני הקורונה.

 

טעים להכיר בגינה הקהילתית

בית הספר של הקיץ לא פוסח על הגינה הקהילתית, והילדים מגיעים מדי שבוע לפעילות הכנת פיתות, ליקוט ירקות מהגינה, הדלקת מדורה, והכנת ארוחה ממעשה ידיהם. יגאל גלב מוביל את הפעילות בגינה לאורך השנה מסביר שהפעילות החווייתית מאתגרת ומספקת, ומאפשרת לילדים לגלות את החוזקות שלהם תוך כדי התגברות על פחדים ואף היפתחות לטעמים חדשים.

  

 יצאנו לדרך עם תכנית הקיץ

שהחלה עם הסרט "תופסת המפלצות" בסינמטק, בו צפו למעלה מ100 ילדים. 

ביום רביעי קיימו פעם נוספת מפגש של זמן איכות אמיתי במרכז הצעירים, והפעם עם פינת יצירה, משחקי לוח וגולת הכותרת מופע מוזיקלי של אסי רוז ומעיין זמירי. מפגש נוסף בעוד שבועיים. 

סוף קורס צילום: מרכז הצעירים גאה להגיע לקו הסיום של קורס הצילום למתקדמים עם הצלם דרור ארצי. הקורס כלל 6 מפגשים והשתתפו בו 7.  

בשבוע הבא חוזרים לקידום העסקים: ביחד עם עמותת 'גשר לשיקום', תתקיים סדנת מכירות עם גיא אלעזרי. הסדנה תיערך למשך שני מפגשים ותתחיל ביום רביעי 14.7 בשעה 9:00 במרכז הקהילתי.

האירוע הגדול של השבוע הבא: שיר מקומי 2, ביום רביעי 14.7 – מופע ההשקה המדובר המרגש של האלבום שיר מקומי II בהשתתפות אומני ראש פינה! המופע יכלול 13 ביצועים מושקעים, מרגשים, של יוצרים מקומיים בלבד. אל תפספסו את הזדמנות לשמוע ולפרגן לקהילת האומנים שלנו. האירוע יתקיים בגן הברון | יום רביעי 14.7 | שעה 21:00

 
מדור ותיקים בשטח כולנו במתח

הוותיקים חרשו את הגליל ברגליים, התעמלו בבריכה ויצאו במסגרת פעילויות "מושבה ירוקה" לסיור למידה בפינה בחורש בקיבוץ סאסא.

תרבות וספורט במרכז קהילתי

במרכז אמנויות הבמה יפרסמו בקרוב את כל הפרטים לקראת פתיחת בית הספר למחול החדש שייפתח אצלנו אחרי החגים. בית הספר יהיה מקצועי, בגישה אישית, מעצימה ומשפחתית.

 

נפתחו מלגות המועצה!

ההרשמה למלגות המועצה יוצאת לדרך! כל הסטודנטים אשר עומדים בקריטריונים מוזמנים למלא את הבקשה עבור מלגות לשנת תשפ"א 2020-2021. למילוי טופס הבקשה.

להצטרפות לקבוצת הסטודנטים 

אירועי מרכז הצעירים!

לקבל את העדכונים על פעילויות ואירועי מרכז הצעירים הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ

 

משרות

היכנסו לטופס על מנת לצפות במשרות החדשות

להצטרפות לקבוצת הוואטסאפ של משרות ראש פינה והסביבה.

**

בפעוטון פשוש  עוסקים ב…קיץ ומאפייניו, ונערכים למסיבת הסיום, ובהכנת ילדים וההורים לפרידה מהפעוטון ומעבר לגן.

חוגי הכדורגל עשו אירועי סיום שנה, ובשבוע הבא מתוכנן ערב שירה בציבור באולם התרבות, הקרנת סרט בבריכה (ערב חמישי), וטורניר כדורגל ח׳-יב׳ (יום ראשון, להרשמה תמיר, רכז הספורט 052-6781611).

עד כאן הפעם. שתהיה לכולנו שבת שלום.

שלכם,
מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות