עדכון תושבים 10.12.2020 | חנוכה שמח

תושבים יקרים,

אנחנו ב"שגרת קורונה". המועצה ממשיכה ברצף תפקודי של שירותים ומענים לציבור, משלימים את תקציב 2021 בו יש לנו אתגרים כלכליים רציניים, עקב המצב וסיבות נוספות. קבלת הקהל בבניין המועצה לא אפשרית בימים אלה, והקשר עם ממלאי התפקידים נעשה טלפוני, מקוון, או בפגישה שתואמה מראש. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל עניין, אנחנו לשירותכם.

אלה חלק מפעילויות המועצה בשבוע האחרון:  

המחלקה לשירותים חברתיים: מטפלים בעומס הפניות לעזרה  

הימשכות שגרת החיים בצל הקורונה היא שגרה מסוג שלא הכרנו, והיא נותנת אותותיה. במחלקת הרווחה שלנו מורגש עומס חריג של פניות לעזרה, רגשית או כלכלית, הביטוי של המצוקה מגיע עם תחושות של חרדה ומתח, בדידות, קונפליקטים ואלימות במשפחה, קונפליקטים בין הורים לילדים. מי שלא העז מקודם פונה עכשיו. אל המצב הזה נכנסות העובדות הסוציאליות שלנו, שאמונות על מתן והצעת מענים רגשיים, מקצועיים ומנהליים למצוקות. אפיק פעילות נוסף הוא סיוע לוותיקים המתקשים בתפקוד היומיומי, קשר טלפוני יזום פעילויות להפגת בדידות, שיתוף פעולה עם מרכז צעירים להפעלת מיזמים לדוגמא "הולכים  בשניים" והדלקת נרות חנוכה עם ותיקים בודדים או כאלה ללא עורף משפחתי, סדנה תיאטרון לוותיקים, ותיווך לשירותים מתאימים. שירות נוסף ומבוקש בימים אלה ניתן לצעירים – ליווי תעסוקתי.

החל פרויקט הסדרת מרכזי המיחזור במושבה

התחלנו פרויקט משמעותי של ארגון-מחדש של מגנני פסולת למיחזור ברחבי המושבה. כל מרכזי המיחזור במושבה יעברו שיפוץ וארגון-מחדש. מגנני המיחזור שומרים על מיכלי איסוף הפסולת שיישארו במקומם, ויוצרים סביבה נוחה, בטוחה ואסתטית יותר.  

מרכז הצעירים: מאירים את החג, עם הוותיקים

בפינת המעורבות החברתית: אמש יצא לדרך פרויקט "נר מחבר" – מתנדבים צעירים בקהילה מגיעים לבתי ותיקים ומדליקים איתם נר חנוכה. בכל יום מגיעים המתנדבים לתושב ותיק אחר. הפרויקט בשיתוף חגית בן דב רכזת המתנדבים והמחלקה לשירותים חברתיים. 

…והולכים ביחד

מיזם רב-דורי נוסף – "הולכים ביחד"-  הוא פרי שיתוף פעולה של מרכז צעירים והמחלקה לשירותים חברתיים, ובמסגרתו תושבים ותיקים וצעירים, ותיקות וצעירות יוצאים להליכה, הליכה בשניים. הכי יומיומי. תושבים שנענו להצעה צוותו זוגות זוגות, ואחרי תיאום ובדיקה מתי נוח ומתאים לצאת להליכה ביחד, נפגשים לצעידה רגלית בשבילי המושבה, או ביער, נהנים ממזג אויר ונוף נהדרים. כיף.

פרה פרה 2020 – ארוע חנוכה לכל המשפחה

חברו יחד – מרכז הצעירים שלנו, סינמטק ראש פינה והעמותה לשחזור להפקת אירוע חנוכה באתר השחזור, בבית היקב ובאכסניא בימים חמישי ושישי בשבוע הבא. משמעות 2020 היא עמידה בהנחיות – 20 דקות בכל תחנה, במקום פתוח, של מקסימום 20 אנשים. האירוע משלב תחנות אנימציה, תיאטרון רחוב, סיפורים ויצירה, וכן תערוכת האומן של חנוך בן דב באכסניא. ביום זה נציין גם את ב' בטבת, "יום התלם הראשון", במגוון סרטי ארכיון וחיזיון אור-קולי על תולדות המושבה. 

מתי? בימים חמישי ושישי 17-18.12 והכול תחת הגבלות והנחיות הבריאות. תוכנייה מפורטת וטופס הרשמה לאירוע נפרסם בתחילת השבוע הבא.  

בואו לשעה קלה על כלכלה

מרכז הצעירים שלנו מציע למתעניינים שתי הרצאות בנושאים רלוונטיים לרבים: הראשונה ב-21.12 על "התנהלות כלכלית נבונה אחרי משבר הקורונה". השנייה, שבוע לאחר מכן – 28.12 – הרצאה על "כלים להתנהלות כלכלית נכונה יותר מול הבנק". ההרצאות בערב 20:30 ניתנות על ידי עמותת פעמונים המסייעת בתחום כלכלת משק הבית בייעוץ, ליווי כלכלי והפצת ידע. כל הפרטים במודעות המצורפות.

 

מרכז קהילתי: על הבמה, על המגרש, בשביל ישראל

אימת הסגר וביטול אירועים בשעות הערב הביא את המרכז הקהילתי להקדים את חגיגות החנוכה. ביום ראשון סיפרו על חנוכה עם בובות, ביום שני יצרו ושרו משירי החג, ביום רביעי עשו מפגש תיאטרלי בבית הכנסת הגדול וביום חמישי הפיקו שמן זית בבית הכנסת אל כהן. ביום שני – הדלקת נר קהילתי. גם פעוטון פשוש עשה הרבה חג השבוע, ובספורט מצאו פתרון יצירתי להפעלת ילדי א'-ד' בפעילות ספורטיבית עממית במגרש השחבק, טיילו על שביל ישראל, ובחרו הנהלה למרכז הקהילתי: 424 תושבים השתתפו בבחירות בסיומן נבחרו מור דביר, ליאור לוי, גרונר בנבנישתי, דרור בוחניק, ענבר כהן, אבשלום שוורץ ורעיה רב אור. תודה על ההיענות. בהצלחה לנבחרים.

ספריה: ספרים "בטייק אווי"

בספרייה שלנו שגרת הקורונה נמשכת. צוות הספרייה ממשיך לספק באהבה את שירותי ה״טייק אווי״ ולעמוד בבקשות הרבות, על אף הלחץ. לאחרונה הצליחה מנהלת הספרייה, יעל אריאל, לגייס ממשרד התרבות תוספת תקציבית מיוחדת לטובת רכש ריהוט ומשחקים. נקווה שתוכלו לחזור אלינו בקרוב וליהנות מהם. תקופת ״בין הסגרים״ בה אנו נמצאים יותר בבתינו, הינה זמן טוב לחיפוש ספרי ספרייה שטרם החזרתם והשבתם בכדי שמנויים נוספים יוכלו ליהנות מהם.

עוד קצת תרבות

האכסניא מזמינה לתערוכת יחיד של חנוך בן דוב, נפח -אומן. בתערוכה – חנוכיות ממתכת עץ ואבן. חנוך יוצר גם סביבונים, ואפשר יהיה לשחק ולהתחרות באכסניא . כולם מוזמנים.

יוזמת עזרה לנפגעי פוסט טראומה

לפני סיום, אני מפנה אתכם לפנייה שקיבלתי מתושבת, שני, שהיא חובלת בחיל הים בדרגת סרן, המקדמת ביחד עם קצין נוסף יוזמת עזרה ללוחמי צה"ל נפגעי פוסט טראומה באמצעות מוזיקה. הם עושים קמפיין להעלאת המודעות לפוסט טראומה באמצעות גיוס המונים שיאפשר לרבים לתמוך. בקישור אפשר להיכנס לעמוד ההסבר ולשמוע את השיר הראשון שלהם:  דם על המים – גיוס תרומות חברתי | JGive ומי שרוצה מוזמן לתרום.

לסיום, אמש נבדקו לקורונה מעל 200 תושבים במתחם הבדיקות שיזמנו שהתקיים בבית היקב. הבידוק חשוב ומעיד על מודעות גבוהה. אני מודה לפיקוד העורף ומד"א על ההיענות לבקשה. שימרו על ההנחיות הבסיסיות, האפקטיביות, של עטית מסכה, שמירת מרחק והיגיינה אישית, וביחד נעבור את התקופה הזו בשלום.

מאחל חג חנוכה שמח לכולם, שהאור מהנרות יאיר אור גדול ויביא עימו רק בשורות טובות.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה   

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות