עדכון תושבים | 4.1.2021

תושבים יקרים שלום רב,

עברנו לפרסם עדכון יומי, עקב העלייה בהיקף התחלואה וסגירתם הזמנית של שני גנים וכיתה ב' בבית הספר וילקומיץ. ראשית, נציין כי מחלקות המועצה ממשיכות לעבוד כרגיל, לקיים רצף תפקודי ולספק שירותים כמו בשגרה, רק בלי קבלת קהל. 

נתוני התחלואה אצלנו עומדים על 11 חולים מאומתים, ועל עוד 106 מבודדים. בפועל מספר המבודדים גדול יותר, כיוון שבחלק ממשפחות המחויבים בבידוד בחרו בני משפחה נוספים להימצא כולם ביחד בבידוד. 

מה המצב במערכת החינוך שלנו?

רגע אחרי סגירתם הזמנית של גני סביון ושורשים (חב"ד) עקב הידבקות שני ילדים וסייעת (בהתאמה) הגיעו הבוקר לשלושת הגנים הפעילים – נרקיס, רקפת וניצנים – הילדים שלא נמצאים בבידוד ביתי. לכיתות בוילקומיץ' הגיעו 130 מתוך 201 תלמידים.

בימים האחרונים קיימנו מפגשי עדכון ושיח באמצעות הזום עם 150 הורים לילדים בגנים, בית הספר וילקומיץ' וכן להורי בני הנוער. במסגרת מפגשים שיתפנו והסברנו את תמונת המצב, האילוצים ומצוקת כוח האדם הנובעים מהזינוק בתחלואה, וכן על גילוייה היפים של הערבות ההדדית והאחריות החברתית בימים מאתגרים אלה, בהם אין מובן מאליו. אני מבקש לשבח ולהוקיר את צוותי החינוך המסורים ולהודות להורי הילדים, על הפירגון והאמון שהם נותנים במערכת. (בתמונה ביקור ראש המועצה ומנהלת החינוך החדשה- שירה טל קוגן, את צוותי הגנים והילדים)️

משחקים תרומת מאור טביב, ״הפנינג״ חאן ראש פינה:

 

מילה על הבידוד

הבידוד הוא הכלי היעיל ביותר לבלימת שרשרת הדבקה. לילד חולה או ילד הנמצא בבידוד אסור להגיע לשום פעילות חינוכית או להסתובב במרחב הציבורי- קהילתי. זהו הדין גם לגבי משפחה, אשר בחרה להיכנס כולה לבידוד – דין כולם כמבודדים עד אשר יוגדר להם יום יציאה. לעומת זאת, משפחה אשר שמרה על בידוד מופרד בין חבריה מאז רגע ההודעה, משוחררים מבידוד על אף ששהו יחד טרם ההודעה על הבידוד.  אלה הנחיות הבידוד

והנה לבבות – ברכות, שהכינו ילדי הגנים הפעילים לחבריהם שנמצאים בבידוד.

 

יד על הדופק: מערך שיחות הטלפון היזומות מתמקד בימים אלה באוכלוסיית בני 80+ כולל אנשים בודדים. הדגש בשיחות, עקב נתוני החיסון הנמוכים, לעודד ותיקים להתחסן.

נוער: בית הנוער סגור. יואל מנהל תחום הנוער וצוות המדריכים שומרים על קשר עם בני הנוער, וישובו לקיים מפגשים מקרוב, בהתאם להנחיות, עם יציאתם מהבידוד.

המחלקה המוניציפאלית: ממשיכה עבודות ניקיון ופינוי פסולת, אחזקה ותיקוני שבר נדרשים. פיקוח הקורונה שם דגש על ביקורות וביקורים במקומות ציבוריים ובעסקים.

קהילה: פורסמה תוכנית לשבוע הקרוב של הצעות לפעילויות לחיזוק קשרים בקהילה ולהפגת בדידות  

מתחסנים: ביום רביעי נקיים מבצע חיסון קורונה לעובדים הנמצאים במגע עם הציבור, תלמידים ו/ או מטופלים – צוותי חינוך, רווחה ומוניציפאלי.

בדיקות: הגידול בתחלואה מביא עימו כמובן גם יותר תושבים המבקשים להיבדק. המודעות הזו חשובה מאוד. אתמול נבדקו 76 תושבים במוקדים שונים באזור, שלשום יצאו להיבדק 47 תושבים. יותר נבדקים שווה יותר ידיעה על מצב התחלואה, ופחות סיכון לתושבים אחרים בקהילה.

נמשיך לעדכן, ולשמור על מסכה, שמירת מרחק ושטיפת ידיים. זה בנפשנו. שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות