סיכום פעילות שבועי | 31.7.2020

תושבים יקרים שלום רב,

השבוע הייתה לנו המון פעילות – גם כזו הנובעת ממשבר הקורונה וגם השוטף. עבדנו בחלוקה לקבוצות, במספר מוקדים, וזאת במטרה לצמצם מפגשים ולשמור מרחק. מהשבוע הבא – קבלת קהל מתאפשרת רק בתיאום עם בעל התפקיד הנדרש, ורק כאשר לא ניתן לתת מענה טלפוני או מקוון. 

פרטי ההתקשרות בקישור: פרטי התקשרות ממלאי תפקידים

עזרה בארנונה

אני פועל נמרצות למצוא דרכים להקל על מי שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה. אחת הדרכים היא בקשה רשמית שהגשתי לשרי האוצר והפנים, ישראל כ"ץ ואריה דרעי, לאשר לנו שורת שינויים בצו המיסים (גביית ארנונה) במטרה להקל על תושבים בעלי עסקים. הבקשות הן להפחתת תעריף הגבייה לבתי קירור ואריזה, הכנסת תת סיווג עבור שטח אחסנה "טפל" בתעריף מופחת בחנויות לשירותים ומסחר, הפחתה חריגה בתת סיווג סככות ושירותים למסחר, והוספת הגדרה ותעריפים בתחום המתפתח של "תיירות חקלאית". אני פועל לעזור לכם בכל הדרכים העומדות לרשותי. שינוי צו המיסים הוא אחת הדרכים ואני מקווה ששרי הממשלה יאשרו זאת.     

תקציבי פיתוח ב – 7 מיליון ש"ח

בישיבות מליאת המועצה האחרונות אושרו פרויקטים (תברי"ם) שאנחנו מקדמים בהיקף של כ- 7.3 מלש"ח, בתוכם שיקום מבואה לנחל ראש פינה, פתיחת תב"ר עבור שכונת האורנים, מעלית בבית ספר וילקומיץ, הכנה לתחום הסייבר ושיפוץ אולם מחול במתנ"ס.

 

שירותי הרווחה – כסדרם

לאחר 12 ימי שביתה חזרו העובדים הסוציאליים לעבודה סדירה, יצרו קשר עם המשפחות המטופלות בשוטף, עם תושבים ותיקים וצעירים, והן נותנות מענה לצרכים. השבוע קלטנו את טובה כהן לתפקיד רכזת תחום אזרחים ותיקים, והיא תרכז את פעילות מועדון מופת ביחד עם קרן גור, ותיתן מענה קהילתי לתושבים ותיקים במושבה, ובשיתוף פעולה עם המרכז הקהילתי, מרכז צעירים ויחידת המתנדבים. כמו כן, נפרדנו מעו"ס איילה לוי, עם סיום עבודתה המסורה במחלקה. אנחנו מודים לה על הסיוע שהגישה בתקופה המאתגרת ללקוחות המחלקה בכלל ולצעירים בפרט. 

מוניציפאלי
שגרה ומוכנות לחירום
עקב המתיחות הביטחונית אנו עומדים בקשר רציף עם גורמי הבטחון באזור. לאחרונה ביצענו ביקורת כשירות של המקלטים בראש פינה, שהסתיימה בהצלחה, ואנחנו ערוכים לעדכן אתכם בכל שינוי של המצב הביטחוני. למרות המתיחות – אנחנו בשגרה מלאה.
מוקד 106: זמין לתושבים ומנוהל על ידי שרונה גנון. כל פנייה מקבלת מענה.

מעבר לכך – כל "השוטף" נמשך כרגיל, בתוך כך אחזקה וניקיון במרחב המושבה, גינון, התארגנות לשיפוץ במערכות החינוך, אחזקה של מערכת מים וביוב, היערכות לסקר ניטור שפכים בעסקים, וסיום פרויקט קווי אש סמוך לבתי תושבים בהם קיים חשש לשריפה. הבריכה הציבורית פעילה כרגיל. בצד כל אלה אנחנו מבקשים מכם – שימרו על ההנחיות והבריאות.

מרכז הצעירים:

השנה נחלק מלגות סטודנטים בהיקף של חצי מיליון ₪ (500 אלש"ח, כש-420,000 הם מקורות חוץ שגייסנו).

45 סטודנטים תושבי המושבה כבר הגישו בקשה לקבלת מלגת מועצה. אפשר להירשם עד 7.8. בשנת הלימודים האקדמית הבאה גם נציע 35 מלגות פרח בסך של 10,000 ש"ח לכל מלגה, עם אפשרות להתנדב גם בבית הספר וילקומיץ. בנוסף קיבלה המועצה ממפעל הפיס הקצאת 15 מלגות של 10,000 ₪, אשר יינתנו בתמורה לפרויקטים למען הקהילה. אחרי סגירת הפרטים נעדכן ונפתח הרשמה.  

סיימנו קורס צילום בהשתתפות 12 צעירים וסדנת ריענון הגשת עזרה ראשונה. ובאוגוסט יהיו מספר דברים אטרקטיביים – תכנית טלוויזיה מקומית ROSH PINNA GOT A TALENT המיועדת לכיתות א – ח ומעודדת ילדים ונוער עם אהבה לשירה, נגינה, תיאטרון, ריקוד ועוד להגיע להשתתף, ולעבור חוויה מעצימה. בנוסף נתחיל תוכנית מאסטר שף אשר מובילה שירה קסלר רכזת המעורבות החברתית, ביחד עם צוות הורים מתנדבים. ובאמצע אוגוסט – דרייב אין מדליק, כאן אצלנו. יש למה לחכות.

חינוך

בשבוע הבא יסתיימו בית הספר של החופש הגדול והגנים. ההכנות לפתיחת שנת הלימודים הבאה בעיצומן, נרחיב על המתווה בשבוע הבא.

עד כאן הפעם. שימרו על הנחיות הבריאות, זה בנפשנו. שבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות