עדכון לתושבים 4.12.2020

תושבים יקרים שלום רב,

שמח לבשר לכם שראש פינה מוכנה לחרום ברמה גבוהה. אתמול עברנו,  בציון גבוה, ביקורת מוכנות לחרום של רשות חרום לאומית ופיקוד העורף. הביקורת הגיעה אחרי שבועות של הכנה, עליהם ניצח דני טל קב"ט המועצה. ההכנה שלנו כללה ארגון-מחדש של תיקי נהלים ועדכונם, קשר עם בקרי משרדי הממשלה, תרגול מעשי של פריסת ציודים ובדיקת תקינות של עוקב מי שתייה שיעבור לחלוקת מים בשכונות, תאורה וחילוץ. ממלאי התפקידים למדו את תפקידם בחירום, עשינו עדכון רשימות התושבים וצרכים. הביקורת עמדה על המענים בתחומי ביטחון, דלק גז והיסעים, מערך המתנדבים, מסגרות החינוך, מידע לציבור ומוקד המועצה, לוגיסטיקה ותשתיות, מים וביוב, חשמל, רווחה, בריאות, דת, הגנת הסביבה וציודי החירום. בסיום הביקורת אמרתי לבקרים ולשותפיי במועצה כי לא פחות חשוב מהתוצאה שהשגנו – חשובה הדרך שעשינו בחודשים האחרונים – לעדכן ולרענן נהלים, ציודים, לוודא שכולם מכירים ויודעים מה תפקידם בכל תרחיש שייכפה עלינו.

דני טל קב"ט המועצה עשה עבודה אדירה, סייעה לו מנכ"לית המועצה אירית ברק, מנהלת המוקד שרונה גנון, ממלאי התפקידים והמתנדבים, וקצין היקל"ר (יחידת קישור לעורף) המסור שלנו יפתח וולף. בימים האחרונים אנחנו שומעים את האיומים על ישראל מכיוונם של אויבינו. אין לנו שליטה על הנעשה בזירה המדינית או הביטחונית, אולם התפקיד והאחריות שלנו היא שראש פינה תהיה מוכנה לכל תרחיש, ונוכל לספק שירותים חיוניים ולעזור לכל מי שצריך גם במצב חירום.       

יום ההוקרה לפצועים במערכות ישראל ופעולות האיבה

אתמול ציינו את יום ההוקרה, שהוא מהימים האלה בהם מתבקש לעצור את מרוץ החיים והמשימות השוטפות, ולהכיר תודה לאלפים רבים של אחינו החיים בינינו, המהווים תזכורת חיה לערכים של אהבת המולדת, הקרבה ומסירות, ולמחויבות של כולנו לכונן חברה הראויה למחיר האישי הכבד ששילמו. ביום ההוקרה אני מבקש לחזק אתכם, נכי צה"ל, בשם כלל תושבי ראש פינה, ולהודות לכם על תרומתכם למען נחייה כולנו בביטחון במדינת ישראל, היא ביתנו.

שירותים חברתיים: נותנים מענה למצוקות חדשות    

ממשיכים במתן מענה ותמיכה למגוון פניות, שמספרם גדל משבוע לשבוע. השבוע נתנו העובדות הסוציאליות שלנו מענה במספר תחומים אליהם הן נדרשו – משפחות שדיווחו על אלימות, ילדים ובני נוער במצבי סיכון, משפחות ויחידים בקשיים כלכליים, ותיקים בודדים המתקשים בתפקוד ומתקשים כלכלית. פעילות נוספת היא ליווי תעסוקתי לתושבים צעירים. חלק מהפניות הן של מטופלים חדשים, כתוצאה מהימשכות משבר הקורונה, וחלק הן של לקוחות מוכרים במחלקה.

 נפגשים בבית היקב

מדור הוותיקים חגג את חודש האזרח הוותיק בשורת פעילויות לאורך נובמבר. אני מצרף מודעה על חוג תאטרון חדש, ובכלל – מומלץ להגיע בימי שלישי וחמישי לבית היקב בבוקר או אחרי הצהריים, להיפגש, לדבר, להשתתף בחוג, לשמוע על פעילויות. הרווח יהיה כולו שלכם.  

החינוך חברתי: פעילויות ערב לנוער  

השבוע התקיים מפגש עם הורים עקב האירוע החריג שהתרחש בשבוע שעבר. בית הנוער נותן מענים לנוער שלנו בשעות הערב: ביום רביעי בערב קיימו בבית הנוער ערב נגינה לזיכרו של אריק איינשטיין ז"ל, במלאת שבע שנים למותו. היום בצהריים הם חילקו אות הוקרה לתושבים שהם נכי צה"ל.  זה נוער! כל הכבוד.  

אחזקה: שיפוצים ברחבי המושבה

מחלקת האחזקה שלנו ביצעה השבוע מספר עבודות אחזקה ביניהן סתימת בור ליד בית הספר, וחידוש ושיפוץ ספסלי ישיבה במספר מקומות, ביניהם אתר השחזור, ליד הדואר, וליד סניף קופת חולים.

מארגנים את פינות האשפה ברחבי המושבה

המחלקה המוניציפאלית התחילה בעבודות לארגון-מחדש של מגנני אשפת המחזור ברחבי המושבה. כל מרכזי המחזור המרכזיים במושבה יעברו שיפוץ ויסודרו. מצורפת תמונה מהמועצה השכנה להמחשה איך זה ייראה אצלנו בסיום העבודה.  

חורף חם בגינה הקהילתית

הגינה הקהילתית התחדשה לקראת החורף בכיסוי חדש לאוהל, המשמש ככיתת לימוד לתלמידי וילקומיץ'. בגינה נעשות בימים אלה עבודות שונות כמו הנבטה, הכשרת קרקע לשתילות, שתילה של ירקות  חורף שהונבטו בחממת הגינה, ולול התרנגולות מספק ביצים וקומפוסט בתמורה לשאריות האוכל שמביאים לנו תושבים. הגינה פתוחה בשעות היום ולפעמים גם בערב ורכז הפעילות בה הוא יגאל גלב. את הגינה מתחזקים מתנדבים מהמושבה. מבקרים בה באופן קבוע תלמידים מבית הספר וילדי הגן, נוער, וכמובן מבוגרים ומשפחות. בעונת החורף נפגשים בגינה בימי שישי בשעה 13:00 לעבודה ולקטיף.

***

ולסיום, עדכון – ביום שבת ייפתח מתחם בדיקות קורונה ללא צורך בהפניית רופא בגוש-חלב (ג'ש), בחניית המתנ"ס המקומי בין 14:00 – 19:00.

עד כאן הפעם. אני מאחל לכם בריאות טובה ושבת שלום.

שלכם,

מוטי חטיאל, ראש המועצה  

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

רוצים להשאר מעודכנים?

הצטרפו לרשימת הדיוור של המועצה וקבלו עדכונים שוטפים, מידע ואפשרות להיות חלק פעיל ממעגלי השיתוף של הנהגת המועצה

עקבו אחרי עדכונים ומידע ברשת

נגישות