עדכון לתושבי ראש פינה
שבוע העבודה 18-23.10.2020

ראש פינה ירוקה: עם סיומו של הסגר, המועצה המקומית ושלוחותיה חזרה לשגרת פעילות, הנעשית בכפוף ולצד הקורונה וההגבלות המוכרות, המחייבות. צוות סטטוס קורונה, בשיתוף פיקוד העורף ובעלי תפקיד מהנהלת המועצה מבצע מעקב יומי אחר מצב מבודדים וחולים במושבה, מיפוי צרכים העולים מהשטח והתאמת מגוון מענים באמצעות מחלקות המועצה ושותפים במרחב. מידי שבוע הצוות מקיים דיון באתגרים למניעת התפשטות הנגיף, לצד שמירה על רצף תפקודי והחזרת מסגרות ופעולות תוך שמירה על בריאות הציבור והנחיות הממשלה. ברמזור של גמזו אנחנו ירוקים (!) ונשמור על זה ביחד.

בין יתר הדברים גם חידשנו את היציאה שלנו למפגש עם ציבור – בכל שבוע נגיע לשכונה אחרת. הן ההרשמה להשתתפות (מראש) והן המפגש עצמו, הנעשה במרחב פתוח, נעשים תחת הנחיות הבריאות.

הרבה פעילות הייתה לנו השבוע, אני משתף אתכם:  

הילדים חזרו לגנים

שם התקבלו בשמחה ובהתרגשות מצד צוותי הסייעות והגננות. המתווה שבנינו הוא שכל גן מתפקד בנפרד, תוך הקפדה על שמירת מרחק והיגיינה, והבנה שאלה אילוצים הכרחיים לבריאות הילדים. באחד הגנים נרתמו ההורים עוד לפני החזרה לגן, לעבודות שיפוץ החצר, ניסרו קורות, קדחו, הבריגו, צבעו ומילאו אדמה היכן שצריך. השבוע הם המשיכו עם שתילה וזריעה של שתילים וצמחים, מראים במעשיהם את החיבור לאדמה, לעבודה, לתהליך הטבעי שמתחיל מזרע ההופך לצמח, ופרח שמבשיל להיות פרי. במקביל, פתחנו שתי מסגרות לילדי עובדים חיוניים וביום ראשון תפתח מסגרת שלישית בהובלתה של רעות בן יוסף. המסגרות נותנות מענה לילדים ששני הוריהם עובדים חיוניים ולעובדי המועצה. הצוות מלווה את הילדים בלמידה מרחוק, מייצר מפגשים בין הילדים שכה חסרים. מחלקת החינוך עומלת על הכנת תוכנית אשר תיתן מענה לכל ילדי המושבה בהתאם להנחיות הקורונה.

חידוש פעילות נוער

יחידת הנוער פותחת השבוע את מרכז הלמידה (הרשמה בקישור https://forms.gle/rzSfLPrq9aJwZJfX6) שבו הנוער יכול להיעזר בלימודים, קצת להתאוורר ולצאת מהבית והכל תוך הקפדה על ההנחיות. השבוע גם התחלנו לעשות מפגשים ויצירת תהליך ושיח בין נוער דתי וחילוני שבסופו נעלה לשידור טקס וירטואלי ברשתות החברתיות.

ביום חמישי (אתמול) נפתח בהתרגשות (לראשונה מאז הסגר) בית הנוער, בקבוצות קטנות ותחת הנחיות משרד הבריאות. גם כאן, אנחנו מחזירים לשגרה בכפוף להגבלות.

ביטחון ובטיחות

בתחילת החודש הבא תיבחן המועצה שלנו על ידי פיקוד העורף בכל הקשור לנושא המוכנות לשעת חירום. ההכנה לביקורת כוללת את עדכון התיקים והתרגולות, עדכון רשימות, בדיקה של הפקת לקחים מביקורות קודמות, והכול נעשה במקביל לעבודה השוטפת ולזו שנוספה מהשפעות הקורונה. מחלקת הביטחון מנצלת את ההזדמנות לבדיקת ציוד החירום, בתוכו גוררים, פריסת חפ"ק, והשבוע – חלוקת מים לשימוש תושבים על ידי משאית שעליה 5 קוב מים אשר עברה בשכונות וחילקה מים למכלים קטנים יותר, שכונתיים. בשעת חירום, אם יאסר השימוש במי הברזים, יגיעו תושבי השכונה למקום שיוגדר מראש, שם יקבלו שקית למילוי 4 ליטר מים.

יש כתובת

מוקד המועצה 106 (זמין כל השבוע) או 04-6808600 ממשיך לפעול במתכונת מתוגברת. במקביל אנחנו מפעילים כל יום מערך קשר יזום של שיחות טלפון לתושבים, בהן מברר נציג מטעם המועצה מה שלומו של התושב, איך אפשר לעזור לו ומה הם צרכיו בתקופה המורכבת הזו. את הפנייה מפנה המוקדנית לטיפול הגורם המתאים. השבוע הצטרפו לעובדי מועצה ומתנדבים המאיישים את המוקד גם חיילות פיקוד העורף, שעזרו במענה הטלפוני ובשיחות היזומות.  

מחלקת הנדסה

מחלקת הנדסה מקדמת בימים אלו מספר פרויקטים בנוסף לעבודה השוטפת (בדיקת תוכניות, הכנת תקציב וכו') : שכונת האורנים – פיתוח והשלמת תשתיות בשכונת האורנים ברחובות הקיימים (שלב א'), סיום ועידכון התשתיות הציבוריות (שצ"פים, השקיה וגינון וכו')והמגרשים שנותרו לשיווק (שלב ב'). כיכר דוד שוב – תחילת עבודות ביצוע בכיכר דוד שוב במטרה לייצר אלמנט מיתון תנועה שיאט את מהירות הנסיעה. הליך עדכון התכנון הושלם תוך יצירת קשר עם התושבים הגרים לאורך הרחוב, עדכונם והצגת התוכנית. שכונה צפונית – המועצה התניעה מחדש את התוכנית במטרה לייצר עתודת קרקע נוספת לבניה במושבה. צוות התכנון עובד בימים אלו על תיאום הנושא התחבורתי, יצירת קשר עם מזכירי ההרחבות הגובלות לתוכנית להבנת עמדתם בנוגע לתוכנית. בית כנסת ע"ש אלי כהן יד ניסים – בשבועיים הקרובים יחלו עבודות שיפוץ ותיקון הנזילות בגג בית הכנסת. מבואה לאתר השיחזור- מוזיאון למורשת יהדות רומניה- השבוע יבחר קבלן לסיום עבודות פיר המעלית וסיום שלב א- עבודות שלד. בנוסף אנו בשלבי סיום של תכנון שלב ב' של המוזיאון הכולל את עבודות הגמר ועבודות הפיתוח. שלב זה ישלים את בניית המוזיאון ואת הפיתוח סביבו.

מחלקת הרווחה

אנו חווים גידול ניכר בעומס הפניות לעזרה רגשית או כלכלית, הנובעות מהימשכות משבר הקורונה. ביטויי המצוקה מגיעים מכל הגילים, והם מחייבים תשומת לב וטיפול רגיש בכל פנייה של העובדות הסוציאליות שלנו. בחלק מהפניות אנחנו מטפלים לבד, ובאחרות אנחנו נעזרים בגורמים מחוץ לראש פינה. עם זאת, למרות העומס שהוא נחלת כל הרשויות, אני מבקש מכם לא להסס, לפנות אלינו לעזרה והפנייה תטופל באהבה ובמסירות.      

מרכז קהילתי

מקיים קשרים מקוונים עם נמעניו, ומציע חוגי עניין וקורסים להעשרה. מומלץ לכם לעקוב ולהתחבר ולהיתרם מהתכנים המונגשים להנאתכם.

מרכז הצעירים יוזם

בנוסף לקשר מקוון והצעת חוגים וקורסים לצעירי המושבה, מרכז הצעירים בהנהגת יגאל שרגיל שוקק בימים אלה עם מספר יוזמות מעניינות ביניהן הפקה של כנס חיילים משוחררים, בניית אתר אינטרנט ובו ריכוז העסקים במטרה לקדם את הכלכלה המקומית, הפקת פרקים נוספים בתוכנית הריאליטי המקומית "ראש פינה גוט טלנט", שחרור קליפים נוספים של פרויקט "שיר מקומי", ו… הקמת גינת כלבים במסגרת קידום מעורבות חברתית של צעירי המושבה. כל המידע והאפשרויות להצטרף – אצלם בדף הפייסבוק.

עד כאן הפעם. אני מאחל לכולנו סוף שבוע נעים ושבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות